Úskok

Úskok https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8951/uskok-8951.jpg 4 59 11

Steven Dunbar série

Steven Dunbar je vyslán prověřit společnost zabývající se pěstováním geneticky upravených plodin, jejíž neprůhledné aktivity budí u místních obyvatel vážné obavy. Od počátku Steven naráží na řadu podivných náhod, někdo se ho snaží odradit a zastrašit. Skutečný výbuch strachu a paniky nastane v městečku poté, co se začne šířit krajně nebezpečná infekce přemnožených hlodavců. Za oběť jí padne místní třináctiletý chlapec, kterého pokousal potkan. Dunbarovi je jasné, že je nutné okamžitě zakročit, protože váhání může znamenat další ztráty na životech.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Deception , 2001

princeznaaura
23.08.2021 1 z 5

Nuda, plno omacky kolem a furt se nic nedeje. Kdyz me nechytne prvnich 10 stranek, kniha pro me ztraci na vyznamu a knih je tolik,ze se nechci premahat k dalsimu cteni teto knihy.

bekule
10.06.2021 5 z 5

Výborné, čtivé , napínavé a nejděsivější na tom je že to není tak úplně vycucané z prstu.Podle dovětku část z toho je neuvěřitelná skutečnost.

petulik330
08.03.2021 3 z 5

Další dobrá kniha, které se nedá nic vytknout.
Příběh mi připomíná Monteky a Kapulety. Na jedné straně majitel straně majitel ekologické farmy a na straně druhé majitel farmy, kde se pěstuje řepa, která má být odolná proti pesticidům.
Detektiv s Sci- Med je poslán, aby prověřil co je pravdy na tom, že řepa neodpovídá státním povolením. To ještě netušil, že mu půjde o holý život.

vemrazik
02.01.2021 5 z 5

Ken McClure prostě umí! Mám ráda knížky tohohle typu a série se Stevenem Dunbarem je prostě skvělá, i když čtu dost na přeskáčku.
Jen teda pokud někomu vadí hlodavci, konkrétně potkani, asi tuhle knížku přeskočte.

moudivlacek
09.11.2019 5 z 5

Uf, ještě teď mi běhá mráz po zádech, já nemusím potkany normálně, natož útočící bez důvodu. Každopádně motiv příběhu nastiňuje situaci současnosti, dost mě to děsí. Ať už se jedná o rostliny či živočichy, myslím si, že si někteří lidé dost zahrávají se zákony přírody. A když tito lidé udělají chybu, snaží se ji zamaskovat, ať to stojí, co to stojí.

Careza
22.12.2017 4 z 5

Prima napětí a spojení fikce a reálií

konicekbily
15.01.2017 3 z 5

Chytlavé téma modifikovaných rostlin a agresivních živočichů je neúměrně protahováno vysvětlujícími odbornými dialogy. První příběh lékaře vyšetřovatele mi připadal lepší.

ritta
10.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha,napínavé až do konce.

dominikB951
01.02.2016 5 z 5

Dobrá kniha se Stevenem Dunbarem

ovpana
07.12.2014 4 z 5

Moc pěkné a napínavé čtení až do konce.

čef
02.05.2012 5 z 5

Velmi pěkně, zajímavě a čtivě zpracované spisovatelovo životní téma - don Qiujotovský boj proti zneužívání moci vládní garnitury ve prospěch některých neschopných nebo zkorumpovaných jedinců. Kniha udržuje napětí, řešení se pomalu vynořuje a kulminuje v závěrečné scéně. Good job, Ken!

lékařské prostředí

Ken McClure (p)