Vosí hnízdo / Wasp's Nest

Vosí hnízdo / Wasp's Nest https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166359/bmid_vosi-hnizdo-wasp-s-nest-Bxa-166359.jpeg 4 56 7

V titulní povídce „Vosí hnízdo“ Poirot navštíví přítele Johna Harrisona, aby zabránil vraždě, která se ještě nestala. Na zahradě Harrisonova domku spolu debatují o tom, zda se dá zločinu předejít a zda je rozumné k hubení vos používat kyanid. „Květ magnólie“ vypráví o útěku milenců, do kterého zasáhnou nečekané okolnosti. V tomto milostném příběhu se zřejmě odrážejí autorčiny osobní strasti, jimiž v době jeho vzniku procházela. V „Podivném případu Sira Arthura Carmichaela“ se vše změní, když se mladý a zdravý dědic rozlehlého panství náhle začne chovat velmi nezvykle, až skončí v rukou psychiatra. V „Záhadě modré vázy“ zaslechne vášnivý hráč golfu Jack Harrington volání: „Pomoc! Vražda!“ Když se rozběhne k domku, najde tam jen překrásnou Francouzku v poklidu plející záhon macešek. Když stejný výkřik zaslechne o několik dní později znovu, začne si myslet, že se pomátl. Nebo tu snad převzaly moc tajemné síly?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Garamond

Wasp's Nest , 2011

Filomena1961
20.04.2023 4 z 5

Agathu jsem si tentokrát vychutnávala v angličtině, sem tam jsem nakoukla na český překlad. Líbí se mi její styl psaní, i když tyto povídky byly trochu jiné. Hlavně v první se Poirot snaží zabránit vraždě. Každopádně jsou všechny velice čtivé a člověk u nich příjemně relaxuje. Taktéž mi přišla vhod anglická verze.

Criosphinxx
03.12.2022 3 z 5

Jde vidět, že paní Christie uměla napsat i něco s jinou zápletkou než je vražda, či krádež. A za to jsem rád! Ačkoliv to mám samozřejmě od ní nejraději, bylo fajn číst i něco jiného. Zajímavý výběr příběhů a tyhle povídkové knížky jsou prostě příjemná jednohubka.

Vosí hnízdo - 4*
Záhada modré vázy - 2*
Květ magnolie - 3*
Podivný případ sira Arthura Carmichaela - 3*

lendinka.k
08.10.2021 5 z 5

Vosí hnízdo jsem viděla ve filmové verzi. Květ magnolie se mi moc líbil, byl tam nečekaný zvrat událostí, který příběh oživil. Modrá váza mě pobavila, čekala jsem všechno, jen ne tohle... :-) A i proto asi začnu Agathu vyhledávat, nechápu, že jsem jí celou dobu opomíjela...

konicekbily
04.06.2020 5 z 5

Pár povídek od mé oblíbené Agathy pro odpolední siestu. Dvojjazyčné vydání - v angličtině a v češtině. Kromě zážitku ze čtení jsem si osvojil některá anglická slovní spojení.

Dada_cte
24.03.2020

Docela mě to bavilo. Trochu mě rušila anglická verze na druhých stránkách a vždycky mě naštvalo, že ten příběh skončil, ale bylo to fajn

dagmar5477
27.01.2019 5 z 5

Takové příjemné pohádky na dobrou noc.

Malin
28.06.2013 4 z 5

Hmm, přišlo mi to takové aghatovskynetypické. Což by ovšem nemuselo být na škodu, ale moc tajemna někdy škodí. Každopádně ale stojí za přečtení.