Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4600 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

hana4834
08.08.2023 4 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout

m_pastorka
06.08.2023 5 z 5

Tohle byla neskutečná jízda. Za jednoho uprseneho dne jsem přečetla asi závěrečných 230 stran, takže skoro půlku knihy. Velmi napínavé, krátké kapitoly mi skutečně vyhovují pro udržení napětí. Už se těším na další.

simca9342
29.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety na střední .

Tady u tohoto dílu došlo před pěti lety k prvnímu knižnímu rande se spisovatelem a to jsem do té doby ani nevěděla, že je to nějaká série..
Ke knize - mladý muž, který má být prý několik let mrtvý , žije.. ledový a vyčerpaný přijde na stanici, kde se zjistí, kdo ho tehdy měl zabit. Jak příběh dopadne ?

KnihoSny
21.07.2023 5 z 5

Čtu postupně a každým dílem je to lepší a lepší tahle byla napínavá a konec aaaa potřebuju další díl ale musím dat aspoň pauzu s jinou knihou:D

netopýrek1985
13.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Moc krásný a zajímavý příběh. Další autor, který mi přirostl k srdci a i Joona Linna

hrabalikoval
03.07.2023 4 z 5

Střed knihy byl trochu moc natahovaný, ale pak už to jelo. Bum bum a člověk moc nechápe. Opět velice dobře napsaná kniha a podle závěru se těším rovnou na další díl.

martineknatasa
06.06.2023 5 z 5

Také nenacházím moc slov. Prostě skvělé. Moc se mi to líbilo.

Kanylka
06.06.2023 5 z 5

Parada

Etule
05.06.2023 5 z 5

Budu se opakovat, ale... Ach Joono, pojď já Tě pořádně obejmu.
Našeho detektiva "dohoní" jeho minulost. Byla jsem u toho napnutá jako struna a je pravda, že kdybych to četla v okamžiku, kdy kniha vycházela a nebyly další díly, byla bych dost v háji. Na konci jsem ani nedýchala, jak jsem moc doufala, že to dopadne jinak... Výborné čtení, miluju ho.

Péťa86
11.05.2023 5 z 5

Vždycky si na začátku knih od Larse Keplera říkám, že to bude nic moc. Ale potom... Příběh mě vtáhne a chci číst, pořád, dokud to neskončí... Vřele doporučuji!

mdracek
29.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Přecteno za 2 dny, zatím nejlepší Kepler.

verden
27.04.2023 3 z 5

(SPOILER) V podstate úplne súhlasím s grimikom a Cacolinkou nižšie, len ešte musím dodať, že ja som totálne prevracala očami nad chlapcom, ktorý bol ako 10 ročný unesený, 13 rokov väznený v jednej miestnosti so sestrou, s ktorou sa po čase prestal rozprávať, ale po úteku je schopný komunikácie (a tým myslím štýl vyjadrovania a slovnú zásobu) a správania na úrovni zdravého dvadsiatnika, ktorý maximálne tak strávil týždeň v nemocnici...

Lalina3
26.04.2023 5 z 5

Páni, tak to jsem si moc užila! Napínavé jak gatě, jen otáčíte stranu za stranou a když uslyšíte nějaký zvuk, hned nadskočíte :D
Doporučuji!

lubik734
21.04.2023 5 z 5

Pecka, čtu postupně a tento díl byl za mě nejlepší.

Pauvka
20.04.2023 5 z 5

Za me nejlepsi dil, ktery jsem zatim ze serie cetla!

mondulinecka
09.04.2023 5 z 5

Čtvrté pokračování Joony Linny a už je jasný, ze se budu opakovat. Kepler je proste moje krevní skupina a neskutecne mě to baví! Člověk by řekl, ze s dalším pokračováním to bude slabší, ale je to prave naopak. V písečném muži se konecne dozvídáme víc o Jurku Walterovi. Co mě překvapilo je, ze ač jsem sérii už četla, tak jsem skoro všechno zapomela (po tom množství jiných severských detektivek se není moc čemu divit), takže jsem rada, ze jsem po sérii sáhla znovu a hezky si to před Pavoukem připomenu.

mirinda973
04.04.2023 5 z 5

Sérii jsem začala číst na přeskáčku (což nevadí, protože když je zmínka o minulosti, vždy je nějak dovysvětleno) a teď bych ráda začala postupně navazovat. Čím víc dílů mám za sebou, tím víc jsem přesvědčená o kvalitě série. Skvělé, napínavé a v podání audioverze panem Rímským snad ještě lepší. Super, těším se na další

marky2558
20.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Nikdy jsem nebyla příznivcem detektivek, obzvlášť těch ze severu. Tato kniha si ke mě ale našla cestu a rozhodně toho nelituju a zařazuji Larse Keplera do oblíbených autorů. Neobvyklá zápletka, za mě super propracovaná. Špetka té severské morbidnosti - boží. Jen tedy ten konec..opravdu by záporák přežil po tolika kulkách?

grimik
16.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Výrazné zlepšení, ale i tak nejspíš s tímto autorským párem končím. Písečný muž je rozhodně nadprůměrnou krimi, ale já mám snad s každou knihou série dost zásadní potíže.

Předně, celkově mi nesedí styl vyprávění a slohu napříč celou sérií, takže to asi nikdy nemůže být za 5.

Písečnému muži navíc přitěžuje fakt, že zásadní point, že je záporák "dabl", jsem věděl již od poslední kapitoly předchozí knihy, takže zde jsem nějakých 400 stran čekal na to, až přijdou vyšetřovatelé s "překvapivým" odhalením....zívačka, ale stane se, prostě se mi to zjevilo samo hned na počátku.

No a pak jsem se nedokázal srovnat s představou totálně zabezpečených cel s nejpřísnějším dozorem, pro ty největší magory a psychouše celé země, umístěných nikoliv ve věznici, nýbrž v pohodové nemocničce prakticky bez ostrahy (klasická nemocniční ostraha s pendrekem, tudíž na pendrek), jinak pod dohledem obyčejných doktorů. Navíc se společenskou místností společnou pro všechny cely (bez rozdílu pohlaví), hlídané jednou kamerou, která má slepé místo? Neumím si představit jakoukoliv situaci, která by zde přirozeně vyvstala, a kterou by měli krotit lékaři, kteří do cel vstupují podělaní strachy, držíc v ruce ultimátní zbraň - Diazepam.

Dále, na to, jak omezeně mohl Jurek komunikovat směrem ven, a že se mu to mockrát nepovedlo, byl vždy nějak rychle v obraze, co se venku děje.

Jako, houpat se knihou nechám, ale ne roztáčet. :))) Takže závěr po 4 dílech? Horší díl střídá lepší díl, ale žádný není zrovna chytrý. Inteligentní krimi zde čtenář hledat nemůže.

Ještě jsem si vzpomněl na jednu iritující věc. To nikomu nevadí, že posledních 20-40 stran každé knihy je věnováno naprosto zbytečnému převyprávění motivu a událostí, i když jsou z knihy čtenáři dávno jasné? To se to musí polopatě celé vždy rekapitulovat? Nedůvěra ve čtenáře? Proč?

AnnaNes
26.01.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila ke čtení Larse. Celkově se mi kniha líbila, jen jsem trochu zklamaná, že se mi povedlo prokouknout zápletku, to se mi moc často nestává a většinou až do poslední chvíle tápu.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler