Dexter v temnotách

Dexter v temnotách https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209/dexter-v-temnotach.jpg 4 300 34

Dexter série

Jeden z nejsympatičtějších sériových vrahů-mstitelů čelí svému nejsilnějšímu protivníkovi... Zlu tak hroznému, že vyděsí dokonce i Dexterova vnitřního netvora - a málem ho připraví i o smysl pro humor. To vše vás čeká v tomto zvráceně vtipném a temně fascinujícím románu. Je zlo živoucí? Doktor Jerry Halpern se to pokouší zjistit v rámci své průpravy na velký doktorát. Mezitím se Dexter Morgan potýká s několika nepříjemnostmi, které na něj dolehly - v neposlední řadě jde i o plánování svatby s Ritou, aby dovršil svůj převlek za hodného hocha. Pak však Dexe coby policejního analytika povolají k případu: jeden z Halpernových studentů je nalezen upálený, zneužitý a bez hlavy (zjevně jde o oběť nějakému dávnému božstvu) - a Dexter si uvědomí, že se může jednat ještě o někoho daleko zvrácenějšího, než je on sám. Brzy se zdá, že Temný společník v Dexterově hlavě prchl a ukryl se. A když něco takhle vyděsí vašeho přátelského sériového vraha ze sousedství, víte, že jde o něco vážného... A jak kolem Halperna a Dextera krouží smrt, ukazuje se, že je to velmi osobní; zejména když má teď Dex rodinu, kterou musí chránit. Dexter si postupně uvědomuje, že nevlastní děti s ním nejspíš sdílejí jeho mimořádného koníčka - fascinaci smrtí. Dokáže jim pomoci usměrnit jejich touhu po krvi, tak jako on ovládá tu svou? Ale aby se to Dexterovi podařilo, musí se vyrovnat s jedním zmrzačeným seržantem z minulosti, a co je ještě důležitější: musí zůstat naživu... Bizarní, ironické a báječně zábavné: Dexter v temnotách sestupuje ještě hlouběji do mysli jedné z nejpůsobivějších postav současné románové tvorby. Skvělé tvůrčí schopnosti Jeffa Lindsaye dosahují v jeho zatím nejskvělejším románu plného rozletu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Dexter in the Dark , 2007

jezek693
20.02.2014 5 z 5

úžasná knížka, určitě si musím pořídit další díl.

Izzy46
22.01.2014 4 z 5

Osobně asi nejlepší díl z celého omnibusu (první tři knihy). Nebýt zřejmě - bohužel - klasicky slabších koncovek autora, bylo by to za plný počet bodů. Škoda.

Lady Dracula
07.01.2014 3 z 5

Po přečtení knihy, na schodech ve škole, během řvaní paviá...pardon studentů SZŠ (a taky před zkoušením - nějak se uklidnit musím) se můj šokovaný výraz ztratil. V hlavě mi lítala jediná myšlenka: "Co TO sakra bylo?!"
Autor sice pokračuje v zajeté tónině příběhu, ale přece to zní jinak. Ubohý Dexík je sám, opuštěn. Dexter v temnotách a bez Temnoty. Nechci autorovi nasazovat býčí hlavu (přiznete se, kolik z vás si po dočtení vyhledalo něco o tom roztomilém bůžkovi? :-D), ale nějak mi tam to nadpřirozeno prostě vadilo. O to víc jsem si užívala pasáže s dětmi, jsou mi rozhodně více sympatičtí v knize než v seriálu.
Každopádně, opět musím uznat, že autorova nápaditost co se týká přirovnání i celkově myšlenek, je skvělá (aspoň pro mne). Občas mám taky pocit, že mi nějaký ten talíř třískl na zem a roztříštil se.
A co říct\napsat na závěr? Dexter se jaksi "lidštější", což mu moc nesedí, ale aspoň se můj Temný společník mu mohl posmívat ;)

Je jen škoda, že Vince není tak "krásně" popsán, jako v seriálu, trošku mi tam ty peprnosti chybí, ale s tím už se musím holt vypořádat sama :)

Culinka
03.01.2014 4 z 5

Dávám čtyři z pěti, protože předchozí dva díly mě bavily o fous víc. Ale i tak byl děj napínavý a strhující a knihu jsem přečetla jedním dechem od začátku do konce.

melounek
18.12.2013 5 z 5

tato série knih je úžasná.

