Dietnikum

Dietnikum https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393116/bmid_dietnikum-oNG-393116.jpg 4 58 24

Tři kamarádky, tři osudy, jedna ulice. A také děti, radosti, zklamání, manželé a milenci… Přemýšlíte někdy, co se vlastně děje na upravených zahradách a za nablýskanými okny vilek na předměstích? Doufáte v idylu a barvotiskové štěstí jako z reklamy na střešní okna? Nebo tušíte, že ne vše je tak dokonalé, jako fasády, kolem kterých procházíte? V „naší“ ulici se sešly tři ženy v kritické životní situaci, každá je jiná, ale možná proto je pojí velmi silné přátelské pouto. Mohou jedna druhou vyslechnout, poradit si, nebo si dát třeba na zahradě, poházené dětskými hračkami bramborák. Anebo víno. Otevírá se před námi příběh o lásce, velkém zklamání a ještě větší důvěře. A také o tom, že když někomu vezmete naději, začne se topit. V sobě, v alkoholu… Známe to všechny – občas potřebujeme pomocnou ruku přátel, někdy pomůžou dětské paže kolem krku a někdy musíme tu pomocnou ruku najít na konci vlastního ramene. O tom a také o hledání lásky je nejnovější kniha Blanky Hoškové.... celý text

Jana283
26.06.2023 1 z 5

Pro milovnice nekonečných seriálů a plytkých dialogů.

JancaMia
04.01.2023 4 z 5

Hrdinka knihy Svatka se ocitá na šikmé ploše, vše jde od desíti k pěti .. nejvíce mi bylo líto dcerky. Fajnové čtení pro ženy ve věku "mládi v p*deli, důchod v nedohlednu" .

Jehně
22.12.2021 2 z 5

Kniha se mi bohužel nijak zvlášť nelíbila. Příběh hlavní hrdinky měl potenciál, ale styl psaní autorky mi nějak nesedl. Dialogy mezi postavami mi nepřišly autentické, jak z nekonečného seriálu

hzd
02.12.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila. Hezky se četla a určitě zkusím další od této autorky.

Runinka
26.05.2021 4 z 5

Příběh 3 žen se všemi radostmi a strastmi.

Klára90
10.01.2021 3 z 5

V první části knihy mi přišla hlavní hrdinka velmi nesympatická, poté mi ji bylo líto a ke konci jsem ji fandila. Pravdou je, že člověk by neměl soudit, když sám není v podobné situaci, ale Sváťa mi přišla chvilkami sobecká a povrchní a moc mi nesedla. Líbí se mi, že autorka píše o problémových tématech a knihy většinou končí nadějně. Četla jsem zatím 3 a na další se určitě podívám

hlentilka
05.01.2021 1 z 5

Zvláštní, první kniha od B. Hoškové, kterou jsem odložila po pár stránkách čtení. Nebaví mě, povrchní.

Vendula39
15.07.2020 5 z 5

Skvěle popsané životní situace několika žen žijících ve městě. Nejvíce se mi líbilo, jak autorka líčila situace ohledně váhy a alkoholismu: "Mně nic není, nemám problém s alkoholem." I když jsem četla od autorky i lepší knížky, tak opět nezklamala a brilantně to napsala.

Šmoulinka1980
16.11.2019 4 z 5

Knihy této autorky jsou pro mě příjemným nenáročným čtením ze života. Zatím se mi všechny tituly, které jsem od autorky přečetla, líbily. Toto je oddechová kniha vyloženě určená pro ženy třeba jako ideální čtení v létě k vodě. Příběh z českého prostředí o třech ženách - kamarádkách a jejich životních osudech. Jen budu upřímná a přiznám, že předchozí knihy od této autorky, které jsem přečetla, se mi líbily o krapet víc! Tuto řadím k těm slabším.

Danago
03.09.2019 4 z 5

Reálný příběh ze života. Tak jak to autorka umí.

jasmína
27.07.2019 5 z 5

Kniha má děj úplně z reálného života...... a není to zrovna románek pro romantičky, ale pro ženy, které už ví, co je život, bolest a špatná rozhodnutí, které si v sobě neseme celý život.

Kdo četl, tak bude vědět, o čem píšu..

A hlavní hrdinka knihy je alkoholička, aniž si to vůbec uvědomuje.

Sice je štíhlá, ale má malé dítě, pro které musí být šílené mít maminku v léčebně a ač je kniha fikce, většina spisovatelů přiznává podobu s realitou, ať už přímo oni či jejich blízcí......

Allla9
02.06.2019 5 z 5

S knihou od oblíbené spisovatelky můžu být jedině spokojená.

_Janina_
15.05.2019 4 z 5

Hezké, čtivé, ze života

myšpa
30.03.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, četla se dobře.

beruska
19.03.2019 5 z 5

Životní peripetie tří žen, kamarádek, jejich bolístky a kotrmelce.. Jedna z nich, hlavní postava, má však problém veliký v podobě alkoholismu. Musí se nad svým životem zamyslet, už kvůli své malé dcerce Míše...

zdehan
13.02.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila je ze života tak jak to umí napsat paní Blanka.

bookcase
02.02.2019 5 z 5

Výborné, ze života, ze zpovědi hlavní hrdinky mě mrazilo.

Knižní střípky
14.01.2019 3 z 5

Autorčiny knihy zpracovávají aktuální problémy, jsou z našeho českého prostředí, proto si získaly oblibu mezi českými ženami. Paní Hošková píše bez příkras, ale s jistou dávku nadhledu, tak nějak jednoduše a prostě, žádná velká gesta, žádné velké dramatické zvraty, prostě píše tak, jak to je. Tato kniha je příběhem několika žen z Brna, které se potkaly na začátku svých dospělých životů, měly manžele, děti, tchány, milence, problémy s váhou, problémy s alkoholem....každá s něčím bojovala. O tom, jak se s tím popraly, je právě tento příběh.

Lidka
27.12.2018 3 z 5

Autorka ženám rozumí, proto si myslím, že to moc hezky o nás napsala, a proto asi také větší ohlas kniha najde u ženského čtenářstva. Zajímavé čtení pro mne, abstinenta, jak těžký je boj s alkoholem, zvláště, je.-li někdo skrytým alkoholikem, znám takové, teď jim budu více rozumět. Konečně jsem si přečetla i názor, že tchýně a tchán nemusí být jen ti, co neví, nerozumí, nechápou, ale jsou naopak skvělí, sama jsem takové dobré duše měla a s láskou na ně vzpomínám.
P.S. Omlouvám se za subjektivní vsuvky, ale jsou Vánoce a tak člověk příběhy více prožívá .

alnahu
19.12.2018 4 z 5

Životní příběh tří žen –kamarádek- věčných dietářek ,se kterými se život nemazlí. Rády by zhubly a tak zkouší různé diety a stanou se z nich pouze věčné dietářky ,ale pouze řečmi. Vtipně napsaná kniha o věcech všedních a o životě. Četla se mi dobře.