Dievča v ľade

Dievča v ľade https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5746 5746

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

vladimir5170
27.06.2023 3 z 5

Psané zajímavou formou, krátké kapitoly mi vyhovují. Psáno akčně, kniha má spád. Z interpretace vlastního příběhu však očividně stříká, že je to jedna velká smyšlenka. Některé příhody, setkání a souvislosti jsou přespříliš nahodilé, aby byly uvěřitelné. 3,4*

LuckaK.088
19.06.2023 4 z 5

4,5* Skvěle vykreslená atmosféra i prostředí. Autor dokáže udržovat napětí, knížku nelze pomalu odložit. Vraha jsem tipovala někoho jiného, takže překvapení jako bonus navíc. Určitě budu v série Eriky Fosterové pokračovat. Doporučuji.

Libby1711
13.06.2023 5 z 5

Od žádného autora se mi tak dobře nečtou knihy jako od Roberta! Člověk se od nich nemůže nikterak odtrhnout.

Michelle.Bee76
11.06.2023 5 z 5

Robert Bryndza se tímto zařadil mezi mé oblíbené autory krimi. Tak skvěle se mi dlouho nějaká krimi nečetla jako od něj. Toto je má druhá kniha od tohoto spisovatele a doufám, že i další příběh bude opět tak skvělý. Krátké kapitoly mně bavily a ke konci podporovaly napjatou atmosféru. Vždy mou čtenářskou duši potěší, když narazím na knihu, která je čtivá a toužíte ji zhltnout za jeden den.

Satyrka
08.06.2023 5 z 5

Ha, tohle byla super shoda - knihu jsem si pořídila ve slovenštině a až potom jsem zjistila, že hlavní hrdinka je původem Slovenka a autor žije na Slovensku a má manžela Slováka, po kterém převzal hodně slovenské příjmení. Bohužel další díl si budu muset koupit buď na Slovensku, kam se chystám, nebo v češtině. Ano, chci další díl!
Hlavní postava Erika mi sice vůbec nesedla, ale to je můj problém snad s každou hlavní postavou, navíc mi to ani výrazně nepřekáželo. Kniha se četla sama. I přestože jsem ji tedy nečetla ve svém rodném jazyce. Stránky ubíhaly jedna za druhou.
Erika mě štvala tím, jak byla otravná jak moucha nebo komár, já jsem typ, co radši zaleze a nikoho nepokouší, takže jsem se někdy "styděla" za ní, ale zase jsme se díky tomu dozvěděli dost podstatných věcí. Když to vezmu z druhé strany, Erika je odvážná a tvrdohlavá. Zase proč ne.
Trochu mi vadilo, že každá silnější postava byla označována docela hanlivě, přišlo mi to výraznější, víc se na to upozorňovalo, nebo aspoň mně to tak přišlo.
Jinak mě ale kniha hodně bavila, vraha jsem fakt vůbec neodhadla, pořád jsem si to myslela o někom jiném.
Celkově hodnotím 4,5 z 5, protože moje oblíbená krimi série je pořád lepší samozřejmě :D Ale začátek této série mě velice nadchl!
Takže doporučuji. Za mě opravdu velmi velmi dobrá kniha.

Minispoiler: Ten Lindin svetr s mačkami mi ale hodně neseděl. Něco se mi na tom celém nezdálo. Jen tedy s Lindou souhlasím, co se maček týče :D Taky jsem jejich velký milovník.

Leny66
08.06.2023 5 z 5

Skvělá detektivka.

Irika
07.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení, po dlouhé době zase na papíře z naší knihovny. Pachatele jsem trochu odhadla, ale napínavé to bylo až do konce a určitě brzy sáhnu po dalším díle.

Aligi
02.06.2023 5 z 5

Další parádní detektivka, Robert Bryndza si mě získal a hlavní hrdinka Erika taky. :-) Četla jsem všechny díly kromě těch nejnovějších, ale i ty už na mě čekají. Líbí se mi, jakým směrem se Erika ubírá, někdy mě vážně štvala svým chováním, ale postupem času se mění a její proměna je moc fajn.
Oblíbené vedlejší postavy: Kate a Isaac - ti jsou pro Eriku moc důležití, praví přátelé.

macrelka
26.05.2023 4 z 5

Hodně napínavá kniha, přečetla jsem za 2 dny, i když některé složitější formulace a popisy jsem musela číst dvakrát (ale možná je to překladem). Někde mě štvalo, jak je Erika vyloženě blbá, tvrdohlavá a neuctivá a asi dvakrát mě zarazily formální chyby (např. jak může Marsh večeřet v 11 ráno nebo jak by Erika nepoznala Davida na 30 cm u sebe) nebo informace, které předtím nikde nezazněly, ale Erika je předkládá jako fakta. Ale vraha jsem netipla, byť mi bylo jasný, že to nebude tak jednoduché, jak se nabízelo a celkově odhalení toho zapletence bylo překvapením. Uvítala bych více sledování stop a policejní práce, ale určitě jdu číst další knihy v sérii, dobře se do toho ponoří.

