Diablova slza

Diablova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326272/mid_diablova-slza-6RX-326272.png 4 761 111

Washington D.C. sa pripravuje na búrlivé privítanie Nového roka. Tisíce ľudí sa večer chystajú navštíviť najväčšie washingtonské námestie Mall, aby videli sviatočný ohňostroj. Masakra v metre, pri ktorej zahynú rukou neznámeho strelca desiatky ľudí, vážne naruší plány mnohých z nich. Prípad začne vyšetrovať sympatická agentka FBI Margaret Lukasová, ktorá si musí zavolať na pomoc bývalého agenta FBI, experta na dokumenty Parkera Kincaida. Kincaid brilantným spôsobom analyzuje páchateľov rukopis z vydieračského listu, adresovaného starostovi hlavného mesta Geraldovi Kennedymu. Ani on však nezabráni ďalším masakrám... Koniec je noc..., ale ani v noci všetko nekončí. Kto je záhadný a bezohľadný zabijak Zlatokop? A kto je muž, čo mu posiela odkazy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Deviľs Teardrop , 1999

iveta3689
18.10.2018 3 z 5

Zápletka je zajímavá, zpracování nebylo špatné, ale na můj vkus bylo v příběhu příliš omáčky.

kap66
16.10.2018 3 z 5

Četla jsem celkem 22 Deaverových knížek, naprostou většinou mi přišly napínavé a zajímavé. Bohužel to ale asi trochu uškodilo mému čtenářskému požitku z Ďáblovy slzy. Ta vyšla souběžně s prvními romány s Lincolnem Rhymem a já autorovi zazlívám, že tady použil naprosto stejné schéma, a to v několika rovinách. Vybírám pouze hlavní postavu, abych neprozradila moc z děje: Parkera Kincaida si zamilujete; je to sympatický člověk, jednička ve svém oboru (do kterého moc nevidíte, a je tedy zajímavé o něm číst), vědec schopný jiskřivého úsudku - včetně odhalení zločincových geniálních pastí, několikrát také díky tomu zachrání lidské životy, je také poněkud limitovaný handicapem - nikoliv tělesným, ale rodinným,...
Deaver to, co se mu tady osvědčilo, prostě používá dál, možná promyšleněji, ale... Pochopitelné, ale trochu pohodlné. Proto jen tři hvězdy, i když by patřily spíš pozdějším knížkám, ve kterých sám od sebe opisuje.
(Ještě drobnost: čí vinou uniklo, že když čte Parker synovi z Hobita, vybral si "oblíbenou část o boji s drakem Sméagolem"? Sméagol je přece Glum, drak Šmak se jmenuje anglicky Smaug.)

konicekbily
09.10.2018 4 z 5

Pomalu se rozvíjející děj, tak jak jsem u autora zvyklý, je stupňován odhalováním dalších "důkazů" a skutečností, okořeněn několika thrillerovými scénami a strhujícím závěrem. Přináší nečekané rozuzlení. Velice dobrá odpočinková četba.

Polinka92
21.09.2018 3 z 5

Ďáblova slza není špatná, je dobrá, což znamená za 3, takže dávám 3 hvězdy...
Ano, líbila se mi, ale nečetla se mi moc dobře, ztrácela jsem se v ději, ale za to může to, že jsem neměla možnost přečíst ji na jeden zátah...
Líbí se mi, že zde Deaver udělal propojení se sérií s Lincolnem Rhymem - zapřáhl ho do děje, byť jen okrajově.
Nic to však nemění na tom, že má své hrdé místo v mé knihovně :)

martina.riz
07.09.2018 2 z 5

Deaver napsal lepší detektivky, tady byl konec hodně nepravděpodobný.

Rade
23.07.2018 4 z 5

Jako oddechovka na dovolenou fajn, zajímavé postřehy, co vše lze vyčíst z jednoho vzkazu. I když jsem si říkala, proč se tolik věnují kusu papíru, když mají pachatele pěkně v márnici…
Nakonec lehce překombinované, v závěru nečekané a možná i nepravděpodobné zvraty, i trochu romantiky, ale jo, to by zase nebyl Deaver, že… Čtyři (minus).

