Skryté okno

Skryté okno https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399258/bmid_skryte-okno-lv6-399258.jpg 4 330 97

Detektiv Tom Douglas série

Rok a půl Natalie Grayová truchlila po manželovi Berniem, který zemřel po srážce autem, až se zamilovala do jeho nejlepšího kamaráda Eda Coopera a nastěhovala se k němu i se svou patnáctiletou dcerou Scarlett. Netrvá dlouho a Natalie pojme podezření, že Ed má i temnou stránku – a ještě temnější úmysly. Aby dospívající Scarlett ochránila, odejde od něj. Avšak i dům, do kterého se obě přestěhují, má svá tajemství. Co když ve snaze uniknout potenciální hrozbě vystavila dceru ještě většímu riziku? I šéfinspektor kriminálky Tom Douglas hledá pravdu, a to v rámci vyšetřování sebevraždy mladé dívky, které ho dovede až k Natalii a Scarlett. Podaří se mu uchránit je před nebezpečím, které jim hrozí, a před pravdami, které by jim mohly zničit život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

The Sixth Window , 2017

klarence
12.11.2018 4 z 5

velmi dobře se mi četla, ale musím přiznat, že konec byl trošku zdlouhavější, ale jako oddechovka dobré

Fanda74
17.10.2018 2 z 5

Čtivé, napínavé, ale možná až moc náhod a zbytečných komplikovaných scén.

jasmína
16.10.2018 5 z 5

Mně kniha zaujala a ač to nebylo nijak překvapivé, moc dobře se mi to četlo.

MonikaK
09.10.2018 3 z 5

Ach jo, opět jsem naletěla na relativně vysoké hodnocení. Kniha má takový potenciál. Tajemné sídliště, kde straší, mladá dívka často sama v domě... Toto téma šlo rozpracovat mnohem lépe. To, co mi však na knize nejvíce vadí, je naprosto nelogické chování všech hlavních postav. Jistě, kdyby se totiž chovaly logicky, vše by vyšlo na 50 stran. Tohle je rozvleklé, zbytečně mnoho hloupých, neupřímných reakcí, které uměle natahují děj. Knihu jsem na týden odložil a až poté ji dočetla, protože mě prostě nebavila, jen jsem chtěla vědět, zda tam nebude ještě něco víc, co by knihu zachránilo.

RADOST
24.09.2018 5 z 5

Napínavá četba, skvělé odreagování. I přes určité výhrady (občas zbytečně natahovaný děj a až nevěrohodná naivita některých postav) dávám nejvyšší hodnocení a očekávám možné navázání i vývoj v dalším díle této série.

jittik
19.09.2018 4 z 5

Tentokrát mě kniha trošičku zklamala. Jinak všechny knihy autorky byly doposud úžasné. Tak doufám, že brzy bude další díl s Tomem a Becky, ty jsem si už oblíbila.

Ketrin.TR
13.09.2018 4 z 5

Moje prvotina od této autorky a byla jsem příjemně překvapená. Napínavý příběh, kdy se dvě dějové linie pomalu prolínají a vy si pořád lámete hlavu kdo, jak a proč. Ten lehce otevřený konec mě dostal. Jen některé části mi přišly trochu zdlouhavé a o ničem; jak jde vrchní detektiv na rande apod. mě opravdu nezajímalo. I tak si ale v budoucnu určitě přečtu další dílko této autorky!

pifffka
28.08.2018

Ano trochu to skřípalo. Žádná objevná zápletka, žádné překvapivé rozuzlení. Takové "dobrodrůžo" pro náctileté, pokud jsou stejně naivní jako hlavní hrdinka.

JustWomen
13.08.2018 4 z 5

Kniha mě bavila tak do poloviny, potom to začalo skřípat - trochu zdlouhavé, styl psaní mi úlně nesedl, postavy, které se topí ve své naivitě, závěr tak trochu otevřený...

Janaves
05.08.2018 5 z 5

Nedala se odložit, dobře se mi četla, měla spád.

hanicka5541
03.08.2018 5 z 5

Skvělá!

sabca
26.06.2018 5 z 5

Velmi pěkná a napínavá kniha. Nemohla jsem přestat dokud jsem knihu neměla přečtenou. Dala bych i více než 5 hvězdiček. Doporučuji

milunka21
19.05.2018 5 z 5

Autorku jsem si oblibibuji čím dál víc.

snoopylady
18.05.2018 5 z 5

Mám přečtené všechny knihy od této autorky, které vyšly v češtině a všechny jsou skvělé.
V tomto případě dva při prvním zdání odlišné případy detektiva Toma Douglese do sebe začnou postupně krásně zapadat.
Kniha nepostrádá napětí, zápletku na často diskutované téma, dokonce je i se špetkou spirituality.
Poslední kapitola na mě působila výhružně, až mě zamrazilo.

Danago
04.05.2018 5 z 5

Je to moje 5 knížka od autorky. Opět velice čtivě napsaná , hodně napínavá . Děj byl dobře propracovaný a provázaný. Téma příběhu bylo hodně mrazivé. Konec nechal čtenáři místo na přemýšlení a docela mě dostal.
Knížka se nemůže porovnávat s Nezvěstnou protože to byla naprostá výjimka (škoda).
Přesto za mě hodně dobrá knížka.

Lokina
30.04.2018 4 z 5

Od Rachel Abbott jsem nic nečetla a chtěla jsem to napravit, tak jsem zkusila knihu Skryté okno. A kniha mě zaujala :-)
Sice mně styl psaní autorky moc nenadchnul, ale jednotlivé příběhové linky, které potom dají dohromady ucelený příběh, mě bavily. Kniha byla napínavá s mnoha překvapeními, které vás nutí knihu číst dál.
A závěr knihy byl hodně povedený, až mi přeběhl lehký mráz po zádech.
Autorka poukázala, jak dnešní svět je zkažený, jak mladí lidé ve světě internetu a sociálních sítí nemají žádné soukromí a kvůli své naivitě a přesvědčení, že pro někoho znamenají něco víc, že našli spřízněnou duši, si zkazí celý život nebo nedej bože, si život vezmou. A bohužel existují i takové bestie, které toho zneužívají pro svůj zvrácený prospěch.

wlado
13.04.2018 3 z 5

Trochu zamotaná a miestami naivná detektívka, až na záver, ktorý prekvapí. Štýl písania autorky mi trochu nesedí, takže skúsim niečo iné.

ArwenAragorn
31.03.2018 5 z 5

Velmi dobrá detektivka od Rachel Abbott. Nemá nijak rychlý spád, ale napětí si v ní užijete dost. A epilog jsem si vyloženě vychutnala!

fis.rena
21.03.2018 5 z 5

Tak na Nezvěstnou to nemá, že jo :D, ale je to skvělý kousek, líbilo se mi téma skrytého tajemství, které je postupně odhalováno a je teda fakt, že pachatel/ka mi unikl /a mezi řádky jako :D tsi fé, to se nestává :D

Len2očka
19.03.2018 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle,byla poutavá až do konce,ale závěr samotný (otevřený) mi trochu pokazil celkový požitek z knihy,přesto hodnotím max..