Digitálna pevnosť

Digitálna pevnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32253/bmid_digitalna-pevnost-FOK-32253.jpg 4 2380 220

V americkom Národnom bezpečnostnom úrade vznikne v záujme boja proti organizovanému zločinu, mafii a terorizmu najvýkonnejší počítač na svete TRANSLTR. Jeho cieľom je dešifrovať elektronickú poštu sveta zločinu. S touto predstavou nastúpi do úradu aj jeden z najlepších japonských kryptológov a expertov na počítače Ensei Tankado. Časom však zistí, že TRANSLTR dešifruje aj elektronickú poštu celkom nevinných ľudí. Odíde z úradu a začne proti nemu bojovať – vymyslí algoritmus, ktorým sa pokúsi nielen zneškodniť TRANSLTR, ale preniknúť aj do informačných trezorov Národného bezpečnostného úradu. Hrozí prezradenie všetkých tajných informácií týkajúcich sa americkej vlády, tajných služieb, vývoja najnovších zbraní a priemyselných technológií... Vedenie úradu na čele s veliteľom Strathmorom, hlavnou kryptologičkou Susan Fletcherovou a jej snúbencom Davidom Beckerom sa pustia zachraňovať informácie nedozernej hodnoty.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Digital Fortress , 1998

Artep5244
18.11.2019 4 z 5

Věřím, že nebylo vůbec jednoduché takovou knihu napsat. Psát o gigantickém počítači, dešifrování a NSA, jistě vyžaduje obrovskou přípravu. Bohužel musím konstatovat, že knihy s Robertem Langdonem jsou prostě lepší. Na druhou stranu ani tomuto příběhu nechybí akce, zvraty a napětí. Sice chvíli trvalo, než kniha začala být napínavá, ale za přečtení rozhodně stojí.

SAnthony
30.10.2019 2 z 5

Jde poznat, že to byla prvotina a ještě to není tak dobré jako další knihy.

Rossel
11.08.2019 4 z 5

Kniha mě vtáhla a bavila. Zase něco trochu jiného. Některé momenty je potřeba brát s rezervou, ale pro odreagování super.

Venny345
01.07.2019 5 z 5

Tak jsem si myslela, že mě Dan Brown už nemůže ničím překvapit. Omyl! Děj mě kompletně vtáhl, což jsem nečekala. Upřímně, název mě moc nezaujal a v informačních technologiích se nevyznám, ovšem to bylo po přečtení několika stránek ihned zapomenuto!
Na konci jsem zůstala "zírat s otevřenou pusou"... ideální čtení na prázdniny.
Jednoduše řečeno - 5 hvězdiček. :)

smardice
23.06.2019 4 z 5

Moje poslední přečtená kniha od D.Browna. Zas tak špatná nebyla. Bylo tam vše, co dobrá detektivka má mít.

postrach
07.05.2019 4 z 5

Tato kniha není můj šálek čaje.Souhlasím s názorem kovbojka33.

David61
13.03.2019 3 z 5

Asi bych tu opakoval názory mnohých. Neurazí, nenadchne. "Pachatel" celkem předvídatelný. Nicméně Dan Brown umí psát velice napínavým způsobem, takže se mu daří zaujmout i slabším příběhem.

Kovbojka33
07.03.2019

Hodně jsem slyšela o knihách D. Browna, tak jsem se na ni těšila, ale moc mě nenadchla, kdybych knihu nedostala asi bych si ji nekoupila, vybrala bych si knihy, kde vystupuje profesor Langdon

jedlba
04.03.2019 4 z 5

Pro mě první kniha od Dana Browna.
Nástup pomalejší, pak hrozně zvratů, takže jsem to opravdu hltala, no a posledních 50 stran bylo pro mě slabších. Ale jinak je to vcelku čtivé.

Raada
21.02.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, vtáhla mě do děje. Námět je zajímavý a je to Brownova velmi zdařilá prvotina. Líbila se mi více než některé jeho novější díla. Ráda se ke knize vrátím. Za mě doporučuji.

