Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4603 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

evvva
08.02.2021 5 z 5

No vida, opět severská, opět nezklamala...napínavé od začátku, závěr hektický a vše nakonec úplně jinak...jo, to by šlo, to mě baví!

lukemorte
31.01.2021 5 z 5

Začal jsem omylem Zrcadlovým mužem, pak jsem "pokračoval" Hypnotizérem, Paganinim a Svědkyní ohně, ale Písečný muž je zatím pro mě určitě nejsilnější keplerovka. Připouštím, že na pár místech mě jednání postav trošku nesedělo, ale to mi rozhodně nebrání dát plný počet, což si tato knížka určitě naprosto zasluhuje ...a teď mě omluvte, čeká na mě Stalker :)

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Výborné čítanie, od začiatku do konca, nová závislosť.

maryska09
21.01.2021 4 z 5

Klasická severská detektivka, temná, zmrzlá, často brutální, s detektivem připomínajícího supermana zkříženého s jokerem. Přesto je velmi dobrá, svižná a doporučuji jí k přečtení.

Baruš111
19.01.2021 5 z 5

Knížku doporučuji, je napínavá, akční. Velmi dobře napsaná.

petrpospa
19.01.2021 5 z 5

Keplerovka s nejvyšším skóre! Mám pocit, že právem. Svědkyni ohně jsem vyčítal poněkud kostrbatý závěr, vlastně spíše epilog, kterým se autor snažil nalákat čtenáře na další knihu. Dnes mu to odpouštím jen proto, že tím dílem byl Písečný muž. Opravdu povedený kousek, který určitě nudit nebude....

ilčidlo
12.01.2021 5 z 5

Za mně hodně dobrý

Lenia1606
10.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od LK, měla jsem v něj trochu nedůvěru, příliš mnoho chvály ze všech stran. Ale něco na tom bude. Jízda od začátku do konce. Jen ten Joona mi přijde jako kombinace McGyvera a Supermana, přesto se těším na další.

hnusák
08.01.2021 5 z 5

Tuto sérii jsem začal až od Písečného muže a jsem opravdu nadšen. Příběh postupně graduje, až mne občas zápletka vehnala slzy do očí, např. když se najednou zčistajasna objevil na scéně Mikhael a jeho otec ze dozvěděl, že žije... a že není sám. Knihu jsem fakticky přečetl jedním dechem a v rekordním čase, rozdělení na krátké kapitoly je také fajnové. Je na potvoru, že knihovny jsou opět nesmyslně zavřeny, jakoby se v nich střetávaly zástupy přenašečů. No nic, počkám si a začnu od začátku.

Ava365
28.12.2020 4 z 5

Celkem slušná detektivka, i když některé pasáže mi přišly opět tak nějak násilně šroubované, takže strhávám jednu hvězdičku.

čef
28.12.2020 5 z 5

Opět monstrózní souboje na život a na smrt s Kostějem nesmrtelným kříženým s Rasputinem. Když trochu přimhouřím obě oči, tak jsem si knihu dost užil a vidím i ze zdejších komentářů, že nejsem rozhodně sám. Určitě si dobře užiji i další díly této pohádkové série, která určitě patří do horního levelu tohoto podžánru detektivní literatury.

LeSk
21.12.2020 4 z 5

Zpočátku zmatek ve jménech, děj naprosto super, konec byl trochu zmatečný, ale rozhodně parádní čtení na pár večerů. Velmi oceňuji krátké kapitoly. Doporučuji.

Rihatama
14.12.2020 5 z 5

Jurek Walter exceluje. Lepšího padoucha by jeden pohledal. Psychiatrie a psychopat, to samo o sobě je dost slušný předpoklad. Inteligentní psychopat, a navíc bestiální je už pěkně nebezpečná kombinace. Smrtící kombinace. Jeho prohnanost nezná mezí a člověka tahá za fusekli kdykoli se mu zlíbí. Joona Lina to má vážně dost těžké. Jak má vůbec najít pachatele, kterého oběť nikdy neviděla ani neslyšela mluvit? Písečný muž je chytrý tah od Keplerů. Ale takhle zneužít tuto pohádkovou, mytologickou postavu...? Kepler mě nalákal na titul a nezklamal ani obsahem díla. Vlastně jsem to od něj ani nečekala. A když nejhorším zločinem není vražda, tak co tedy? Tohle byla elegantní trefa do černého!

Arev122
12.12.2020 5 z 5

Napínavý příběh, který je občas děsivý a někdy i nepředstavitelný. Musí se číst a číst až do konce

martinaandulka
26.11.2020 5 z 5

Je to 7 let co jsem četla a hodně jsem zapomněla.Za mě Wauuuu.Je to čtivé,napínavé a stále vás nutí číst dále... .

Louisareading
24.11.2020 5 z 5

Napínavá a místy až děsivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

ashburton
21.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Wau, jednoznačně nejlepší kniha série, od které se nelze odtrhnout. Kniha má spád, autoři drží čtenáře v permanentním napětí. Je zde hojně využita retrospektiva. Ano, místy je to trochu přehnané, až supermanské, ale jenom ku prospěchu věci. Hlavně je nepochopitelné, jak Mikael dokázal, po těch letech věznění a mlčení, celkem normálně komunikovat a fungovat? Proč ale Jurek, který na konci při útěku podřízl úplně každého, nezabil taky Sagu?
O zápletku pro příště je každopádně postaráno, takže vzhůru na Stalkera :-)
95 %

Karimah
20.11.2020 5 z 5

Detektivky obvykle nečtu, ale tohle se mi líbilo, asi zkusím i další knihy ze série. Jak už tady psalo více čtenářů, trochu mě tam rozčilovaly ty "superschopnosti", ubíralo to na uvěřitelnosti.

helusa2
17.11.2020 4 z 5

Tak Vám nevím. Do tohoto dílu jsem šla s tím, že by podle hodnocení měl být jeden z nejlepších. Napětí zde rozhodně opět nechybělo, ovšem s věrohodností a schopnostmi superhrdinů se zde opravdu už dostáváme do zcela jiného žánru - pohádek pro dospělé... Já mám prostě radši uvěřitelnější detektivky ;-)

ZimníLidé
15.11.2020 5 z 5

Od první kapitoly vás rodinka Keplerovic bude udržovat v řádném napětí. Já byla napjatá od začátku až do konce :D. Jurek Walter, to byl normální Chuck Norris :D. Občas jsem nad činy některých postav kroutila hlavou. No což, taky jejich počínání mělo své následky :(. Každopádně tento díl doporučuji všema deseti a hurá na Stalkera :)

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler