Diablova cesta

Diablova cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515064/bmid_diablova-cesta-zNP-515064.png 4 1116 1116

Kate Marshallová série

< 4. díl

Vyšetrovanie zmiznutia malého chlapca zavedie detektívnu agentúru Kate Marshallovej a Tristana Harpera na nečakanú cestu. Neopatrnosť pri každodennom rannom plávaní privedie Kate Marshallovú až do nemocnice, kde sa stretne s Jean Julingsovou. Tá jej rozpovie srdcervúci príbeh o tom, ako sa pred jedenástimi rokmi počas stanovačky na mieste zvanom Diablova cesta stratil jej trojročný vnuk Charlie. Kate, ešte otrasená z toho, že sa takmer utopila, súhlasí, že sa s Tristanom Harperom prípadu ujmú a pokúsia sa zistiť, čo sa vtedy mohlo stať. Keď sa Katina a Tristanova detektívna agentúra začne udalosťami tej osudnej noci zaoberať, zistia, že Jean má problematickú minulosť a navyše im nehovorí tak celkom pravdu. Čo sa vtedy na Diablovej ceste uprostred vresovísk a močarísk stalo? Uniesli Charlieho? Alebo spadol do rieky, ktorá mizne v Diablovej rokline? Keď Kate a Tristan zistia, že sociálna pracovníčka, ktorá sa vtedy o Jean a jej dcéru Becky zaujímala, bola nájdená brutálne zavraždená krátko po Charlieho zmiznutí, budú musieť prehodnotiť všetko, čo si dovtedy o prípade mysleli...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

emilieselden
11.09.2023 3 z 5

Další kniha ze série s Kate. Jednoduchá odpočinková detektivka. Tento případ se mi zatím líbil nejvíc.

Mermaida
11.09.2023 3 z 5

Má 4. kniha od autora a musím přiznat, že na to, jak jsem se na ni těšila se mi bohužel tentokrát docela vlekla a hůře četla. Měla jsem problém se začíst a tentokrát mi chyběly nějaké spát který já osobně jsem v ději tentokrát neměla Do toho se celé léto potýkám se čtecí krizí, a tak jsem si docela slibovala že mě tato kniha zase ve čtení navnadí. Bohužel tomu tak nebylo. Ale nutno podotknout, že ke konci knihy jsem se konečně více začetla a byla napnutá, jaké výsledky Katino a Tristanovo vyšetřování přinese.. Pár stránek do konce jsem měla k případu svůj typ, který se na konci potvrdil. ;)

Čenichnaknihy
09.09.2023 4 z 5

Občas kvůli oblíbenému autorovi prostě musíte podstoupit něco jako sadomasochistickou torturu. Jak jinak pojmenovat četbu knížky o ztraceném, velmi pravděpodobně i mrtvém tříletém klukovi, když sami jste rodiče skoro tříletého kluka?

Pokud nepatříte mezi čtenáře, kteří se dokáží bez mrknutí odosobnit a neprožívat příběh skrze vlastní zkušenost, máte problém.

Ale Kate a Tristan za to nemůžou a dělají co můžou, aby chlapečka, byť po jedenácti letech od chvíle, kdy se ztratil zase našli. A Robert Bryndza příběh vypráví opět skvěle, s lehkostí, skvělými dialogy. Které mimochodem přispívají k tomu, že když třeba něco váš žaludek nedává, snadno můžete nějakou pasáž přeskočit a číst dál. Dialogy vám pomůžou se zorientovat.

Máme snad jedinou poznámku. Tentokrát se u nás nekonal takový ten wow efect. Žádný překvapivý zlom. Vyšetřování tak nějak spěje k nevyhnutelnému a pointa vás asi nepřekvapí.

Ale to vůbec nevadí. Bryndza nás zatím ještě nikdy nezklamal a to musíme opět zopakovat, že sérii s Erikou Foster máme rádi mnohem víc.

Terka18
08.09.2023 3 z 5

Za mě nejslabší příběh, co jsem od autora zatím četla. Je skvěle, že Bryndza píše tak dobře, že i když mě kniha nijak nenadchla tak jsem neměla při čtení pocit nudy a to že bych četl jen z nutnosti. Příběh měl dobrou myšlenku, ale mě tam chybělo to napětí, trasování ten spád. Bohužel bych to zařadila do odpočinkového čtení.

Blanka586
02.09.2023 5 z 5

Brandza je perfektní. Nezklamal. Zajímavé téma, hezky se četlo a bylo to napínavé.

1bublina
31.08.2023 5 z 5

Zatím se mi nestalo, aby mě kniha od Bryndzy nebavila. Hned od první stránky jsem se začetla a pak už jsem se musela nutit knihu odkládat. Čte se to úplně samo stejně jako předchozí díly i série s Erikou. Mám o něco radši sérii s Kate.

mi-nul-o
30.08.2023 3 z 5

Nechápu, co na tom Bryndzovi všichni vidí. Za mě průměr, šedivý průměr.

kolacky
30.08.2023 5 z 5

Taky jsem tak nějak tušila, jak to s Charliem vlastně bylo, ale čtení to je pořád vynikající.
A knížka obsahuje mapu! :-)

Leniiis
28.08.2023 5 z 5

Až mě mrzí, že mám dočteno. Bryndza to prostě umí. Takže nezbývá než se těšit na další knihu.

artep1605
26.08.2023 4 z 5

Po předchozích dílech byl tento trochu zklamáním. Zápletka mi přišla zjevná už od poloviny knihy a rozuzlení sem tím pádem dočetla skoro z povinnosti.