Razič
02.01.2019 3 z 5

Jojo, Šifru jsem četl, tak jsem přibližně věděl do čeho jdu. No.. slušnej spád a tempo nezklamaly, jak by taky mohly u Browna, žejo.. no nic, knížka má v podstatě dvě hlavní příběhový linky, z nichž jedna se točí kolem intrik v supertajném sídle jedné tajné americké agentury (neasi), kde je všechno od konstrukce prostředí, přes postavy až k fungování toho všeho tak přitažený za vlasy až to fyzicky bolí. No nic, když už jsem se se začal soustředit aspoň na příběh, tak jsem zjistil, že asi po 20. šokujícím zvratu už tomu pomalu přestávám rozumět, ale co už, je tu ještě druhá hlavní příběhová linka, a to trapná pátrací akce jednoho vysokoškolskýho profesůrka - jazdkovědce v Seville, ze kterýho se během jedinýho dne stane z tuctovýcho chlápka briskní vyšetřovatel, nepřemožitelej závodník, nesmrtelnej bojovník a odborník na šifry. Ale no tak...
Všemu nasadí korunu napínavý závěr, kde se všechny postavy chovají jako nesvéprávní idioti, ale co už, hlavně že všechno klapne na vteřinu přesně, ale já jsem se jim u toho teda tlemil tak, že jsem málem vykašlal appendix.
No, takže jedna hvězda za to, že se to ve finále docela dobře čte, druhá za velký písmo a krátký řádky, a třetí za to, že z tý knížky je přece jenom cejtit takovej zajímavej spirit.

Dr.Linus
30.12.2018 5 z 5

Tento román je považovaný za najslabší od Dana Browna. Neprávom. Oproti jeho poslednému dielu je to brilantná kniha. Zaujali ma obidve dejové línie, no vadilo mi, že v tej španielskej je kopec zbytočných úmrtí, vzhľadom na to, že obete nemali podľa vlastných slov strojcu ich osudu, poňatia aký význam má mcguffin, ktorí sa k nim náhodou dostal. Román napriek tejto maličkosti sa čítal na jeden dych.

sgjoli
09.12.2018 4 z 5

Dan Brown proslul především sérií knih o Robertu Langdonovi, ale pozornost si podle mne zaslouží i tato kniha. Pro mne je tato kniha jistým potvrzením, že autor dokáže vymyslet jinou zápletku, která nestojí na nějakém symbologovi, byť mám Langdona hodně ráda. Já si čtení této knihy dost užila. Skvěle napsané, čtivé, napínavé, akční, skvělá gradace. Bavilo mne to.

Sasanka173
22.10.2018 3 z 5

Přečetla jsem,ale až tak se mi nelíbila jako ostatní knihy.

el.peee
05.10.2018 3 z 5

Knihu jsem četla sice před delší dobou, nicméně z Brownových považuji rozhodně za tu nejslabší.
Příběh se mi zdál takový nijaký a o ničem. :)

vydrysek1
20.09.2018 4 z 5

Napínavé, ačkoliv slabší než jiné autorovy knihy.

konformita
27.08.2018 5 z 5

Oproti předchozímu komentáři - mě ze všech Brownových knih zaujala nejvíce. Četla jsem všechny. Tato byla nejlepší. Byla jiná. Nebyl tam Langdon a historické zajímavosti či místa.

Maria95
05.08.2018 3 z 5

Z Brownych knih mě asi zaujmula nejmíň, ale to bylo asi tím, že šlo o technologii, jinak tp nebyla špatná kniha

Epes
31.07.2018 4 z 5

Kniha splnila vše, co jsem od detektivky očekával - propletené osudy, eskalace děje (že prostě musíte číst další kapitolu), pravý padouch je překvapením. Happy end vyznívá trochu jako klišé. Zastaralost popisovaných technologií (v porovnání s dnešními vymoženostmi) je místy úsměvná.

LenkaSolo
27.07.2018 5 z 5