Diablova cesta

Diablova cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515064/bmid_diablova-cesta-zNP-515064.png 4 1116 1116

Kate Marshallová série

< 4. díl

Vyšetrovanie zmiznutia malého chlapca zavedie detektívnu agentúru Kate Marshallovej a Tristana Harpera na nečakanú cestu. Neopatrnosť pri každodennom rannom plávaní privedie Kate Marshallovú až do nemocnice, kde sa stretne s Jean Julingsovou. Tá jej rozpovie srdcervúci príbeh o tom, ako sa pred jedenástimi rokmi počas stanovačky na mieste zvanom Diablova cesta stratil jej trojročný vnuk Charlie. Kate, ešte otrasená z toho, že sa takmer utopila, súhlasí, že sa s Tristanom Harperom prípadu ujmú a pokúsia sa zistiť, čo sa vtedy mohlo stať. Keď sa Katina a Tristanova detektívna agentúra začne udalosťami tej osudnej noci zaoberať, zistia, že Jean má problematickú minulosť a navyše im nehovorí tak celkom pravdu. Čo sa vtedy na Diablovej ceste uprostred vresovísk a močarísk stalo? Uniesli Charlieho? Alebo spadol do rieky, ktorá mizne v Diablovej rokline? Keď Kate a Tristan zistia, že sociálna pracovníčka, ktorá sa vtedy o Jean a jej dcéru Becky zaujímala, bola nájdená brutálne zavraždená krátko po Charlieho zmiznutí, budú musieť prehodnotiť všetko, čo si dovtedy o prípade mysleli...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

monte
29.06.2023 5 z 5

Roberte, bylo to skvělé, jako vždy

nada3314
28.06.2023 5 z 5

Na čtvrtý případ s Kate Marshall a jejím partnerem Tristanem jsem se moc těšila. Robert Bryndza, ať napíše cokoliv z krimi, vždycky se to u mě setká s úspěchem. Jeho případy se tak lehce čtou, pro mě je to záruka oddechového čtení. Tento případ byl trochu předvídatelný, ale i tak jsem se při čtení neskutečně bavila a přišla na jiné myšlenky.

V tomto díle jsme se dostali do stádia, kdy Kate konečně vede spořádaný život, s chlapy to má vyřešené, nepije a vztah se synem je na správné cestě. Nic ji tak nebrání se naplno věnovat své soukromé detektivní práci, která ji naplňuje a je ochotná ji obětovat všechno. Každý den, brzo ráno si jde zaplavat. Považuje to za takovou zaběhlou rutinu, která ji pomáhá vybít endorfiny. Ale teď se něco zvrtne a Kate se začne topit, skončí v nemocnici, kdy se po probuzení octne na pokoji s Jane, o které ještě netuší, že se stane jejich klientkou. Po čase se dozví, že Jane měla vnuka, který se jim, když měl 3 roky záhadně ztratil Tohle je pro Kate velká výzva! A, dobrodružství může začíst.

V doslovu se dozvídáme, že pro nás Robert chystá samostatný psychologický román. No, nebudu lhát, neskutečně se těším na cokoliv, co autor napíše.

JezinkaJ
27.06.2023 4 z 5

Čtivá letní detektivka. Kate Marshall bojuje s padouchy i vlastním alkoholismem a naštěstí vyhrává na obou bojištích.
Kniha se dobře čte, příběh plyne a já jsem měla pocit, že jsem tam také, že i já bloudím v trávě a snažím se zjistit, co se to vlastně stalo. Časem děj i příběh nejspíš zapomenu, ale teď mě čtení bavilo.
Výhodou je, že obě postavy jsou sympatické, proto doufám, že série bude dlouhá. :)
A velkým osobním plusem je ranní plavání Kate.

Sacinka
27.06.2023 4 z 5

První půlka mě úplně nestrhla, od půlky jsem se chytla a rozjelo se to, ale stejně mi v závěru chyběl moment překvapení. Ale čtivá kniha to je. Jen ty nároky na Bryndzu už mám vysoké. :)

zuzana2599
27.06.2023 5 z 5

Robert Bryndza prostě umí ! Opět jsem si připomněla a užívala jeho lehký, příjemný a srozumitelný styl psaní, jeho knihy je pro mne radost číst ! Ocenila jsem, že tento díl s Kate a Tristanem se odehrával uprostřed krás a tajemství Dartmooru, kde Robert chodil jako chlapec s rodiči na dovolenou. To je moc milé !
Ďáblovu cestu jsem si užila dokonale, nic nechybělo, pátrání bylo náročné, konec uspokojivý. A já se už moc těším na první Robertův psychologický thriller, je jasné, že si ho s radostí přečtu !

