Muž s unavenýma očima

Muž s unavenýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/bmid_muz-s-unavenyma-ocima-6Fc-145202.jpg 4 528 159

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o niž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat.... celý text

Francoa
02.03.2023 5 z 5

Na prvotinu velmi dobré čtení.A hlavně jsem spokojen, že je vše v celku vysvětleno, né jako v jeho dalších příbězích, které také jsem četl jedním dechem, ale konce byly zklamáním.

VerczaV
18.02.2023 4 z 5

Audiokniha. Martin Preiss a Libor Hruška tomu dali dobrou atmosféru. Zatím se mi to líbí o chlup víc, než série Terencem.

Timkim
31.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani ne vynikající. Ano, bylo to reálné uvěřitelné, jelikož čerpal z vlastních zkušeností, ale v některých ohledech až moc "české". Poměrně stejně jako Rychlopalba od Štěpána Kopřivy.
Knihy s "Terencem" se mi asi líbí vic, ale každopádně dám další.

Dáma s hrnstjm
14.01.2023 3 z 5

Z knihy mám průměrný čtenářský zážitek. Karty jsou rozdány celkem zajímavě, ale napětí tak nějak pokulhává, podobně jako hlavní záporák příběhu... nebo alespoň na mě to celé takhle působilo. Hlavní hrdina asi tisíckrát dostane nějakou nabídku, kterou odmítne, ale pak se stejně zachová naprosto opačně, to už byla ke konci opravdu ohraná písnička. Jako by si ten chlap nemohl stát za svým... nebo jako by ho autor do děje nemohl zapasovat aspoň jednou trochu jinak! :-) A pak tu máme střídání dvou vyprávěcích forem, což není čtenářsky úplně příjemné. Na druhou stranu díky autorovým zkušenostem dává většina obsahu smysl a člověk nemusí být ve střehu, o jaké ptákovině se dočte. Škoda jen, že nějaké věci zůstaly nevysvětleny. Do dalších knih časem určitě nakouknu, naše knihovna jich má mraky, tak třeba mi lépe sednou. Tentokrát ale průměr...

rafan65
01.01.2023 5 z 5

První díl s Mikulášem Syrovým je velice dobře napsaná detektivka českého autora. Děj se odehrává svižně a příběh má spád. Humorné pasáže příběh pěkně odlehčují. Uvidíme jaká bude další kniha tohoto autora.

4xbabča
14.12.2022 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od autora Martina Goffa četla, a i když je to jeho první detektivní příběh, tak je moc dobrý a je znát, že prostředí, kde se odehrává mu není vůbec cizí. Určitě si přečtu i jeho další knihy.

Swissman
10.12.2022 4 z 5

Autorova prvotina = Je to znát. Další knihy jsou lepší. Ale jinak je to super prvotina! Takhle čtivou knihu nenapíše kolikrát ani letitý matador literární scény.

Disease
21.11.2022 4 z 5

První setkání s autorem, určitě stojí za pozornost. Detektivka se skandinávskými vlivy, ale také jsem tu cítil třeba starého dobrého Eduarda Fikera. Navíc hodně uvěřitelný případ.

gossipavlina
05.11.2022 4 z 5

U pana Goffy je jedna hodně velká výhoda, že píše o věcech, které dobře zná na vlastní kůži. A to je hned znát. Vzhledem k tomu, že tato kniha je jeho první je velký předpoklad, že si styl psaní ještě vybrousi. A to se teprve máme na co těšit. Resp.ja se těším na další čtení.
Muž s unavenyma očima mě bavil, trocha toho napětí v knize taky byla.
Jako jo, na českou detektivku, prvotinu, hodnotím jako dobrý počin.

kob
19.10.2022 5 z 5

Četla jsem už od tohoto autora dvě knihy z jiné série, ale tahle mě chytla mnohem víc.

