Diablova slza

Diablova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326272/mid_diablova-slza-6RX-326272.png 4 761 111

Washington D.C. sa pripravuje na búrlivé privítanie Nového roka. Tisíce ľudí sa večer chystajú navštíviť najväčšie washingtonské námestie Mall, aby videli sviatočný ohňostroj. Masakra v metre, pri ktorej zahynú rukou neznámeho strelca desiatky ľudí, vážne naruší plány mnohých z nich. Prípad začne vyšetrovať sympatická agentka FBI Margaret Lukasová, ktorá si musí zavolať na pomoc bývalého agenta FBI, experta na dokumenty Parkera Kincaida. Kincaid brilantným spôsobom analyzuje páchateľov rukopis z vydieračského listu, adresovaného starostovi hlavného mesta Geraldovi Kennedymu. Ani on však nezabráni ďalším masakrám... Koniec je noc..., ale ani v noci všetko nekončí. Kto je záhadný a bezohľadný zabijak Zlatokop? A kto je muž, čo mu posiela odkazy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Deviľs Teardrop , 1999

krisstus1961
11.07.2015 5 z 5

Dobré krimi se strhujícím dějem.První kniha kterou jsem od tohoto autora přečetl a jsem velice natěšený na jeho další.

Nunynka
12.05.2015 5 z 5

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky,ale je to prostě Deaver - musím dát 5. Ale konec už se mi zdál hodně přitaženej za vlasy a hlavně to skončilo na Deavera nějak romanticky :-)

Punkies
21.04.2015 2 z 5

Kniha mě začala bavit od strany 317...

Allia
26.02.2015 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Četla se velmi dobře a jedním dechem. Mám ráda psychologické krimi, a když jsem zjistila, že tentýž autor napsal Sběratel kostí, neváhala jsem (i když jsem viděla jen film), a nelituji toho. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

Flowtec
11.12.2014 5 z 5

Naprosto super kniha. Kolikrát jsem...cvak...ani nedýchal :-) Jedna z mých nejoblíbenějších...cvak...

ellescorpio
22.09.2014 4 z 5

Všechny rhymovky přečtené, s napětím čekám na vydání Sběratele kůží a tak mezitím čtu tyhle sólovky a Ďáblova slza byla opravdu výborná! Klidně bych uvítala další grafologickou (líbilo se mi to i víc než psychoanalýza Kathryn Dance).. Moc zajímavé mi přišly i vsuvky, kdy Kincaid přemýšlí o pravosti historického dokumentu. K této knize si autor musel nastudovat opravdu hodně podkladů, je to dokonalý. Určitě bylo mnoho zajímavějších padouchů a zápletek, ale tahle je prostě tak zvláštně specifická, že se vymyká i ostatním deaverovkám, které bývají analytické a city tu víceméně stranou.

DejnaDee
23.06.2014 5 z 5

Kniha byla výborná, četla jsem ji jedním dechem, bylo to napínavé, dobře napsané.

sioux
05.05.2014 5 z 5

Moje druhé setkání s Deaverem a spokojenost. Výborná zápletka, dobré dialogy, zajímavé hlavní postavy, magický Hrobař. Trošku to pro mě ztratilo tempo někde za půlkou, ale závěr byl opět dobrý.

radus
13.01.2014 5 z 5

Výborná kniha, autor dokáže skvěle zmást čtenáře. Obdivuji znalosti písmoznalectví, které musel nastudovat a všem knihu doporučuji přečíst. Já se určitě zase brzy vrhnu na jeho další dílo :-)

kneslova
27.12.2013 5 z 5

Dobře napsaná kniha, mistrovský konec.

Nikusscha
03.12.2013 5 z 5

Naprosto excelentní kniha. Nemám jedinou připomínku, sebemenší kritickou poznámku.
Mohu jen a jen chválit a nejen to. Kniha se prakticky sama četla. Už dlouho jsem nečetla tak skvělou knihu.
Zápletka prostě neskutečná a když už jsem si myslela, že bude konec přišlo rozuzlení celého díla a já byla příjemně překvapená a hltala jsem každou stránku.
Přála jsem si jediné, a to aby ta knížka nikdy neměla konec. Jedním slovem: Nádhera a můžu jen doporučit!
Určitě nebudu příště váhat při koupi další knížky od Jefferyho Deavera :) :)

keri.H
14.11.2013 5 z 5

Toto byla moje první kniha od autora a velmi mě nadchla. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, byla pro mě zajímavá od začátku do konce :)

Evasss
29.09.2013 5 z 5

První kniha od autora. Přečetla jsem jedním dechem.

MartinH
04.09.2013 5 z 5

Moje první setkání s Jeffery Deaverem a už ho mám plnou knihovnu, Ďáblova slza se čte prakticky sama a příběh je hodně parádně vystavěnej a postava Kincaida je hodně zajímavá. Co mi původně trochu vadilo, byly ty zvraty na konci na který sem si ale u Deavera zvykl a už bych se bez nich asi neobešel.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Má první kniha od Jefferyho Deavera, která na mě zapůsobila tak, že jsem v jistém období tohoto autora doslova hltala:)...
Kniha mě chytila od první stránky, četla jsem ji až do konce jedním dechem a poměrně dlouho ve mně v myšlenkách ještě doznívala. Příběh se točí kolem velice zajímavé problematiky písmoznalectví, se kterou se v thrillerech a "napínácích" moc nesetkáme (i když je to jistě škoda, protože potenciál pro dobrou detektivku toto téma v sobě jistě má). Je to klasický skvěle "deaverovsky" rozehraný děj s postupně dávkovaným napětím, který čtenáře nutí (a nejlépe bez přestávek) pokračovat dál a dál..
Ďáblova slza je kniha, na kterou vzpomínám trochu nostalgicky, protože mě uvedla do světa skvělých napínavých knih J. Deavera.

Kodetka
05.08.2013 5 z 5

Výborná kniha. Velmi zamotaná zápletka, která je na konci knihy bravurně vyřešena. Deaver opravdu umí zmást čtenáře, tak že do poslední chvíle neví, kdo je kdo a zda ti co zemřeli, jsou opravdu mrtví... A líbí se mi, že jeho knihami se člověk vždy něco přiučí, zde např. o písmoznalectví. Knihu mohu jen doporučit.

Val
07.07.2013 5 z 5

Napadá mě otázka, zda je některá z vyloženě luxusních Deaverovek něco jiného než jedna z nejlepších :-) Zjistila jsem , že to píšu ke každé..... :-) Tohle je má první bez Lincolna Rhyma a jsem nadšená. Neuvěřitelně lidský a citlivý Parker Kincaid je totiž úžasný . Kniha je neuvěřitelně čtivá a konec mě vyloženě dostal.

Ormos Atalia
31.05.2013

Knížka se mi četla dobře, byla napínavá,ale více ně nadchly tyto knihy od tohoto autota,a to: Sběratel kostí a Tanečník. Ale je to jen můj subjektivní názor.

evasamankova
24.05.2013 4 z 5

Moje třetí kniha od autora. Čtivá, napínavá a překvapující. Na autorovi se mi líbí, že v každé knize se zaměřuje na jedno povolání a jeho nastudované znalosti jsou obdivuhodné.

QuanPanda2
11.05.2013 5 z 5

Můj první Deaver....od té doby dalších 15, to je myslím dobrá vizitka :)
Každopádně chytne od začátku, musíte fandit jak kladnému hrdinovi, tak zápornému Hrobaři, který je sympaťák...