Tereyciiik
24.05.2023 4 z 5

Vůbec prvni kniha, co jsem četla a úplně všichni mě sra...
Naštěstí se to za půlkou přehouplo a pak už to byla paráda. Četli se to skvělé, dej hladce plynul a nakonec mě hlavní inspektorka překvapila a konečně začala být sympatická a sebejista a stala si za svým.
Těším se na další knihu.

Veveruška320
21.05.2023 4 z 5

První kniha,kterou jsem od Bryndzy četla.Příběh mě upoutal rychle,kniha se četla svižně,chvílema jsem nechápala Eriku,a její jednání...,konec mě mile překvapil,byla jsem napnutá až do konce...Těším se na další knihu.

eM.017
17.05.2023 5 z 5

Jsem nadšená. Můj první Bryndza a hned jako pecka. Žádná přehlídka krveprolití nebo MacGyver- ovské nápady a úniky. Celá kniha se mi dobře četla i díky krátkým kapitolám ( vím, že mě to udrží více v příběhu ). Závěrečný sprint byl skvěle vygradovanej a já už teď vím, že budu dávat do kupy celou sérii.. joo a ty česko-slovenský jména jsou taky přínosem ... než pořád nějaký Lars, Magnusen, Södersön, Björne atd. :)))

strippedd
07.05.2023 3 z 5

Milé překvapení. Moje první audiokniha a Martin Stránský se poslouchá jedna radost. Začátek trochu nuda, ale pak to má grády. Miluju odhadovat, kdo je vrah a pak být překvapená. Jsem i ráda za rychlý spád na konci, kde není zbytečné natahování.

uzivatel6305
28.04.2023 4 z 5

Docela nadšení. Ze začátku mi to přišlo takové tuctové, ale pak se to pěkně rozjelo a konec byl pecka. Kniha je velmi čtivá, audiokniha je namluvená panem Stránský, který ji ještě povyšuje a dodává jí šťávu. Inspektorka je sympaťačka, tým se taky povedl, párkrát vtípek, můj Londýn, a zloduši jsou opravdu chuťovčička! Takže neváhejte a stejně jako já, jděte do toho. Už pomalu otvírám druhý díl.

Blanca93
24.04.2023 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá a velmi dobrá detektivka... Musím říct že se kniha mi líbila, to se četlo moc dobře. Rozhodně se pustím do dalšího dílu...

Snapeova
19.04.2023 4 z 5

Detektivky nečtu moc často, ale teď jsem dostala chuť na nějakou změnu. Kniha nenadchne ani neurazí. Četla jsem rozhodně mnohem lepší a propracovanější detektivky, ale tuto v zásadě hodnotím kladně. Některých věcí tam zbytečně přebývalo. Třeba ta nebezpečí, do kterých se Erika dostávala. Snad poprvé se mi povedlo uhádnout někde vraha. Sice až těsně před odhalením v knize, ale rozhodně mi to nezkazilo dojem. Knížka má své chyby, ale četla se dobře. Příběh kolem vražd v tomto dílu mě bavil a určitě dám šanci i dalším dílům.

Neo1tex
16.04.2023 4 z 5

Taková příjemná detektivka na dovolenou nebo když si chcete odpočinout od něčeho těžšího. Jako další z řady knih s nálepkou "Bestseller" to je vlastně docela standardní příběh, který doslova ničím nepřekvapí. Ale deviza knihy leží v rychlém spádu, v tom, že si nehraje ně nějaké myšlenkově hluboké dílo a že se zkrátka velmi dobře čte.

Danielap1
13.04.2023 5 z 5

Zajímavá a nenáročná knížka, která se četla sama.

Ashinka
11.04.2023 3 z 5

Autor píše velmi poutavě a navíc jsem, až do odhalení, neměla tušení, kdo je vrahem. Postava hlavní vyšetřovatelky však působí jako slon v porcelánu, který spoléhá pouze na instinkt a notnou dávku štěstí. Navíc se několikrát ocitne v roli nebohé princezny, které nezbývá, než si počkat na svého deus ex machina.

SumýšIrena
06.04.2023 4 z 5

Za všechny ústrky, které musela Erika přetrpět, odebírám jednu *. Bylo jich trochu moc. Jinak to byla moc pěkná detektivka.