Ptáci, zvířata a moji příbuzní

Ptáci, zvířata a moji příbuzní https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11459/ptaci-zvirata-a-moji.jpg 5 318 55

Dětství na Korfu série

Svoje vzpomínky na pět roků strávených s rodinou na ostrově Korfu ztvárnil britský zoolog a ochránce přírody G. Durrell v nesmrtelné knize O mé rodině a jiné zvířeně a co se do ní nevešlo, předkládá v jejím magickém, poučném a ještě navíc humorném volném pokračování. Až budete číst historku o želvě, dávejte pozor, ať oslepeni smíchem nezašlápnete svou vlastní. 6. vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , BB art

Birds, Beast and Relatives , 1969

Merlinit
07.11.2019 4 z 5

Zajímavé, idylické, laskavé a milé vzpomínání na dětská léta strávená na půvabném ostrově. Pobaví nejen Gerryho rodina, ale i celá plejáda přátel defilující před zraky čtenáře v pestrobarevném průvodu.

hana4834
02.10.2019 3 z 5

Nemůžu si pomoct ale seriál je lepší

Pajulma
13.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem si vzala s sebou právě na dovolenou na Korfu. Nejenže mě pobavila, ale i poučila.

ANDY28
15.06.2019 5 z 5

krásně napsané, četla jsem s mobilem v ruce a hned vyhledávala ty zvláštní zvířátka

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

To je něco, jak dokáže autor barvitě popsat příhody od nejmenší housenky, stejně jako osudy rodiny a příbuzných.

jarunka54
06.06.2019 5 z 5

K psaní G. Durrella se nedá nic dodat, je to především zoolog, cestovatel, ochránce zvířat a až potom spisovatel, ale i tak jsou pro mě jeho knížky čtivé.

Boogie007
20.02.2019 5 z 5

Musím říct, že tato kniha se mi z Durrellovi korfské trilogie zdá asi nejlepší. Při čtení jsem si několikrát vysloužila nechápající výrazy z okolí, když jsem nahlas vybuchla smíchy. Díky panu Durrellovi se zájmem čtu i o takových potvorách, na kterých by můj zrak jinak ani nespočinul.

Martin_Eli
11.02.2019 5 z 5

Nejlepší kniha od Durrella, nelze nic vytknout! Malebný popis dětství, Korfu, zvířat a podmanivá chuť dobrodružství! Dá se číst pořád dokola a dokola!

Broukodrak
11.02.2019 5 z 5

Gerry bydlí na ostrově (velkém) se svojí rodinou. Závidím mu jeho bydliště, protože v okolí jeho domu je moře, lesy a louky. Má zálibu ve zkoumání přírody a živočichů. Má takovou zálibu ve zkoumání, že jednou dokonce přinesl domů mrtvou želvu, aby jí vykuchal a prozkoumal. Jeho bratr Larry si jednou přivedl kamarády a jeden z nich předčítal svojí povídku "A docela náhle", a s bráchou teď říkáme věci jako náhle, náhle, a docela náhle, náhle jsem oloupal banán.
Je to hezká knížka.

Kerberos
02.02.2019 5 z 5

Skvělé čtení na zlepšení nálady.

Hanka_Bohmova
28.01.2019 4 z 5

Začátek jsem četla s mírnými rozpaky, ale když Gerry poprvé vyrazil do přírody, dostavil se ten správný čtenářský pocit z poutavého vyprávění, přestože mě osobně zviřátka zajímají mnohem méně než třeba kytičky. A o rodině se dozvíme například to, že i světice mají své slabší chvilky:

"Jenomže hlemýždi na vejcích nesedí," vysvětloval Theodor. "Zahrabou je někam do vlhké půdy a nechají je být."
"To je ovšem ideální způsob, jak vychovávat děti," ozvala se maminka zcela nečekaně, ale z hloubi duše. "Škoda že vás nemohu všechny zahrabat někam do vlhké hlíny a jít si po svých."

