Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4209 829

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

nejpet
25.05.2015 4 z 5

Tak jako mnoho z vás tady jsem od Stalkera čekala trochu víc... Kniha je určitě dobrá, stojí za přečtení, ale některá místa jsou zdlouhavá, některá přitažená za vlasy... Ve výsledku nejsem tak nadšená, jak bych po přečtení předchozích knih od téhle dvojky čekala.

KristinaK
24.05.2015 3 z 5

Knížka mě moc bavila. Je pravda, že jsem u nějakých pasáží trochu zvedala obočí a přišlo mi hodně věcí přehnaných. Co mě zklamalo nejvíce je konec.. zdlouhavé, nepravděpodobné - hlavně Nelly, která v podstatě vstane z mrtvých. Ale i přesto je to poutavý kriminální příběh, který podle mě stojí za to si přečíst, ostatně jako ostatní "Keplerovky".

Nuvents
23.05.2015 3 z 5

Zklamání :( tak dlouho jsem se těšila a po Písečném muži,který mě stal pár šedivých vlasů :) obzvlášť. Ale kniha ani zdaleka nedosahuje kvalit předchozích dílů...

Missynka
23.05.2015 5 z 5

U této knihy opět nemám slov. Jsem vážně nadšená a zároveň fascinovaná tím, že někoho napadne stvořit něco tak poutavého a napínavého. Celý průběh knihy jsem si lámala hlavu tím, kdo to tentokrát bude, kdo je tentokrát ten padouch a jak to celé dopadne. Zase jsem se spletla, zase jsem neodhadla, ale za to ve mně Stalker zanechal opravdu velkou stopu. Pocity stísněnosti, strachu, napětí a velké nervozity. Celou knihu jsem přelouskala téměř jedním dechem a těch necelých 600 stran rozhodně nebylo překážkou. Vřele doporučuji a je mi smutno z toho, že jsem se musela s Joonou rozloučit. :)

Jimys
22.05.2015 5 z 5

Jako spousta ostatních, četl jsem i já všechny předchozí knihy a na tuto knihu jsem se velice těšil. Moje očekávání byla veliká a musím s potěšením říct, že jsem byl zcela nadšen. Kniha mě vtáhla do děje. Do konce je člověk v očekávání, kdo je vlastně vrahem a dvojice autorů si se čtenářem hraje a předhazuje mu různé možnosti. Celkově má kniha dobrý spád a i zapojení Joony Linny není zbytečné, což se bohužel povedlo J.A. Olsenovi v Marcovi (inspektor Morck).
Prostě doporučuji, stojí to za to.

Brucebruce
22.05.2015 3 z 5

Od Keplerů jsem přečetla vše, Stalkera jsem zhltla za dva dny, ale nějak mě to nenadchlo...Na Svědkyni ohně a Písečného muže (mé nej) to nemá ani náhodou.

MaLoMe
20.05.2015 3 z 5

Sorry Keplerovci, ale toto sa vam nepodarilo. Jediné plus akčnosť, ale zvýšok samé klišé a nereálne situácie.

Jenycek
20.05.2015 4 z 5

Přečteno za 8 dní a naprostá spokojenost. Autoři zrají jako víno. Jen ta poslední věta mě trochu překvapila ;-)

funch
20.05.2015 5 z 5

Přečetl jsem vše od dvojice Kepler,na rozdíl od někoho a dnes jsem dočetl i Stalker.Pro mně naprostá paráda.