Diagnóza

Diagnóza https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8941/bmid_diagnoza-vt3-8941.jpg 4 68 15

Steven Dunbar série

Na palubě letadla je jeden z cestujích postižen prudkým krvácením. Podivná nemoc se rychle šíří nejen mezi osobami, které byly s nemocnými v kontaktu, ale i na jiných místech světa. Doktor Steven Dunbar pátrá po zdroji nákazy a snaží se vyhledat styčné body mezi jednotlivými případy úmrtí. Jeho úsilí je završeno odhalením šokující, hrůzné pravdy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Wildcard , 2002

m2056
03.02.2024 4 z 5

Kniha se skvěle čte autor má lepší knihy a horší tahle je hodně dobrá. Tady je více příběh než odborný popis diagnóz a to příběhu hodně pomohlo a příběh je hodně reálný že se to jednou klidně může stát. Kniha se mě hodně líbila.

Jiparis
10.01.2024 5 z 5

Děsivá vize toho, co se může stát, když nad starostí o zdraví zvítězí chamtivost a peníze. Zajímavá studie o politicích a jejich praktikách.

moudivlacek
11.07.2023 5 z 5

Další skvělý příběh. Silně mi to připomnělo začátky nástupu covidu.
Vládní úředník se vrací z Afriky domů, v letadle je mu zle a za dramatických událostí umírá. To je začátek dalších úmrtí. Do toho vstupuje doktor Steven Dunbar, aby vypátral původce smrtelného viru. Jenže to není tak snadné.
Vyprávění o bezmoci při léčbě nemocných, o obětavosti lékařů a hlavně dobrovolnic sester, o lidech pátrající bez ohledu na své vyčerpání, ale také o tajemství mající smrtelné následky.
Je to smutné vyprávění, ale v dnešní době ne nereálné.

Aghatte
30.01.2023 5 z 5

Perfektní spojení vědy a napětí. Od autora jsem nic nečetla, odrazovala mě množství a nízká cena, myslela jsem, že je to nějaký brak, s ono to bylo super. Určitě nějakou jeho knihu zase za pár kaček do košíku přihodím.
Nikdy jsem neletěla letadlem ( a dá-li panbu, nikdy nepoletím), ale tak nějak naivně jsem si myslela, že tam mají nějakou místnost, kabinku, sedačku, cokoli, co by oddělilo případného jakkoliv se odlišujícího pasažéra od ostatních. Byla jsem úplně šokovaná scénou na počátku knihy, kdy ho jen připoutají a čekají, kdy dosednou. Letušek mi bylo moc líto, a líbilo se mi, jak si s tím na letišti dále poradili.
A Steven je miláček. Bude- li i v dalších dílech, tak to se těším :-)
Jinak téma epidemie a pandemií už ztratilo scifi nádech, bohužel jsme všichni zažili, co to je. Knihy s touto tematikou mě nyní baví ještě víc a doslova je vyhledávám.

petulik330
05.02.2021 5 z 5

Díky lakomosti lidí z výzkumné laboratoře se objeví virus podobný Ebole.
První případ se objeví v letadle vracejí se z Afriky. Lékaři si myslí, že zabránili jeho říšení až do doby, dokud se neobjevil další pacient, který s létem neměl nic společného. Tehdy do hry vstupuje lékař - vyšetřovatel SciMedu, aby vypátral spojení pacientů " divokých karet" z různých měst.

lenkavildomcova
06.12.2018 5 z 5

Klasika o epidemii. Dobrá. Líbila se mi.

anniehall
13.07.2017 4 z 5

Diagnóza ("Wildcard") pro mne byla prvním setkáním s Kenem McClurem a troufám si říct, že ne posledním. To, že se děje něco nekalého, tušíte už v prologu. McClure naznačí, ale neprozradí. Zřejmě taky proto se vám s každým dalším nemocným svírá hrdlo víc a víc a začíná vám bušit ve spáncích. Poslední třetinu knihy (asi 100 stran) už jsem knihu nemohl odložit a skončil jsem vyčerpaný nad ránem. :) Je příjemné, že McClure střídá hledisko vypravěče, takže nevidíme vše jen z pohledu Stevena Dunbara. To, že tak McClure činí obezřetně a střídmě je jeden z funkčních aspektů pro budování napětí. (Není nic horšího než sto úhlů pohledu na situaci z hledisek různých i vedlejších postav, což nevyhnutelně vede k roztříštěnosti a ztrátě napětí.) Jedinou věcí, která mi občas kazila potěšení, byla téměř nadpozemskost hlavního hrdiny. Steven Dunbar je totiž vysoce inteligentní, morálně neposkvrněný, fyzicky zdatný, vzdělán v mnoha vědních oborech a kdyby k tomu byla v knize příležitost, tak by byl určitě i nepřemožitelným sexuálním démonem. Dunbar se potýká s takovými nároky, že ani jednotka vyšetřovatelů-chirurgů by si s nimi neporadila v dvojnásobném čase. Ne tak náš Steven. Ten zvládne všechno levou zadní a když má náhodou pocit, že mu zbyla trocha času, jde místo spánku ošetřovat smrtelně nemocné. Víc takových Dunbarů a byl by svět krásný! Krásný a zdravý! :) //Přečteno v původním jazyce.//

smiduska
18.06.2017 5 z 5

Tak tahle kniha se mi líbila moc, Steven Dunbar je pro mě ta správná postava

ritta
10.05.2016 5 z 5

Perfektní, další napínavé čtení od skvělého autora.

dominikB951
01.02.2016 5 z 5

Napínavá knížka. Jedna z nejlepších od McClura

anna0125
03.08.2015

První "mcclurovka", kterou jsem četla a mám už přečtené skoro všechny :-) bomba :-)

francais
07.02.2015

Zajímavá kniha

ovpana
23.12.2014 5 z 5

Napínavé a úžasné čtení ,nedá se od knihy odejít

soukroma
16.09.2014 5 z 5

Opravdu skvěle napsané, nemohla jsem se odtrhnout, nemám, co vytknout (až na to mrazení při popisech příznaků krvácivé horečky, jejíž epidemie nás nyní ohrožuje v reálu).

Oli1104
22.04.2013 5 z 5

Vyborne, jako vsechny McClurovi knihy.

lékařské prostředí lékařství

Ken McClure (p)