Také mi při čtení této knihy - v sedmatřiceti letech! - konečně došlo, že Larry je TEN Lawrence Durrell! :o)

Lessana
21.11.2018 5 z 5

Pokračovanie vôbec nestratilo čaro titulnej časti. Je to rovnako veľmi milá knižka do (nielen) jesennej pohody. Autor má kúzelný zmysel pre humor - v podstate sa pri čítaní nezbavíte úškrnu na tvári či častého smiechu nahlas :). Z textu priam sála láska k zvieratstvu a prírode vôbec (podobne ako z knižiek J. Herriota), čo sa mi veľmi páči. Chválim tiež dokonalý preklad, vďaka ktorému to malo správny šmrnc (Spirosov neodolateľný prejav mi niekedy pripomínal môjho obľúbenca p. Kaplana). Rovnako štýl rozprávania, formu príbehu (striedanie rodinných a prírodných zážitkov) a kúzelné postavičky, s ktorými mi bolo až ľúto sa rozlúčiť (neprekonateľná máti, nadšený zoológ Gerry, Larry, Leslie, Margo, Theodor, Spiros a iní). Ďakujem autorovi i prekladateľovi, že som si mohla takto očarujúco vychutnať Korfu a more. Akoby som tam naozaj bola a strávila idylické leto (bez starostí o zárobok) s hlavnými postavami...

bobo7592
21.11.2018 5 z 5

Knížka na dobrou náladu pro čtenáře všech věkových kategorií.

galadrielin
09.11.2018 5 z 5

To je tak příjemné čtení! Šmahem bych se vydala na Korfu a přidala se k rodině Durrellových! Neuvěřitelně uvěřitelné groteskní situace, barvitě vylíčená příroda, všechny postavy ryze sympatické. Skutečně prvotřídní lék na chmurnou náladu a zimu.

kudrdlinka
21.10.2018 3 z 5

Po knížce jsem sáhla kvůli výzvě a přiznám se, že to není úplně můj šálek kávy, i když je to čtení příjemné a pohodové. Hlavně co se týče života rodiny na ostrově, to se mi líbilo. Na mě byly jen trochu dlouhé některé pasáže i larvičkách, broucích, pavoucích, hadech apod.

Jana283
17.08.2018 5 z 5

To je přesně ten druh humoru, který mne oslovuje. A pro mne - milovnici zvířat a přírody jsou to stálice, ke kterým sahám, když svět kolem bolí.

allebra
12.07.2018 5 z 5

Tak jsem zase po nějakém čase díky Čtenářské výzvě strávila pár velmi příjemných dní na ostrově Korfu se sympatickou rodinkou Durrellových. Skvěle jsem se bavila, příběhy ze života takové „normální rodinky“, i ze života nejrůznějšího hmyzu a ostatních zvířat se mi moc líbily. I za ten přísun pozitivní energie putoval Gerald Durrell mezi mé oblíbené autory. Jeho další knihy si budu šetřit a dávkovat jako "lék" na duši!

pavčape
28.06.2018 5 z 5

Po mnoha a mnoha letech jsem se díky Čtenářské výzvě opět začetla do knížky G. Durrella a musím říct, že nelituji. To jak popisuje zdejší přírodu, prokládá to vtipnými postřehy o členech rodiny i jejich přátelích, působí jako balzám na duši. Jsem ráda, že jsem se k tomuto autorovi opět vrátila a vím, že si zase od něj další knihu přečtu. Tohle asi bude účelem Čtenářské výzvy - objevit nové a připomenout si zapomenuté... :-)

laydee
02.02.2018 5 z 5

Vzpomínám si jako malá holka jak jsem ji v létě četla, smála se a chtěla taky do Řecka. Výborná kniha, plná humoru. Tohoto autora mám velice ráda.

VladimirTetur
12.12.2017 4 z 5

Durell píše tak, že vás doslova přenese na Korfu. Stanete se plnohodnotným členem jejich rodiny a budete dýchat mořský vzduch i doma v obýváku.

Téměř špičkový literární materiál. Druhý díl je ještě o něco lepší.

Korfu

1986  88%O mé rodině a jiné zvířeně
2008  92%Ptáci, zvířata a moji příbuzní
1996  92%Zahrada bohů
1988  87%Ostrov v nebezpečí

Kniha Ptáci, zvířata a moji příbuzní je v