Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4603 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

kristie
10.11.2020 5 z 5

Komentář na Písečného muže píšu až po pár týdnech od dočtení. A i s odstupem musím říct, že Písečný muž se na mém pomyslném žebříčku série dostal na první místo. Od začátku do konce je to napínavé. Obzvlášť dějová linka se Sagou byla skvělá. Také minulost Joony je tu pod větším drobnohledem a konec knihy Vás hned donutí číst další díl.

Anastazie0810
05.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla totální jízda. Líbí se mi, že zde máme možnost více poznat komisaře Joonu Linu a i jeho příběh. Stejně jako tento případ jehož rozuzlení je ...no prostě WOW!. Za mě zatím nejlepší Keplerovka. Už se těším na další!

Honza23
05.11.2020 5 z 5

Moje prvotina co se Keplera týče a asi jsem se zamiloval do sériových vražd :D (myšleno do jejich detektivního luštění). Do příběhu jsem se vžil, četlo se to jedním dechem a po celou dobu čtení mi lezl mráz po zádech. Jdu vypláchnout písek z očí, který mi tam naházel Písečný muž, nadechnu se a hurá do další "keplerovky".

argi111
01.11.2020 5 z 5

Top kniha, která vás nutí číst, číst a číst.
Moc mi vyhovovaly krátké a výstižné kapitoly. Žádná zbytečná omáčka, vše dávalo smysl.

astroweb
26.10.2020 5 z 5

Po delší době jsem si přečetl další autorovo díla, rozhodně jsem nebyl zklamaný, severské detektivky prostě opravdu mají jinou chuť a vůni. Grandiózní napínavé finále, skutečně skvostné dílo.

mfajmanova
24.10.2020 4 z 5

Super detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Ke konci jsem se ale už ale nemohla dočkat závěru, protože mi to nedělalo dobře.

temna.vila
06.10.2020 4 z 5

Písečný muž byl pro mě osobně hodně mrazivým a znepokojivým zážitkem. Atmosféra příběhu mě pohltila, a přestože jsem se od knihy nemohla odtrhnout, těšila jsem se, až budu konečně na konci a úlevně si vydechnu.

Laura99
02.10.2020 5 z 5

Prostě..jednoduše...bomba, super !!!

Pája699
29.09.2020 5 z 5

Můj první případ s komisařem Joonem Linnou a musím říct, že jsem se vážně nenudila. Děj krásně plynul, krátké kapitoli ubíhali jak nic a já jsem za chvilku zjistila, že je konec knihy :-) Mrazivé, šokující, napínavé.

bee88maja
29.09.2020 5 z 5

Ze všech dílů, které jsem dosud četla, je tento nejzdařilejší. Úplně jsem cítila "písek v ústech, a mráz, který ošlehává tvář. " :) Jsem zvědavá, co přinese Stalker. Budu překvapená, nebo zklamaná, neboť Písečný muž nasadil vysokou laťku... ?

Obelix15
28.09.2020 4 z 5

Opět další díl, který se čte jedním dechem. Prostředí, kde se většina příběhu odehrává, je poutavé, ale čekal jsem od toho trochu více. Od začátku jsem tušil jak se věci mají, ale autoři si opět dali na čas než se ukázala pravda. Za mě super díl série :)

yoda365
27.09.2020 5 z 5

Joona Linna serie jako asi více z vás, začínal jsem v roce 2019 s Písečným mužem. Teprve pak jsem postupoval od začátku.
1. kniha v sérii Joona Linna. Hypnotizér? FILM (2012) 2009
Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.

2. kniha v sérii Joona Linna. 2010 Paganiniho smlouva? Kniha Smlouva Paganini je volným pokračováním úspěšného bestselleru Hypnotizér. Jedné letní noci je nalezena mrtvá žena na velké lodi, plující v souostroví Stockholmu. Její plíce jsou plné vody, ale na oblečení nebo na zbytku těla není ani stopy po této vodě... Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázaného háku na stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Detektiv Joon Linna je přesvědčen, že šlo o sebevraždu, a samozřejmě má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco Vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt...
3. kniha v sérii Joona Linna. Svědkyně ohně? 2011 Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoliv jiný detektiv. Stále má však pocit, že mu něco uniklo.

4. kniha v sérii Joona Linna. 2012 Písečný muž? Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu.

5. kniha v sérii Joona Linna. Stalker? 2014 Bez Joony Linny je policie bezmocná.
6. kniha v sérii Joona Linna. 2016 Lovec králíků? Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.

432830
10.09.2020 5 z 5

Skvely rozjezd, rychly spad, zadne zbytecne popisy...snad jen konec mohl byt jeste trosku "thrillerovejsi"...i tak plny pocet hvezd

yoda365
05.09.2020 5 z 5

Zcela mne uchvátila audioverze knihy v podání Pavla Rímského. I příběh sám a jeho mezinárodní historické souvislosti jsou hodně alarmující pro vzbuzení zájmu o poválečnou historii samotného Švédska. Jde zde především o problém imigrace do Švédska - v ČR v současnosti prožíváme obdobný problém. Ve skutečnosti je ve hře více levná pracovní síla než pomoc uprchlíkům a kam to vše může vést. Autoři mohou některé čtenáře inspirovat k zájmu o historii a zjištění o dobových souvislostech děje v knize. Nemusí vždy jít jenom o thrillerové zážitky.

M.Bo.
31.08.2020 5 z 5

Jedním slovem - WOW! Po minulém díle série jsem byla nadšená, ale tato kniha mě dostala ještě o kousek víc. Vždy oceňuji, když autor dokáže dobře propojit minulost, která zatím nebyla zmíněná naplno, a aktuální případ. Což je v této knize naprosto dokonalé. Moc se těším na další díly, kam mě zavede Joona tentokrát.

JiříM
30.08.2020 5 z 5

Skvělý!

Herby77
23.08.2020 3 z 5

Tak já jsem čekala po všech těch recenzích, od začátku napínavou knihu, což se nestalo, zbytečné okecávaní stejných věcí pořád dokola a žádné napětí, to bylo na začátku chvilku, potom nic, až posledních asi stopadesát stran, stálo zato,tam už to bylo napínavé a příběh se mi libil,kdyby kniha byla poloviční nic by se nestalo,konec trochu překvapil ,postava Joony se mi líbí, tak přečtu ještě další díl, ale jinak se nečetla špatně,vyhovují mi krátké kapitoly,takže spíš jsem očekávala něco lepšího, zas takový trhák to nebyl,ale špatná také nebyla.

Magdalena_j
21.08.2020 5 z 5

Každá další kniha “Larse Keplera” je lepší a lepší. Písečný muž je hodně napínavý, kdyby šlo dítě kojit nonstop, tak ji přečtu v řádu hodin...
Vodítka nejsou moc čitelná, kapitoly opět kratičké, takže je hltáte jednu za druhou a nemůžete přestat.
Doporučuji všema dvaceti! =)

TerezaaBaarova
20.08.2020 5 z 5

Zase mě ti dva utvrdili v tom, že každá jejich další kniha je lepší a lepší.
Prostě baví. Rychlé, svižné, krátké kapitoly, napětí, Joona, vyvrcholení a potom lákadlo na další knihu.
Začneš číst a nemůžeš přestat.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

TOP díl série, doporučuji přečíst i pokud se nechcete pustit do celé řady. Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů).

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler