Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267016/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-267016.jpg 4 923 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

buschka
26.04.2015 4 z 5

Příběh plný lásky, odvahy, touhy a hlavně snů. Příběh, který vás zavede do Benátek 16-století.

Nicol González
25.04.2015 3 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a bohužel musím přiznat, že mě zklamala.
Nechci tímto říct, že knihu nedoporučuju. Jak vždy říkam- nehled'te na můj názor a udělejte si vlastní.
Začátek byl zajímavý: popisování Říma a později Benátek, je naprosto kouzelný a poutavý. Příběh u mě klesl hlavně postavama, které byly již od začátku velice naivní a bohužel se nevyvíjely.
Příběh nebyl špatný, ale byl jako postavy- naivní.
Konec byl takový happy end a rozhodně je poznat, že knihu psal Ital.

Melanka
13.04.2015 1 z 5

Slibný začátek se středověkou atmosférou, pak už jen naivní rozvleklý příběh, ve kterém se neustále opakují stejné motivy, scény a emoce. Všichni mají neustále oči plné slz, případně pláč na krajíčku, ve smrti dojdou smíření a klidu v duši, vrahové se ustrnou, oběti jim odpustí, to vše prošpikované necudnými scénami. Prostě taková červená historická knihovna.

sakalik55
08.04.2015 5 z 5

Souhlasim,že se autor libuje v nechutnostech, ale až na ten sladkej konec musim priznat, ze je to nejlepsi kniha co sem kdy cetla a zaslouží si o mnoho víc než 83 procent.Myslim ze lide zacli knihu kritizovat o to vic co zjistili ze by mohla byt knihou roku, pak je kazdej chytrej.Krásné vykreslení postav a atmosfera nejhezciho mesta pod sluncem.A Mercurio! nebavili me moc casti o Šimonovi a doufala sem,že znovu setkani Mercuria a Šimona bude jaksi vetsi ...nicmeme ke knize se rada vracím

Alma5
01.04.2015 3 z 5

Od "světového bestselleru" jsem čekala více. I na můj vkus si autor příliš libuje v popisech různých smrdutých prostředí, byť tomu patrně historická realita odpovídala. Závěr jsem čekala jaksi nápaditější, jako by autor už nevěděl jak ten soudní proces skončit.

lištička123
01.04.2015

Knížku mám právě rozečtenou a moc se mi líbí. Ze začátku mě odrazoval rozsah. Obal knihy je opravdu hezký.

Katschka
10.03.2015 2 z 5

Líbil se mi název. Líbila se mi obálka. Fakt jsem se na knížku moc těšila. O to větší zklamání mě čekalo. Dočetla jsem zhruba do půlky, připadalo mi to celé takové zbytečně zdlouhavé a o ničem. Asi po týdnu, kdy jsem se ke čtení vyloženě přemlouvala jsem knihu odložila nedočtenou...

zuzi1162
07.03.2015 2 z 5

Nějak mi to nešlo se začíst.

simonabr
23.02.2015 3 z 5

Ikdyž mi byl Mercurio od začátku sympatický a fandila jsem mu, celkový dojem z knihy je pro mě nuda a zklamání, bylo to moc zdlouhavé a rozvláčné, vcelku o ničem na tolika stranách. Stále se opakující převleky a podvody, bleskový úspěch Guiditty se šitím šatů stejně jako její soudní proces taky nepůsobil moc reálně, kdybych nebyla doma s chřipkou, asi to dávno odložím, takto jsem se prokousala až do konce, ale radost nebo dokonce požitek ze čtení mi tato kniha rozhodně nepřinesla.

AlenaV
18.02.2015 5 z 5

Sny se plní. Stačí opravdu chtít a nenechat se odradit nepřízní osudu. Poutavě napsaný příběh, barvitě vylíčené prostředí. Kniha, ke které se vrátím. Jako bonus nádherná obálka.

Atalera
15.02.2015 5 z 5

Za mě 5* je to skvělý oddychový román. Čtivé a napínavé. Určitě zařazuju do domácí knihovy.

orinka3
12.02.2015 3 z 5

Knížku jsem si půjčila, vypadala slibně. Jenomže...mně prostě vadí ta neustálá špína, bída, zápach, hnis, vši a štěnice - jakoby si v těch nechutnostech pan autor liboval. To mi radost ze čtení kazilo. Navíc - za všecko třebas ta Anna, žijící v prosté chýši: mluví jako kniha a filosofuje jak profesor z univerzity říznutý klinickým psychologem. Tomu mám uvěřit? Situace jsou sice dobrodružství samo, ale v podstatě za vlasy přitažené. Kniha by nemusela být tak tlustá, kdyby nebylo na každém řádku jen pár slov:) Vím, že naštvu dost nadšených čtenářů, ale prostě se mi to nezdá. Proto dávám průměrný počet hvězdiček. Už jsem četla lepší věci.

jasnenka
25.01.2015 5 z 5

Nádherná kniha mě oslovila na první pohled i dotek :-) Kdybych mohla, přečtu ji jedním dechem, opravdu, každá další stránka mě lákala vstoupit dál. Kouzelný příběh o tom, že každý z nás si může splnit svůj sen, jakkoliv. Slovo NEJDE neexistuje.
"A když nás zavřeli do klece, jak říkáš, vzpomněla jsem si, že můžu dotýkat nebe, toulat se po hvězdách a vzdálit se odsud, kdykoliv se mi zlíbí, a nikdo mi v tom nemůže bránit"

kacis4231
23.01.2015 3 z 5

Krásná knížka :)

Dousabel
13.01.2015 4 z 5

Krásná a poutavá knížka plná obrovské lásky, velké zrady, fanatismu, spousty intrik a hlavně neuvěřitelné dávky odpuštění. Jen ten Svatý, ten kdyby se mi dostal pod ruku... !:o)

VOTYPKOVA.J
10.01.2015 5 z 5

absolutně skvělá, nádherná a napínavá kniha od začátku až do konce! Moc hezká!

Maragad
03.01.2015 5 z 5

Ačkoliv román Dívka, která se dotkla nebe zabírá téměř sedm set stran, je napsán velmi poutavě a nenajdete v něm žádná hluchá místa. Opisy doby i prostředí si budete užívat od první do poslední stránky a všechny příběhy, jež tvoří jeden celek a místy se protínají, budete hltat slovo po slově. Ať už jde o velmi reálný opis římských stok anebo Benátek s jejich krásou i bídou a špinavým benátským podsvětím.

Henriette
22.12.2014 4 z 5

Krásný příběh o boji dobra a zla. O tom, že i hříšníci se mohou napravit a že v každém z nás dříme kousíček toho dobrého. Kniha je nabitá láskou a nenávistí a kulisy renesančních Benátek z ní dělají téměř skvost. Přesto mi tam chyběla jakási přidaná hodnota, která by mě přesvědčila dát pět hvezd.

sarkaobstova
08.12.2014 5 z 5

Za mě mohu doporučit. Knížka se dobře a rychle četla...