LeSk
26.06.2023 3 z 5

Asi jedna z nejslabších knih od tohoto autora. Děj byl předvídatelný, vraha jsem snadno brzy odhalila a tím jsem se "okradla" o to nejlepší. Kniha se ale četla dobře, rychle, doporučuji k přečtení.

KatyM.
26.06.2023 5 z 5

R. Bryndza opět nezklamal, další díl Kate a Trisana tentokrát řeší zmizení malého chlapečka. Příběh má spád, napětí. Těším se na další díl.

Adinlea
25.06.2023 5 z 5

Vyborna kniha, ostatne jako vzdy od Roberta Brzyndzy :)
Dej super, napsano skvele. Ale subjektivne musim rict, ze mi Kate ani za ty ctyri knihy neprirostla k srdci
Kam zapletka smeruje jsem bohuzel odhadla pomerne rychle. Coz ale nic nemeni na tom, ze se jedna o velmi dobrou knihu :)

6Nikki6
24.06.2023 5 z 5

Skvělá! Zatím se mi líbila z celé série nejvíc

Zuzulinka
24.06.2023 5 z 5

Moc pěkné!!

Vlaďkaa4
22.06.2023 5 z 5

Také musím konstatovat, že jsem tušila jak to dopadne. Ale i tak to bylo přečteno jedním dechem.

Kamčučák
22.06.2023 3 z 5

Kniha obsahovala hodně dějových linek. Chvíli jsem se i ztrácela. Pan Bryndza má poslední dobou ty knihy jak na houpačce. Jednou je dobrá a jednou horší. Bohužel jako v tomhle případě. Ale kniha je čtivá, to zase jo.

Aligi
22.06.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha, přečteno během dvou dní. Konec jsem už tušila, ale i tak mě to bavilo.

krevetka79
21.06.2023 5 z 5

Další skvělé pokračování s Kate a Tristanem 8-)
Pozvolný rozjezd , hrůzný zvrat a nakonec detailní rozplétání celého případu.
Takhle série mě neskutečně baví a už se těším, jaký případ bude detektivní kancelář vyšetřovat příště.
Já si čtení každopádně užila od začátku do konce.

Didi15
19.06.2023 5 z 5

Docela předvídatelné , ale jak jinak ..prostě čtivé . Těším se na další díl nebo jinou knihu od autora.

Ivka14
19.06.2023 5 z 5

Jakmile jsem ji začala, věděla jsem, že knihu nebudu schopna odložit. Děj mě pohltil od první stránky a velmi rychle jsem byl úplně pohlcen tím, co se stalo mladému Charlie. Děj se vydává různými směry na když docházelo k rozuzlení děje, nemohla jsem přestat číst. Ty souvislosti v knize a jak ke všemu došli mě nechalo s otevřenou pusou.

Kniha se mi velmi líbila a těším se na další případy Kate a Tristiana.

Iveta701
18.06.2023 5 z 5

Naprosto úžasná knížka už se těším na dalsi

Ondra_P
18.06.2023 4 z 5

Ze série s Kate Marshallovou asi nejslabší a nejpředvídatelnější díl. I tak jsem byl spokojen.

Kyri
17.06.2023 4 z 5

Další kniha ze série. Všímám si, že zpočátku jsou Bryndzovy knihy trochu pomalejší, postupně se děj rozhýbe. Pěkné počtení. Uvěřitelný příběh, což oceňuji.

veruptackova
15.06.2023 3 z 5

Přiznávám, že mám ke knihám Roberta Bryndzy trochu zvláštní vztah. Před lety mě díky své sérii s Erikou Foster opět přivedl ke čtení, a proto si s chutí přečtu každou jeho další detektivku.

Jeho knihy jsou pro mě perfektní variantou čtení, u kterého prostě vypnu a relaxuju. Příběh není nijak složitý a asi většině čtenářů bude brzy jasné, o co ve čtvrtém případu Kate Marshall jde. Nicméně oplývá takovou čtivostí, kterou potřebuji po zvlášť náročném dni. Pokud to máte stejně, rozhodně po knihách Roberta Bryndzy sáhněte.