Dandy1
17.10.2022 3 z 5

Jako prvotina autora to nebylo špatné. Chybělo mi tu napětí, které nutí číst dál a dál. Střídání ich a er formy mi vadilo. Další knihy autora jsou mnohem lepší.

hanzmb
06.10.2022 4 z 5

Po slušné Vánoční zpovědi jsem se rozhodl pustit i do této série, díky které se o autorovi mluví jako o českém Dánovi. Ano, oba mají 1 velkou společnou výhodu. Vědí o čem píší, nevymýšlí si neskutečné nelogické kombinace. Bohužel v okamžiku, kdy začnu srovnávat literární řemeslo je DD o třídu výše. Jeho styl je mnohem poutavější. Jeho hrdiny si oblíbíte po přečtení pár kapitol. V této knize mě hlavní hrdinové za srdce moc nechytili. Možná i tím, jak se autor striktně vyhýbá jejich soukromí. Snad to příště bude lepší.

bosorka
04.10.2022 3 z 5

Velmi slušná krimi, zvlášť co se reálií týká. Příběhu velmi napomáhá také to, že se odehrává ve dvou vypravěčckých rovinách, ich-formě Mikově a er-formě, kde se sleduje práce policistů. Občas by to ještě chtělo malinko učesat (a bacha na hrubky), ale obecně poměrně čtivé. Od Goffy určitě ještě někdy něco zkusím. 3 a půl.

mimi55
08.09.2022 4 z 5

Celkem zajímavá detektivka. Zkusím i další díl.

zbuy
31.07.2022 3 z 5

Česká krimi, reálné čtení, občas trošku nuda, ale jako autorský debut to vypadá do budoucna nadějně.

SilvieSisinka
30.06.2022 3 z 5

Napínavý příběh s kriminální zápletkou,který se odehrává v Praze.Vse začíná zmizením podnikatele,po jehož stopě se díky finanční odměně okamžitě vydává nejen policie.

intelektuálka
28.05.2022 4 z 5

Tento autor ví, o čem píše.... a dokáže to podat objektivně ...

Smutná je postava muže s unavenýma očima, protože my víme, že jeho cesta nebude úspěšná ....

A tak tento první díl s Mikem je úspěšným úvodem do série....

Martin Goffa přivádí aktuální myšlenky - a já si jej vždy ráda přečtu.

kopeceli
21.04.2022 5 z 5

Já jsem velmi spokojená. Kniha neobsahuje řadu nesmyslů a neuvěřitelných náhod, je v českém prostředí naprosto realistická. Zároveň čtivá, zajímavá, zlehka přibývá napětí, ale nepřetáhne strunu. Jsem ráda, že vypravěč není superhrdina, těch mám plné zuby, je to normální člověk i s tím chlastem, jakože policajti z kriminálky, kteří dělají svou práci dobře, většinou bez chlastu nemůžou. Za mě dobře napsaná detektivka.

Aymira
29.03.2022 3 z 5

Zajímavé seznámení s novými literárními postavami. Hezky to odsýpalo, děj byl uvěřitelný. Jen tomu závěru něco chybělo... proč třeba neudělat z hlavního hrdiny ještě většího hrdinu? Ale to je čistě jen můj osobní nápad.

Poznámka na okraj: číst knihu téměř deset let po jejím vzniku může být místy vtipné – aspoň já se tedy občas pousmála, když jsem četla o různých politických a společenských reáliích, které hýbaly naší zemí před deseti lety. V kontextu dnešní situace si toho čtenář skutečně všimne :)

Nudlesmakem
27.03.2022 3 z 5

Autora jsem si vybrala na základě recenze autorů českých detektivek. Začátek mi přišel takový rozvláčnější, prostředek napínavý a konec víceméně k nevíře. Takže vlastně nevím. Budu si muset přečíst ještě další díl/ díly.

detektivní a krimi romány česká literatura české detektivky

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Muž s unavenýma očima je v