Dievča v ľade

Dievča v ľade https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5747 5747

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

ElenaM
14.12.2016 5 z 5

Jedním slovem - výborné. Tahle kniha je prostě úžasná a nemám jí co vytknout. Osloví čtenáře detektivek i ty, kteří čtou detektivní žánr poprvé. Je to psané neuvěřitelně čtivě, děj plyne rychle, nemá žádná hluchá místa a žádné sáhodlouhé popisování prostředí či postav. A ty vám přirostou k srdci. Charakter postav mi byl blízký. Erika je žena, která se nevzdává i přes to, že sama má svoje problémy a jde ji chvílema o život. Nezalekne se ani politických machinací a nebojí se postavit vedení. Její kolegové jsou taky moc fajn - Mossová i Peterson. Erika je šéf s lidským přístupem a umí motivovat svoje podřízené a přitom udržet jakousi lidskou rovinu.
Celá zápletka mi přišla uvěřitelná a konec taky. Nebylo to přehnané a překombinované. Napětí je dávkované postupně a uhodnout vraha opravdu není jednoduché. Měla jsem svoje tipy na podezřelé a nebyl to ani jeden z nich, i když jsem nebyla daleko.
Tohle byla po hooodně dlouhé době kniha, u které jsem si přála, aby neskončila... bylo to jednoduše skvělé!! Těším se na další případy, které bude vyšetřovat Erika. Snad se brzo dočkáme dalšího dílu....

Ankavi
12.12.2016 5 z 5

Dívka v ledu mě nezklamala. Od severských detektivek se tato kniha trochu liší - a liší se od nich příjemně. Má stejnou úroveň, spád, napětí, gradaci příběhu i osobní linii (v tomto případě šlo o životní story samotné vyšetřovatelky Eriky), přidaná hodnota spočívá ve slovanském nádechu - slovenský původ vyšetřovatelky, matky oběti, slovanský původ dalších postav i letmé zmínky o Praze - to vše mě potěšilo. Dívka v ledu je jednou z knih, od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Zarputilost a výdrž Eriky při pátrání po vrahovi čtenáře zkrátka strhne. Erika mně navíc byla něčím blízká - snad i tím, že se dokázala vcítit do svých podřízených, nechovala se k nim nijak nadřazeně nebo panovačně, a ti za ní pak stáli i v časech, kdy se jí nedařilo. Opravdu hodně vydařená krimi kniha. A těším se na další knihy v této sérii.

Ajuszka
10.12.2016 5 z 5

6 *a jeste se mi to zda malo!Naprosto dokonala kniha. Smele bych porovnala s tvorbou B.Miniera. Precteno za 2 dny,neslo prestat cist. Ke knize se stoprocentne jeste vratim a uz se tesim na dalsi dil! Luxus:)

JezinkaJ
09.12.2016 4 z 5

Bezva detektivka, napínavá, čtivá, neuhodla jsem kdo je hlavním padouchem a to mě vždycky baví víc.

S.monika
06.12.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase sáhla po detektivce, či thrilleru. Není to zrovna můj šálek čaje, ale tohle mě celkem zaujalo. Obálkou, tak i chytlavým sloganem. Mám pocit, že v detektivkách je těžké přijít s nějakou nevídanou zápletkou. Spíše jde o to, jak je podaná a vyprávěná. V Dívce v ledu byla taková lidskost. Nějak jsem tíhla k Erice, která má těžkou minulost, ale nevymlouvá se ni a nehraje si na oběť. I ostatní postavy si tak nějak oblíbíte. Děj pomalu plyne a odkrývá se více a více záhad a čtenář sbírá střípky informací jako Erika a říká si, tak sakra, kdo je ten vrah?! Kniha měla i pár scén, kdy jsem doslova drtila stránky a čekala, co přijde dál.
Jak jsem již psala, ve finále celý případ nebyl nikterak jedinečný, ale to celé zpracování se mi velice líbilo.
Oceňuji i ženskou postavu vyšetřovatelky, která není nijaký super hrdina, ale chce spravedlnost a chytit vraha.

Gibis
05.12.2016 5 z 5

Výborně napsaný thriller! Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová se jako buldok zakousne do vyšetřování případu brutální vraždy mladé, privilegované dívky z bohaté a mocné rodiny a nepustí, dokud ho nevyřeší. Nepoleví ani ve chvílích, kdy je ohrožena nejen její kariéra, ale také její život. Strhující, napínavé, skvělé! Další případy si nenechám ujít.

gadra
03.12.2016 5 z 5

Opravdu super kniha. Až do konce jsem netušila, kdo je vrahem. Opravdu stálo za to si to přečíst.

Knižní střípky
03.12.2016 5 z 5

Tak toto bylo výborné, pro mě opravdu výborné, přečteno za jeden den, kniha mě vtáhla opravdu od první strany, hlavní hrdinka Erika je velmi sympatická, mě osobně kniha oslovila asi hlavně díky postoji Eriky ke stále přetrvávajícím třídním rozdílům, nebála se postavit se svým nadřízeným a nesrazila podpatky před nějakým tím rádoby lordem.....odmítala připustit, aby příslušníkům "vyšší" vrstvy prošly zvěrstva, která byli schopni napáchat a za to jí patří můj dík....a jsem moc ráda za autorův příslib na konci knihy, týkající se dalšího pokračování, doufám, že u nás vyjde brzo:-)

DariDerek
02.12.2016 5 z 5

Tato kniha nemá chybu. Pěla bych samou chválu, ale to bych se opakovala. Kdo chcete, koukněte na recenzi v záložkách. :-)

Globuska
30.11.2016 5 z 5

Ten pocit, že se vám mráz dostává až pod kůži - to jsem cítila při čtení Dívky v ledu. Perfektně zpracovaná kniha, která vás nenechá spát, dokud se nedostanete na poslední stránku. Chladnokrevnost, britský odstup i skryté emoce. Tohle všechno prostě od správné detektivky chcete. A taky to dostanete. Za mě velmi zdařilý příběh! A už se nemůžu dočkat, co si autor připraví příště.

triana
29.11.2016 5 z 5

Mně malinko trvalo, než mě tahle detektivka chytla, ale pak už mě nepustila :-). I další dvě knihy, které jsou pokračováním příběhů o vyšetřovatelce Erice, původem ze Slovenska, jsou skvělé. Přečteno v angličtině, zatím česky nevyšly, ale snad se překlad povede :-)

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Fakt dobrá detektivka.

kara
26.11.2016 5 z 5

Dobře napsaná kniha, má spád a člověk se od ní nemůže odtrhnout. Určitě ji doporučuji.

kneslova
25.11.2016 4 z 5

Jak vidno, vysoce hodnocená detektivka. A já souhlasím, dobře napsaná kniha. Faktem, je, že znám i lepší a napínavější knihy. Ale čte se dobře, takové detektivky mám ráda.

V28
23.11.2016 5 z 5

Každý rok vyjdou tak tři, čtyři knihy - krimi, které mi aspoň trochu připomenou ten fantastický pocit, který jsem měl po přečtení knih od Stiega Larssona, tohle je jedna z nich. Úžasně čtivé, chytré, vyprávěné ve vysokém tempu bez hluchých míst, napínavé do posledních stran, přesně taková je Dívka v ledu. Doporučuji každému, kdo má chuť na výbornou krimi a těším se na minimálně stejně skvělé pokračování.

jalejale
20.11.2016 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka ! V knihe nebolo žiadne hluché miesto, stále sa niečo dialo. Obľúbila som si Eriku a teším sa na ďalší diel.

divnoláska
15.11.2016 5 z 5

Za mě kniha letošního roku!