Wesley
16.10.2013 3 z 5

Tak řekl bych, že Lindseyho při psaní třetího dílu opustil jeho Temný společník(jakože nějakýho mít musí, jak by jinak vymyslel "jódlující larvy" ve dvojce:-)) a zapojením nadpřirozena šlápl pořádně vedle. Prostě se mi to k racionálnímu a logicky uvažujícímu Dexterovi vůbec nehodí. Doufám, že tenhle směr nebude v dalších knihách následován. K tomu věčnému srovnávání řeknu jenom to, že po shlédnutí většiny dílů seriálu a přečtení prvních tří knih to zatím vidím na remízu. Každopádně chválím seriálové tvůrce, že kromě první série nekopírovali děj z knih.

pink_ivy
11.08.2013 4 z 5

“Nothing in life is fair. Fair is a dirty word and I'll thank you not to use that language around me.” Zajímavý příběh, opět nemám co vytknout tomu, jak to bylo napsané, jen mi tam něco chybělo. Po skvělém druhém dílu to pro mě bylo trošku zklamání. 4*

Matthias
06.08.2013 4 z 5

Líbilo se mi, jak to bylo napsaný. Hrát si se slovy a přijít s originálními obraty Lindsay fakt umí. U některých scén jsem vyprskl smíchy, protože knižní Dexter je na rozdíl od toho seriálového mnohem více cynický a má nemalý smysl pro (černý a morbidní) humor. Některé hlášky jsem si dokonce opsal na památku :) Na druhou stranu - bylo tam někdy trochu příliš psychologické vaty, které byla někdy nudná a jindy zase nepřehledná. A nadpřirozené prvky mi nesedly už vůbec...

Clarisima
08.09.2012 4 z 5

Oproti předchozímu dílu mi přišel tento díl krapet slabší, víc psycho než akce. Ale i tak se mi knížka četla dobře. Debora se mi líbí čím dál víc a těším se na vývoj Astor a Codyho. Dexter neztrácí humor, u hlášky "Doufám, že dostala aspoň dvojku", jsem slzela smíchy.

Okřídlená li
22.08.2012 5 z 5

Vlk zahnaný do kouta větším vlkem. Dexter přichází o temnou společnost, přijímá učedníky, balancuje na vlně emocí (poprvé v životě) a do toho ho omamuje jednoduchá hudba. Cítí se nesvůj, cítí, že ho neustále někdo pozoruje. A tlak se jenom stupňuje. Dexter v temnotách se mi zatím líbil nejvíce, protože se hlavní postava dostala do bezvýchodné situace, je vyvedená z rovnováhy a zjevně si s ní někdo zahrává. A já mám ráda hrdiny na pokraji sil.

Neustálým srovnávačům knih a seriálu: Trhněte si pařátem a konečně přestaňte kecat nesmysly. Příběh v knihách není pořád superakční, ale to si na rozdíl od seriálu může dovolit. Čtenář má mimořádnou šanci poznat, jak přemýšlí lidé, kteří necítí emoce, a občas nezáživné Dexterovo zaujaté pozorování je jedna z věcí, která ho odlišuje od dalších naspeedovaných detektivek. Jestli dáváte přednost kulervoucího nerváku, který vám dává seriál, je to jen vaše věc, ale PROSÍM, přestaňte tu brečet, jak vás kniha zklamala, když jediné, co se dá srovnat, jsou jména postav. A někdy ani to ne.

cathyblack
04.05.2012 3 z 5

Mne tato kniha nijak nenadchla. Leč seriál miluji a Dexter je jakým-si mým alfa-omega: tak po této knize jsem již nešla do čtvrté a další... Prostě mne zklamala. Byla místy tak nudná, že jsem ji četla snad tři měsíce. A to jsem pekelný čtenář.

Wea
02.04.2012 4 z 5

Trochu mě zklamalo,že se TO zvrhlo v něco nadpřirozeného,ale konečný výsledek dle mého názoru nebyl špatný,ale...ale po pravdě,myslím,že se Dexter předvedl už i lépe,proto dávám čtyři hvězdy:-).

Fiza
07.03.2011 3 z 5

Od původního děsivého Dextera se to docela liší a nebylo to tak špatné... ale konec je jakýsi podivný, chvílemi předvídatelný... Celkový dojem z knihy je proto prudce průměrný...

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha uhýbá trochu směrem k mystice a mytologii - temný společník není Dexterovo druhé já, ale cosi velmi starého a mocného, co si hledá lidské nositele, kteří prožili něco hodně traumatického. Tváří v tvář síle ještě mocnější, Temný společník prchá a zanechvává Dextera samotného.
Nejvíce mě pobavilo, že návrat temného společníka má zajistit velké utrpení - v Dexterovi takové utrpení vyvolá během svatby představa úplně normálního života :o)