Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4219 4219

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

weberda
22.08.2015 5 z 5

Zajímavá zápletka. Zvraty a napínavý děj. Super.

juli2
21.08.2015 5 z 5

Napětí od začátku do konce! Líbí se mi ten kontrast kněží vs. feťák apod., a samozdřejmě v dnešní době "moderní" stalking. Ještě není kniha, která by od této dvojce zklamala!

independentka
21.08.2015 5 z 5

Kniha byla napínavá od začátku až do konce, doporučuji :)

Címa
13.08.2015

Super kniha, přečetla jsem jí jedním dechem... snadno si lze představit v současnosti, že se může něco takového stát komukoliv. Nejděsivější bylo, jak člověk čte část děje z pohledu vraha a poté oběti.

Velkomožný
09.08.2015 2 z 5

No já nevím. Celé to bylo hodně přitažené za vlasy. SPOILERY !!! OK beru, nervově vysazenou nábožensky zaměřenou kolegyni. Fajn. Ale zároveň hackerka v jedné osobě ? Ale no tak. Frederick Forsyth v Seznamu smrti také potřeboval hackera, který by rozklíčoval púvod netových videí. Tam to ale mělo smysl a v ději potřebné místo. Ale tady ? 90% knihy je jen vata.
Navíc - těhotná lesbická komisařka (nebyla nahádou i cyklistická muslimka ?)
Detektiv, který má doma těhotnou manželku, si to rozdá bez ochrany se sfetovanou děvkou na swingers party ? Slepá sexy učitelka klavíru ? Její vyšinutá dcera ? Tajný pošahaný agent ? Co je to za panoptikum ?

Zajímavé postavy přitom mizí v ději - joonova ztracená dcera a zjizvená policejní agentka z minulého dílu se jen mihnou v úvodu...

No z mého pohledu žonglovali s mnoha míčky a ke konci to všechno popadalo....jako nepovedené číslo artisty.

Monča13
07.08.2015 5 z 5

Nikdy jsem z žádné knihy nebyla tak v šoku jako z této knihy! Kniha je skvělá, manželé "Keplerovi" jsou perfektní autoři.

Ormos Atalia
07.08.2015 5 z 5

Perfektní kniha, můžu jen doporučit. Četla se jedním dechem. Jsem ráda, že jsem si jí pořídila!

Paja85
02.08.2015 5 z 5

Ale ano, musím říct, že se mi kniha líbila. Začtená jsem byla eins zwei, což jsem poslední dobou měla spíš problém. Knihu jsem četla nezvykle dlouho jen proto, že jsem neměla dostatek volného času, jinak bych ji schlamstla jak malinu :-) kdo byl vrah bylo pro mě překvápko a tak to má být. Líbilo!!! Příště zase!

DarekDevil
31.07.2015 5 z 5

Výborný thriller. Autor bezvadně popisuje scény těsně před každou spáchanou vraždou, čtenář zažívá stejné napětí jako samotná oběť. Děj je dobře propracovaný, přiměřeně komplikovaný a autor pečlivě dávkuje odhalovaná tajemství. Závěr je pak správně vygradovaný. Čte se to vemi dobře. Doporučuji

kazatell
28.07.2015 4 z 5

Přes to, že se v knize objevuje spoustu podivných náhod a zvratů, vsechny do sebe zapadají a tvoří tak dokonalý příběh.

Tak trochu spoiler, ale nic co napoví
Chvíle pred vraždou jsou dokonale popisné a pokud si to čtete kdyz jste sami doma, tak z toho i docela mrazí. Závěsy jsem kontroloval hned několikrát

macer1991
28.07.2015 4 z 5

Po Písečnem mužovi som čakala , lepší príbeh. Trochu ma zmiatol názov STALKER , lebo vrah sa nevyžíval v stalkingu ....vyžíval sa v drastickej vražde ...Ale nechcem spojlerovať ...

Acly
27.07.2015 3 z 5

Dávám tak 70%, pro mě zatím nejslabší kniha této autorské dvojice. Napínavé pasáže se střídaly s nudnými a rozvleklými. Nechápu neustálé zavádění nových hlavních postav, návaznost na předchozí příběhy je minimální, postavy z předchozích knih se dějem jen mihnou a nedostanou v podstatě žádný prostor. Doufám jen, že další kniha se mi do vkusu trefí víc :)

Bee
27.07.2015 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Za návrat Erika jsem byla opravdu ráda, nemělo to chybu. Bylo to dost napínavé, i když to bylo poprvé, co jsem to rozuzlení viděla přicházet někdy od poloviny knihy, vůbec mi to ale nevadilo, bavilo mě to stejně. Joonna je prostě týpek a bez něj by ty knihy nejspíš nestály za nic. Každopádně ten konec mě naprosto dostal, jsem zvědavá na další díly.

Baiba
24.07.2015 3 z 5

Letní jednohubka, obávám se, že i když to bylo poměrně napínavé čtení, za chvíli se mi vykouří z hlavy podobně jako jejich předchozí knihy. Nemůžu říct, že bych se u čtení nebavila, ale až na přítomný čas, který je v tomto žánru poměrně osvěžujícím prvkem, Kepler nic moc nového nepřináší. Na rozdíl od Hypnotizéra je příběh sice o něco uvěřitelnější, na druhou stranu mi tady scházely ty mrazivé momenty, díky nimž kniha vybočovala ze severského průměru. Margot a Adam byli skutečně neskutečně otravní :)

Lorelei13
24.07.2015 4 z 5

Opět parádní jízda, která člověka nepustí a nenechá vydechnout. Jen oproti Písečnému muži místy zbytečně zdlouhavé a souhlasím se všemi, které štvala Margot. ;)

SimonaM86
22.07.2015 5 z 5

Joona Linna zase nezklamal...za mě nejlepší díl...chvílemi jsem ani nedýchala :-)

hanap
21.07.2015 3 z 5

Přečteno jedním dechem , napětí , překvapivé rozuzleni . Tři hvězdičky dávám za místy rozvleklé vyprávění a zbytečného textu . Třeba neustálé popisování obtíží spojených s těhotenstvím Margot.
Jinak dobrý . Těším se na další .

Penguin07
21.07.2015 5 z 5

Z knihy jsem měl trochu strach,protože jsem se dozvěděl,že se má vrátit postava Erika Marii Barka,takže jsem se trochu bál druhého Hypnotizéra. Kniha je podstatně lepší, Erika jsem teď měl i radši a závěr knihy přináší překvapení jako každá pořádná detektivka. Závěrem zbývá prohlásit,že zatím ve všech dílech, Joona Linna je prostě borec!

Mr.Pajek
20.07.2015 5 z 5

Super, má to spád a především pro mě nečekaný konec :)

Askarinka
20.07.2015 4 z 5

Tak já nevím, na jednu stranu jsem zklamaná a na druhou stranu nadšená... Kniha se mi celkem líbila. Naštvalo mě rozvleklé dopadení vraha a štvala mě Margot... Jinak je to kniha, kterou budu mít ráda v knihovně po boku ostatních knížek z pera této dvojice.