Přesto ale hodnotím vysoko, protože autor psát prostě umí. Jen to pro mě tentokrát byla spíš oddechovka než detektivka.

Niki08
24.08.2023 3 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda a převážně příběhy o Kate Marshallové. Tento díl byl dobrý, ale pro mě zároveň nejslabší. Děj se celkem vlekl a nic moc zajímavého se tam nedělo. Jsem od autora zvyklá na více napětí a akce, a toho jsem se v této knize moc neužila....

simaja
21.08.2023 5 z 5

Tato série je díl od dílu lepší a lepší. Kate už šlape Erice na paty :-) Moc doporučuji.

Makůvka
19.08.2023 5 z 5

Tento díl se fakt povedl. Hned od první kapitoly vás to vtáhne do napínavého děje. Líbilo se mi, jak Kate s Tristanem krok za krokem odhalovali kousky skládačky případu a snažili se vyřešit zmizení tříletého chlapce, nezvěstného jedenáct let.
Celý příběh byl čtivý, propracovaný a promyšlený, bez zbytečné omáčky okolo. Popis Ďáblovy cesty a okolí byl až strašidelný a nevím, jestli bych se tam odvážila stanovat. Konec byl předvídatelný, ale vše do sebe krásně zapadlo.

Sixao
13.08.2023 5 z 5

Kate s Tristanem se pokouší vyjasnit případ ztraceného Charlie. Tříletý chlapec je nezvěstný už 11 let. Utopil se v řece, stáhla ho bažina nebo se stal obětí únosu? Noční můra všech rodičů. Ano, děj byl velmi přímočarý a předvídatelný. Jak to celé dopadne jsem tušila už tak v půlce knihy. Ale to knize neubírá na čtivosti. Nechyběl emotivní závěr. Rozhodně doporučuji.
P.S. Potěšila mě mapa, která na mě vykoukla na str. 144, čímž plním bod letošní výzvy

Duchoslp
12.08.2023 4 z 5

Opravdu super čtení. Případy Kate a Tristana neztrácejí šťávu. Děj má spád a je bez zbytečných klíček. Tentokrát nás pátrání zavede na stopu ztraceného chlapce a jako vždy nic nezůstane neodhaleno

Terrez93
08.08.2023 5 z 5

Ježiš já ty knížky od Bryndzy prostě miluju!
Čtivé, krátké kapitoly, mělo to spád, na konci všechny dílky skládačky zapadly do sebe! Ale musím říct, že to je první knížka, kdy jsem přišla na to jak to dopadne, ještě než se to odhalilo, to se mi ještě nikdy nestalo.
Kate jako v ostatních dílech skvělá, ale Erika je Erika. Těším se na další případ!

lucky_ideas
08.08.2023 5 z 5

Čtivost, čtivost a zase čtivost! To je hlavní a společný aspekt všech knih od Roberta Bryndzy, díky kterému je mám tak moc ráda! Kdyby nebylo zkouškové období, tak nepochybuji o tom, že by kniha byla přečtená za jeden-dva dny.

Ďáblova cesta je opravdu napínavý příběh s krátkými kapitolami, který vás chytne a nepustí.

Thriller je propracovaný, na konci příběhu do sebe všechny díly skládačky skvěle zapadly.

Kate a Tristan byli skvělá vyšetřovatelská dvojka, kterou bylo radost pozorovat při práci.

Opět jsem si další knihu ze série užila, i když jsem ji ubrala půlku hvězdičky za menší nálož akčnosti.

Pokud hledáte kvalitní čtivou knihu z thrillerového žánru, tak zatím jakékoli dílo od tohoto slovenského autora nezklamalo.

Pája699
07.08.2023 5 z 5

Za mě další super díl s Tristamen a Kate. Autor prostě umí a jeho knihy mě baví. Jsou prostě skvělé :-)

Určitě se nudit nebudete....Co se před 11-ti lety stalo u Ďáblových kamenů? Unesl někdo malého chlapce, nebo je mrtví? A co s tím vším má společného mrtvá sociální pracovnice?

Příběh zamotaný, čtiví a hlavně napínavý. Sice brzy zjistíte, nebo budete tušit, jak to vlastně bylo, ale to knize neubírá na kráse. Závěr se mi líbil a mohu jen doporučit.

katka.oo
06.08.2023 5 z 5

Čtvrtý díl s Kate a Tristanem je parádní čtení, předchozí díly se mi zdály trochu slabší, ale tento je opět skvělý, výborná zápletka, příběh má spád, čtivé, doporučuji.

P.ary
06.08.2023 5 z 5

Opět to bylo výborné, skvělé, úžasné, čtivé... Já knihám Roberta Bryndzy nemám co vytknout... je to sázka na jistotu :-)