Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2919/bmid_holisticka-detektivni-kancelar-dirk-Npo-2919.jpg 4 447 52

Dirk Gently série

Geniální programátor Richard, detektiv Dirk, který pátrá za pomoci hypnózy a jiných neobvyklých postupů, profesor Reg, narozený ve středověku a vlastnící stroj času, zabrání zničení života na zemi. Duch mimozemšťana, jehož loď ztroskotala v pradávné minulosti na naší planetě, se chce zmocnit stroje času a napravit tak své navigátorské selhání. Korekce minulosti by však znamenala vymazání veškerého života na Zemi. Napínavý, vtipný příběh se bude líbit zejména mladým čtenářům. Sci-fi román o svérázném detektivovi, který zabrání zničení našeho světa mimozemšťany.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , Argo

Dirk Gently's Holistic Detective Agency , 1987

Plútarchos
15.04.2015 4 z 5

Zajímavá kombinace a logika příběhu. Samozřejmě stroj času neodpovídá desateru pátera Knoxe, avšak v tomto sci-fi dílku to ani tak moc nevadí. Jsem technicky založený, takže si v kvantové fyzice, matematice a jejich vztahu a vlivu na umění libuji. Jenom mi poněkud unikl význam Gordonova zastřelení. Naopak oceňuji velmi povedený kousek s Bachovými skladbami. Kruci, a jak to vlastně dopadlo s tou vzpříčenou sedačkou? Humorné, vtipné, člověk se musí pořád soustředit, aby mu něco neuniklo, a aby zachytil jemné autorovy myšlenky a detaily. Určitě se v knihovně podívám po dalším pokračování Dirka Gentlyho.

tanuki
30.01.2015 3 z 5

str. 23:
...když chce člověk něco opravdu pochopit, je nejlepší zkusit to vysvětlit někomu dalšímu. To vás donutí všechno si v hlavě pořádně srovnat. A čím je žák těžkopádnější a zabedněnější, tím víc musíte problém rozkládat do jednodušších a jednodušších myšlenek. A přesně to je podstata programování. Než nějakou složitou myšlenku rozložíte do menších kroků, které zvládne i blbá mašina, tak se samozřejmě o ní sám něco naučíte. Učitel se obvykle naučí víc než žák.

Kaštaka
30.10.2014 5 z 5

Nádhera :)
Miluju detektivky, miluju Adamsovu tvorbu a tady jsem našla ten druh absurdního humoru, který mám ráda. Adams mě ani tentokrát nezklamal. Kniha je podle mě stejně dobrá jako Stopařův průvodce, ne-li lepší. Dirk Gently se zapsal mezi mé oblíbené detektivy. Musím si přečíst další díl.

gersie
07.08.2014 5 z 5

Elektromnich byl přístroj pro domácnost, podobně jako myčka na nádobí nebo video.Myčky za vás umývyjí otravné nádobí, takže se nemusíte umýváním obtěžovat vy; videa za vás sledují otravné pořady, takže se nemusíte sledováním obtěžovat vy; Elektromniši
za vás věří věcem takže se nemusíte obtěžovat něčím co vám svět k věření předkládá.

Muflonius
12.10.2013 5 z 5

Jedinečnost a fantazie pana Adamse se opět ukázala. Ač se nejedná o otázku života a vůbec, tak i tentokrát zachraňujeme lidstvo, i když o tom téměř celou dobu nevíme. Groteskní zápletky a logika tak zapeklitá, že dokáže cokoliv. Dílo hodné svého autora.

Thanyss
10.10.2013 4 z 5

Nepropadejte panice! Trápí vás duchové mrtvých šéfů nebo mimozemských entit? Hraje si někdo se strojem času? Zaklínil se vám na schodišti gauč a nejde vyprostit? Spatřili jste ve své blízkosti podivného muže, který věří snad všemu a svého koně parkuje v koupelně? Tak s tím vám pomůže Dirk Gently. Člověk, který rozhodně nemá žádné jasnovidecké ani parapsychologické schopnosti, jak o sobě zarytě tvrdí (to, že uhodl ty zatracené testové otázky byla politováníhodná náhoda).
Tentokrát sice nebudeme stopovat Vogony ani jiné podobné existence, nicméně Dirkovi a jeho přátelům nezbývá nic menšího, než zachránit svět.
Svižná a vtipná jízda ve stylu pana Adamse. Ručníky pro tentokrát můžete nechat ležet v koupelně... I když, pokud je budete mít pro jistotu u sebe, také to nemůže vadit.

decemlineata
13.08.2013 5 z 5

Začala jsem Stopařem,ale Dirk Gently je přinejmenším stejně dobrý nebo ještě lepší.Je to nápadité,vtipné,překvapivé...super.

Alma5
26.01.2013 1 z 5

Bohužel, toto je asi ten typ knihy, kterou většina chválí ale já jim nemůžu přijít na chuť, nemám na jejich pochopení buňky :)

R´Hell
30.06.2012 4 z 5

Zábavný příběh, který se překvapivě rozjede, přesto ke konci (na to, jaký byl Douglas Adams vynikající spisovatel) poněkud odfláklý. Mínusem je charakterová podobnost všech postav a to, že Elektromnich, nejlepší a nejzajímavější z nich, dostal příliš málo místa. Ale ve všech ostatních směrech svěží čtení.

Klárka?
06.03.2011 5 z 5

Pro mě to teda Stopaře překonalo.

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

Stopařův průvodce to sice není, ale já se u toho bavil královsky. Hlavně všemu věřící Mnich a jeho apatický kůň jsou skvělé postavičky.

Matej
30.11.-0001 4 z 5

Bomba! Ale Stopaře překonat nelze.