Dexterův poslední záběr

Dexterův poslední záběr https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198815/bmid_dexter-dexteruv-posledni-zaber-XJx-198815.jpg 4 125 23

Dexter série

V Miami se natáčí nový detektivní seriál a analytik krevních stop Dexter Morgan se stává objektem pozorování Roberta Chase, televizního herce a idolu žen, který má zazářit jako… miamský analytik krevních stop. Dextera netěší, že mu Bob stále stojí za zády a napodobuje ho – a navíc se teď nemůže v klidu věnovat svému temnému koníčku. Pomoc televiznímu štábu přesto přinese Dexterovi radost, sblíží se s půvabnou herečkou Jackie Forrestovou, jež má ztvárnit roli detektivní seržantky, a sám získá v seriálu malou roličku. Jeho radostná nálada se vytratí, když je v kontejneru nalezeno tělo brutálně zavražděné ženy, pak dojde k další vraždě... a všechny oběti se podobají Jackie. Dexter dostane ke svým úkolům ještě jeden – má jako bodyguard Jackie chránit. Přestože opravdu usiluje o to, aby se herečce nic nestalo, najde vraha a uloží ho v moři, někdo zabíjí dál…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Dexter’s Final Cut , 2013

kachnch
25.06.2014 3 z 5

- KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER -

Doufala jsem, že to u knižní série Dextera nikdy nebudu muset říct, ale bohužel musím - tento díl mě zklamal. Začátek mě hodně upoutal a velmi zajímavý mi přišel námět na samotný příběh - herecké prostředí - pro někoho jako je Dexter, který v podstatě hraje celý svůj život. Bohužel se mi nelíbilo jak ho autor využil. Přišlo mi, že se celá knížka točila převážně okolo Dextera a Jackie... A ne okolo Dextera a vraždění. Ačkoliv to pro někoho mohla být příjemná změna, podle mě je Dexterova snaha dopadnout hlavního protivníka, který započne celý příběh a pořádně si ho podat, typickým tématem knížek o Dexterovi. I to, jak Patricka dostal - uviděl ho, zahnal ho do kouta, jednou do něj píchl a bum, vrah je pryč ze světa. Byl tam pak sice ještě Robert, který by se vlastně dal považovat za toho "hlavního" nepřítele, ale ten Patricka v podstatě jen napodobil ke svému dobru. Celkově bylo v knížce tak nějak málo napětí (pokud nepočítám napětí mezi Dexterem a Jackie) a pořádné akce.
Co přidává knížce hodně na váze je vtipnost. Tou sice oplývají všechny knížky série, ale tahle ji má podle mě nejvíce. To, jak autor popisuje Dexterovy pohledy na situace a jeho myšlenky mě opravdu bavilo.
Konec je pro mě hodně rozpačitý. Nelíbí se mi a jestliže to má být poslední knížka (má?) tak mě docela mrzí. Plusem je, že je konec otevřený, takže... vlastně stoprocentně nevíme nic.

Hory
26.05.2014 5 z 5

Přád se snažím přijít na to, jak na mě vlastně tenhle díl působil. Těžko říct. Rozhodně mi přišel úplně jiný, než všechny předchozí. Ale narozdíl od předešlého komentujícího v tom nespatřuji chybu, ale plus. Popravdě poslední díly mi vždy přišli na jedno brdo (Dexter honí druhého "magora", ten ho obelstí a uniká, Dexter tápe, neví a nakonec ho stejně dostane). Tentokrát se autor pokusil přijít s něčím novým a myslím, že se mu to rozhodně povedlo (popravdě kdo by čekal, že Dexter najde zpřízněnou duši). I všechny předchozí díly se mi líbily, ale nikdy mě moc nepřekvapily. Tehle to však dokázal. Jediné, ale pro mě velké mínus je ten nedotažený konec s až moc velkým otazníkem. Pokud je toto poslední díl série, tak asi neznám otevřenšjší konec, který by si zasloužil trošku více vysvětlení. A pokud ne, tak jsem opravdu hodně zvědav, o čem bude ten další.

kormoran78
17.05.2014 3 z 5

Ač nerad, musím říct, že tento díl mi přišel tak plytký (skoro jako Robert) a o ničem, že je mi skoro líto, že autor měl potřebu popsat 350 stránek, aby dovedl Dextera k tragickému konci. Tragičtější je však způsob, jak to učinil. Kolegové, kteří paralelně k příběhům Dextera tvořili svůj seriál, byli mnohem nápaditější a vynalézavější. V tomto díle čtenář balancující na hranici mezi pochopením a odsouzením Dextera zřejmě přejde na stranu odsouzení. Možná jde o poslední díl série (nechce se mi uvěřit) a nebo si autor potřeboval uvolnit ruce pro další pokračování... Nevím, nicméně tato část série se mi moc nelíbila a zklamala mě.