Drasticky děsivý Dexter

Drasticky děsivý Dexter https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207/drasticky-desivy-dexter.jpg 4 581 110

Dexter série

Dexter Morgan není právě typ člověka, kterého byste si přivedli domů a představili ho své matce. I když je zábavný a má nádherně ironický smysl pro humor, jedna z jeho charakterových vad (má vražedné sklony) může působit dost odrazujícím dojmem. Ale v jádru je Dexter dokonalým gentlemanem a skutečnou oporou své sestře Deb, miamské policistce, a zajímá se jen o odklízení lidí, kteří si jeho zvláštní návštěvu skutečně zaslouží. Dex je dost pohledný, ale naprosto nevšímavý (upřímně, i trochu zmatený) k zájmu, který o něj projevují ženy. Přes skutečnost, že nemůže vystát pohled na krev, pracuje na oddělení miamské policie jako specialista na analýzu krevních vzorků; tato práce mu umožňuje sledovat zprávy o nejnovějších zločinech a mít oči otevřené k vyhlížení své nové oběti. Dexterův dokonale uspořádaný život je náhle narušen, když se v Miami objeví druhý, mnohem nápadnější sériový vrah. Dexe fascinuje, dokonce i přivádí k nadšení, že tento druhý vrah má styl připomínající jeho vlastní. Přesto se nemůže zbavit pocitu, že tento tajemný nový příchozí se nejen pohybuje na jeho území, ale obrací se přímo k němu. Tento nový vrah totiž nejen kopíruje Dextera - ale jako by ho vyzýval: „Pojď si se mnou hrát." Dexter si svůj tajný dvojí život vytvořil pro osamělou existenci... ale i roztomilého netvora může zaujmout výhled na nalezení přítele. Jde o svěží, překvapivý a brilantně napsaný román, který si jistě získá širokou čtenářskou obec.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Darkly Dreaming Dexter , 2004

THERISA
10.01.2012 3 z 5

Skvělý námět, horší už je jeho knižní zpracování. Aneb jak z vynikající myšlenky udělat naprosto průměrnou knihu, jejíž seriálová verze je na druhou stranu naprosto dokonalá. Osobně mě tento první díl celé série nepřesvědčil, abych pokračovala v dalším čtení (což by asi měl, ne?!).

Vera.sarance
01.01.2012 4 z 5

Myslím si, že panu Lindsayovi se musí prostě uznat, že napsal obdivuhodné dílo, zajímavé se spoustou nečekaných věcí, které člověka zaujmou a vtáhnou do děje, ale ve chvíli, kdy se člověk nejprve podívá na to, co z jeho díla udělala stanice Showtime, tak prostě nemuže dát dle mého názoru 5 hvězdiček, poněvadž si stýská za trochu větší porcí napětí. A to byl bohužel i můj případ.

netty.vanity
23.10.2011 3 z 5

Dexter je pro mě tak trochu posedlost, ale pouze v seriálové podobě. Pro mne určitě nejzajímavější a nejpropracovanější série všech dob. Kdo by to čekal?Že se příběh nebude věnovat hrdinným policistům a strážníkům, kteří jdou úpěnlivě po stopách zločinu.Že se zaměří na druhý břeh-tudíž sériového vraha. Vraha,který se řídí přísnými pravidly kodexu a tudíž zabíjí jen padouchy. A vraha, který čerpá informace o svých budoucích obětech hned z první ruky-právě proto,že je krevní analytik a pracuje u policie.Příběh vskutku úžasný,ale v knize mne tolik nenadchl, nejspíš proto,že znám všechno dění již ze seriálu a tudíž mě ničím nepřekvapí. I kdyř i ta skutečnost by se dala přehlédnout, jenže.. Dexter je tu tak nesmírně jiný než v seriálu!A to mě opravdu rozčiluje..Z milosti tři hvězdičky.

swamp
04.05.2011 4 z 5

Seriál mi vskutku přijde o něco propracovanější a důmyslnější - ovšem nebýt knihy, asi by žádný nevznikl. :P V knížce mi Dexter přijde mnohem větší egoista a zvláště pak tedy v první knize (další nemůžu zatím hodnotit) ho dokáže jeho temné JÁ mnohem více převálcovat. Kvalitní počtení a nečekaný závěr!

Mikarda
09.03.2011 3 z 5

Vtipné, sarkastické, čtivé, zkrátka zábavné.

Fiza
11.02.2011 4 z 5

Jelikož jsem napřed viděl seriál, tak se po přečtení cítím trošku ochuzen... ale knížka se četla velmi dobře...

migun
03.01.2011 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná.Teď už se těším na seriál.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Srovnávat film a knihu je někdy hodně těžké. Jsou knihy, které jdou na stříbrné plátno převést v nezměněné podobě a knihy, u kterých to nejde tak snadno, nebo u kterých to nejde vůbec. A pokud se jedná o seriál, tím spíš. Víc času nabídlo filmařům prostor pro přidání scén a větší polidštění hlavní postavy. Některé vztahy a skutečnosti úplně překopali - nemohu říct, jestli je to na škodu nebo ne. La Guerta je v knize sice hezká a ambiciózní, ale taky blbá jak troky a na konci zemře. Nekoná se žádná love story mezi Deb a Brianem a Brian mizí, zatímco v seriálu je jeho pouť ukončena rukou vlastního bratra. V knize je Debora svědkem Dexterova duševního zápasu, když leží připoutána na stole (mimochodem v kontejneru v přístavu, žádný domeček) a Brian přesvědčuje bratra, aby ji zabil, takže zjistí, co je Dexter zač a vyrovná se s tím. Seriál postrádá většinu Dexterových myšlenkových pochodů a ty, které tam vyslechneme, nejsou ani z poloviny tak vtipné. Navíc kniha má pro mě další nespornou výhodu - mohu se do ní zakousnout a mám-li čas, přečíst ji na jeden zátah - nemusím x dílů netrpělivě čekat, jak to vlastně dopadne.
VELKOU POKLONU SKLÁDÁM JAK AUTOROVI, TAK PŘEKLADATELI - KNIHA OPLÝVÁ VÝBORNÝM SUCHÝM A ČERNÝM HUMOREM A NÁDHERNOU ČEŠTINOU!!!

Mari
30.11.-0001 3 z 5

Ze seriálu jsem byl nadšený a ve srovnání s knihou se mi zdál mnohem propracovanější. Je to asi poprvé, co jsem ve filmovém zpracování toho viděl více, než bylo napsané v knize. Možná to bude tím, že to je seriál.

majmo
30.11.-0001 3 z 5

Abych pravdu řekl tak jsem byl docela sklamaný ... ale myslím si, že mě spíše ovlivnil seriál.