Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11902/bmid_deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 5 4613 4613

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

melodrama
16.02.2014 5 z 5

Bezva knižka, půjčila jsem si jí v knihovně a později jsem jí dostala k Vánocům.

Moňa69
16.02.2014 5 z 5

Nejlepší je ta část, kdy jde Lisa s Annou nakupovat pro celou dědinu a musí se stokrát vracet :D

Jia
12.02.2014 5 z 5

Nádherná nestárnoucí knížka, která mě provází celý život a pořád stejně se mi líbí. Veliký podíl na oblíbenosti mají určitě i překrásné obrázky Heleny Zmatlíkové.
Jedna z nejpovedenějších knížek pro děti, co byly kdy napsány (a nakresleny).

Eumenida
08.02.2014 5 z 5

Půvabná knížečka, návrat do dětství. A přestože tenkrát neměly děcka z Bullerbynu ani počítače, ani mobily, ani tablety a snad ani televizi, vůbec se nenudily a jejich dětství bylo pestré a plné her. Doba, na jakou se později vzpomíná s láskou a nostalgií.

ladypink
28.01.2014 4 z 5

Klasika :) první povinná četba na základní škole.

Anna Hubička
28.01.2014 5 z 5

Krásné bezstarostné časy plné zábavných her, kéž bych tak mohla být jedním z těch 6 dětí a prožívat s nimi jejich veselé roky .
Vždycky ráda a s láskou vzpomínám na to, jak jsem poslouchala předčítané příběhy. Je to jedna z mých nejoblíbenejších dětských knížek :))

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Četla jsem několikrát

Oifa
24.01.2014 4 z 5

Krásná vzpomínka na dětství. :)

fruitbueno
15.01.2014 5 z 5

Jako malá jsme si se sourozenci, sousedy a sousedky na Děti z Bullerbynu hráli. Byla jsem Britta :)))))

triana
05.01.2014 5 z 5

Mám ji s věnováním "K devátým narozeninám", tedy už téměř 40 let, a stále se k ní s radostí vracím... a teď už ji miluje i má dcera. Děti z Bullerbynu jsou asi opravdu NEJ knihou mého života :-)

adelajonakova
27.12.2013 3 z 5

Krásná knížka :)

KattyV.
13.12.2013 5 z 5

Klasika. Mnou přečtená asi pětkrát. :-)

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Čteno pořád dokola v první třídě základní školy. Někdo by řekl, že jí začnu nesnášet. Kupodivu se mi pořád celkem líbí.

sumcicka
08.11.2013 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších dětských knih. Pamatuji si, že mi ji nejprve četla maminka a poté jsem si ji několikrát přečetla i sama a to i ve věku, který se již ani zdaleka neblížil dětskému...:)

Maica
07.11.2013 5 z 5

Kniha mého dětství, kniha mého srdce. Kolikrát jsem ji četla? Těžko říct. Nemám zdání, proč mě tak baví, ale nedám na ni dopustit. A opovažte se mi říct, že ji nemáte rádi! :-)

Bason
07.11.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství, ke které se teď při večerním čtení dceři mileráda vracím:).

Šárkys
05.11.2013

má dřívější nejoblíbenější kniha z dětství no i když ještě pořád trochu dítě jsem :)

MartinaF
05.11.2013 4 z 5

Nestárnoucí příběh o dětech z Bullerbynu. Příběh okouzloval už naše rodiče a bude okouzlovat i naše děti.

starenapanena
25.10.2013 5 z 5

Úplně souhlasím s rusalkou123.Krásná knížka s obrázky od paní Zmatlíkové .Neměla by chybět v žádné dětské knihovničce.

rusalka123
08.10.2013 5 z 5

Nedílná součást mého dětství.:-) A každá kapitola nedílná součást knihy. Pro mě zvlášť některé. Např."Falunská uzenka, ta nejlepší", to je pro mě takové heslo.:) A moc se mi líbí, že co si tu pročítám komentáře, tak podobná "hesla" s některými lidmi úplně sdílím. A nebo má každý jiné a to je ještě lepší - že to je něco, bez čeho si Bullerbyn nedokážeme představit a kdykoliv nám to vykouzlí úsměv na tváři.:-) Ke knížce mám prostě úplný citový vztah.:-)