Delikátní Dexter

Delikátní Dexter https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83340/delikatni-dexter-83340.jpg 4 218 34

Dexter série

Dexter rozšířil svou rodinu o dcerku Lily Anne a uvidíme, jestli se holčička nepotatí. Sestra Debora, která dostane nového partnera, kterého nesnáší, se pustí do vyšetřování případu kanibalismu a to ji a Dextera dovede k milionářské rodině Acostů, kteří v sobě mají podobné démony jako Dexter a spol. a shromáždili kolem sebe tajné společenství. Na scéně se objeví také Dexterův bratr Brian a začne se sbližovat s nic netušící Ritou a dětmi. Nakonec Dexter, Debora a její partner Chutsky padnou do nastražené pasti, a právě když na nich kanibalové chtějí začít hodovat, zasáhne Brian a všechny zachrání. Chutsky odejde od Debory, protože ji nechce svou přítomností dál ohrožovat, aniž by se dozvěděl, že je s ním těhotná. A Dexter opět vyráží do měsíčné noci, pohrát si se zbývajícím členem krvavé sekty. Další Lindsayova dávka akce, černého humoru a slovních gagů. Nezůstaneme ochuzeni ani o seržanta Doakese či Vince Masuoku. Autor je stále ve formě, možná vtipnější než jindy, a opět tradičně nezvládá finále, závěr je jako u předchozích knih přitažený za vlasy (čtenáři si už zvykli), ale to vůbec nevadí, v hlavní roli (kromě Dextera) totiž opět vystupují skvělé hlášky a přesně trefený černý humor. A s malým Dextřátkem (a bratrem-dvojčetem) zjevně ani zdaleka nekončí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Dexter is Delicious , 2009

jethro.tull
18.03.2014 4 z 5

Zdlouhavý popis Dexterova rodinného štěstí na začátku a uspěchaný závěr, to jsou jediné věci, které bych knize vytkl. Autor se opět dostává do formy.

dexterman
02.03.2014 5 z 5

Stále si drži svou kvalitu.

Izzy46
23.01.2014 3 z 5

Z knihy je cítit kvalitativní pokles, kterého jsem si všiml již u předchozího titulu. Dokola se opakující fráze jako "zašustění kožených křídel", stále stejné miamské silnice a dálnice plné "řidičů-šílenců"... a co víc, často jsem se nudil. Doufám, že prozatím poslední díl na nějž se chystám (minimálně poslední díl omnibusu II) na tom s kvalitou není jako osmá TV série, byla by to škoda...

Culinka
16.01.2014 4 z 5

Tak tenhle díl byl rozhodně lepší než ten předchozí. Dexter se vrátil do starých kolejí, sláva! Děj byl napínavý a zajímavý, hned se vrhnu na pokračování.

Hory
01.12.2013 4 z 5

Dexter mě nikdy nezklame. Je to vždy příjemná vtipná oddechovka kterou přečtu jedním dechem. V tomhle díle, pravda, potkáváme již trošku "jiného", "lidštějšího" Dextra, ale jak sám závěr napověděl, nemusím se snad bát, že by snad měla být v dalším díle nouze o izolepu a rybářský vlasec :)

nightlybird
21.10.2013

Přečetl jsem jen tak, ze zvědavosti, abych byl v obraze - bohatě mi to stačilo, nezaujal mne ani styl psaní, ani hlavní postavy a je mi jasné, že se bez Dextera docela dobře obejdu a jak vidím z ostatních komentářů, Dexter se zase obejde beze mne. Nehodnotím, nestojí mi to za to.

orangerose
26.09.2013 5 z 5

Napínavá knížka , mně pobavila, četla mi se velmi dobře : )

MildeZ
18.08.2013 4 z 5

Standardní díl DEXTERa. jak tady již zaznělo z dřívějších komentářů - oddechové čtení, které velmi rychle utíká a pobaví.

FV98
15.08.2013 4 z 5

Ze zacatku celkem nazáživný ale po rozjezdu už je to celkem řežba. // Nadprůměrná kniha, ale Dextrovský standart..

pink_ivy
11.08.2013 4 z 5

“As I've said, freedom is really an illusion. Anytime we think we have a real choice, it just means we haven't seen the shotgun aimed at our navel.” Asi můj druhý nejoblíbenější díl ze série. Vskutku to bylo místy až nervy drásající :)

čef
25.12.2012 5 z 5

Kniha hlavně pro ty, kteří sledují seriál Dexter v TV. Nemusí se zároveň obávat, že už viděli vše. Postavy jsou sice stejné, ale děj a zápletka zcela jiná. Televizní scénaristé se vyřádili, čímž nechci říci, že snad udělali nějakou chybu. I seriál je napínavý a v mnohém snad i předčí předlohu. Ale kniha je kniha. Tolik sarkastických vtipů, úvah, scén a obratů se do televize prostě nevejde.

sovic
12.12.2012 4 z 5

Z pocatku me to vubec nebralo az sem to chtel vzdat, ale pak se to nejak rozjelo a knizka byla behem par dni prectena.
Oproti predchozimu dilu krok vpred.
Cte se to velmi pekne. Ale chvilemi je to lehce predvidatelne jak dejove, tak i z hlediska zapornych postav.
I tak, proste dobra kniha na odreagovani:)

Tammi
07.08.2012 5 z 5

Oproti minulému dílu naprosto úžasné :)

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Moc pěkné koupila jsem jako dárek k vánocům tátovi a přečetla než sem mu ji dala:D,má to ve své knihovně,taky se zdál být spokojený:o)

sérioví vrazi kanibalismus Florida

Jeff Lindsay (p)