PetK
16.07.2018 4 z 5

Docela zajímavé bylo dozvědět se něco z oboru písmoznalectví a zkoumání dokumentů. Jinak to myslím nevybočovalo z Deaverových poměrně vysokých standardů. Četla jsem od něj už lepší (teda tuhle jsem poslouchala) a tak nějak jsem pořád čekala, kdy se objeví Lincoln Rhyme... Vtipné je, že jsem se dočkala. :-)

Oliva2010
15.07.2018

Deaver je uzasny, ctivy. Tato knizka patri podle meho nazoru k jeho nejlepsim.

Hana46
08.07.2018 5 z 5

Super, jdu na další jeho knihu.

boxas
06.05.2018 5 z 5

Rozhodně nadstandardní detektivka...

ThomasRuhe
19.03.2018 4 z 5

Zajímavým aspektem knihy je představení oboru grafologie při policejním vyšetřování.
Zbytek příběhu má Deaverovu tradiční vysokou kvalitu zpracování.
Vtipná je epizodní rolička pro L. Rhymea.

Jaruš7
15.03.2018 4 z 5

Bylo to elastický, ale v detailech jaksi málo uvěřitelný, melancholicky laděný, citově vydíratelný. Jen many a děs.
Ďábel byl cítit v monstru - robot na masakr. Jeho Slza, vlastně nebyla ani kapkou, pouze tečkou, a ta měla v tomto příběhu tu jedinou, důkazní, ďábelskou moc.
Načteno, po dánovkách mi víc dát nejde.

Sabinaski
12.02.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé, musím říct, že se mi líbila ještě víc než Sběratel kostí. Nápad s písmoznalcem byl skvělý a zanechal ve mě něco. Když zkoumám písmo, vždycky myslím na Kincaida!

Merlinit
17.01.2018 4 z 5

Moc pěkné, jdu do další Deaverovy knihy!

kokosek
05.01.2018 5 z 5

Tak tohle bylo pro mě překvapení. O tom, že to bude slušná detektivka jsem nepochyboval, ale že až tak propracovaná. No prostě chtěl jsem něco kde není třeba číst celou sérii a tak jsem sáhl po tomhle. A i když se tam odkaz na Rhyma objevuje, tak to prostě je samostatná kniha. A velmi dobrá, až bych řekl, že si zaslouží pokračování.
Napětí se stupňuje až je člověk zklamán, že už je konec. Jenže on konec ještě není, tak teď už jo - uf. Jenže chyba lávky to není konec. Takže vlastně smutný konec. Takže vlastně ne.
No prostě přečtěte si to sami :-)

bekule
08.12.2017 4 z 5

Moje první kniha od autora a první polovinu knihy jsem byla zklamaná. Podle komentářů jsem čekala něco jiného, děj se pomalu táhl, nudné pasáže, obzvlášť starostova linie mě neskonale nudila. V druhé polovině nastal zvrat, to už jsem pro změnu napětím nemohla přestat číst. Když jsem si konečně vydechla že je po všem, nastalo další překvapení a ani to nebylo poslední. No teda... Nakonec strhávám jednu hvězdičku za ten táhlý začátek.

p.pavlina
05.09.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. A opravdu mě mile překvapila. Byla čtivá a ten zvrat na konci byl úžasně provedený. Super :)

DickBach
05.08.2017 2 z 5

Za mně velmi slabé. Jednak podle mého vkusu příliš mnoho dějových zvratů a zcela nepředvídaných otoček v místě kde prostě nebylo možné cokoli měnit, otáčet, nebo řešit. za mně příliš mnoho problémů, které hlavní hrdina vyřeší jen díky.... autorovu "osvícení". Tlupa školených agentů něco nevymyslí a jeden prďola na to kápne ... jen tak... jakože omylem...? No nevím, ale to mi vadilo. A závěr v podobě raního setkání nad kávičkou a koláčkem? To bylo hodně přitažené za pačesy.... :o)

moudivlacek
29.07.2017 5 z 5

Skvělé čtení tohoto žánru. Opět skvělé vylíčení hlavních hrdinů. Obdivovala jsem Pakera, který si uvědomil, co vše pro něj jeho děti znamenají, a proto se životu s nimi přizpůsobil. Obdivuji Lukasovou, jak se po své osobní tragédii dokázala postavit na nohy.
Ale nejvíc jsem byla přitahována malým odhalením práce písmoznalce a jeho postupy při odhalování pravdy a lži.
Spisovatel rozhodně napsal skvělé dílo, které mě udrželo v pozornosti až do konce, a ten stál za to.
Doporučuji.

Kerberos