Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

micha-ella
30.01.2021 1 z 5

Načato a odloženo. Přítomný čas! (Do zblbnutí). Ohavnosti! (Ke zvracení.) Nesmysly! (Neskutečné.)
Lidi, co to s vámi je, že se vám tohle líbí??

Joujalicka
29.01.2021 5 z 5

Napínavé a kdo se bál u Písečného muže, tak tady se bude bát dál. Hodně kruté, hodně obětí.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Zatiaľ najdrsnejší diel podľa mňa. Ale vôbec mi to nevadilo.

moudivlacek
26.01.2021 5 z 5

Mrazící, děsící a přitom poutající thriller o jednom "neuvěřitelném" člověku na straně zla a na druhé straně o skvělém úsudku komisaře Joony. Tomu je jedno, jestli jeho teorii chce nebo nechce někdo uvěřit, on se zařídí podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Tento příběh je pro mne velice reálný, neboť průběh i konec se hodně blíží životu, kde není jen bílá a černá, ale i šedá a ostatní "barvy".
Joona je prostě mozek, který je hodný obdivu. Milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

lukas.behal
25.01.2021 5 z 5

Napínavá kniha od první do poslední strany. Ostatně jako všechny ostatní knihy od Keplera.

gaaabi
25.01.2021 5 z 5

Miluju hrdinky typu Sagy Bauerové... ale dost už bylo Jurka Waltera... nebo ne????

Maciiik
24.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od "Keplerů". Má rychlý spád a skvělou atmosféru severských detektivek, u čtení jsem chvílemi zapomínala vydechovat.

Strhla bych možná půl hvězdy za to, že vrah byl přeci jen příliš nadpřirozený terminátor.

Už v půlce jsem si musela opatřit celou sérii. A až se z toho trochu vydýchám (protože to byl vážně docela nářez), přečtu si je hezky jednu po druhé.

Veronika.Lap
23.01.2021 4 z 5

Skvělý díl od dua Keplers. Kniha mě vtáhla do děje okamžitě jakmile jsem zjistila, že se jedná o linku s Jurkem Walterem. Děj utíkal vpřed a člověk se ani chvíli nenudí. Kniha má spád a hlavně promyšlený každý krok jednotlivých postav, kdy vše do sebe zapadá, což mě u Kepleru baví. Nicméně ubírám jednu hvězdičku za to, že přeci jen v celkovém kontextu mi přijde, že Jurek a Bobr je jako Chuck Norris. I přesto to hodnotím jako jejich jeden z nejlepších dílů série.

BlackBlade
19.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Souhlasím s několika dalšími komentujícími, že hlavní záporák byl až moc geniální a některé situace řešil až moc dobře (hlavně v tom úkrytu... ). Ale jak skvěle zmanipuloval tu rodinku, co hlídala (vy víte koho), mazec. Víc už psát nebudu, abych neprozradil moc.
Jinak celá série s Joonou je super. A otevřený závěr? Kde je další díl! Už hltám další...

Pája699
19.01.2021 5 z 5

Tak tohle byl neskutečný mazec. Kniha od knihy je lepší a lepší. Poprvé mi nevadilo, že má kniha 500 stran, naopak. V tomto případě to bylo málo :-) Od začátku do konce perfektní čtení. Děj měl spád, místy vážně brutální. Vážně jsem hltala stránku za stránkou a byla jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Jsem opravdu zvědavá, co přinese další díl díky otevřenému konci.

Datr1
06.01.2021 5 z 5

Tak tohle je zatím nejnapínavější a nejdrsnější knížka o Joonovi. Bála jsem se číst další kapitoly, abych se nedozvěděla, jak to bude dál.

Monika1717
02.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla na dovolené a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla napínavá, děj měl spád, vše bylo skvěle vymyšleno. Až se mi zdálo, že padouch přišel přímo z pekla, protože byl snad nesmrtelný.

Andrea81
26.12.2020 4 z 5

Jako vždy napínavé. Nezklamalo.

ashburton
26.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha pokračovala v podobném duchu jako Lovec králíků. Tedy s nesmrtelným a nepřemožitelným padouchem, zatímco elitní policisti padají jako kuželky. Vše je založeno na obrovské náhodě a jsou tam velké nesrovnalosti a nesmysly. Naproti tomu ale téměř odpadly nudné pasáže, takže se kniha (oproti výše zmiňované předchozí) velmi dobře čte, má to spád a gradaci. Díky tomu se dá zapomenout a odpustit výtky v úvodu :-)
80 %

martinaandulka
06.12.2020 5 z 5

Tak to bylo napínavé i když jsem to četla před 2 lety tak jsem hodně zapomněla a dneska večer jsem to musela dočíst.

petra5167
23.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla skvělá jízda. Dobře napsáno, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale ten konec.... nečekala jsem, že to spisovatelé udělají, ale stálo se. Těším se na další knihu s Joonou.

Obelix15
20.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi zpočátku velice líbil. Vrátila se postava skvělého záporáka, u kterého mě mrzelo, že v předchozích dílech skončil tak rychle. Jeho smýšlení a um manipulovat s lidmi jsem v knize miloval ... Co mi ale začalo postupem času vadit bylo to, že se z manipulativního, jednorukého mrzáka stal nabušený Terminátor, kterého snad ani nešlo jakkoliv zabít. Konec otevřený a napínavý, to mám rád, ale na můj vkus si myslím, že nebylo potřeba "zabíjet" i malou ... Za mě jeden z lepších dílů série!

Magdalena_j
18.11.2020 4 z 5

Kniha mě bavila. Měla spád, překvapivé úseky i zajímavé zvraty. Těším se na další díl.

Jordyz
18.11.2020 4 z 5

Skvělý díl série. Napínavé od začátku až do konce.

Lacerta.j
17.11.2020 3 z 5

Velke zklamani, nevim jestli ctu Keplera nebo Univerzalniho vojaka!
Prvni pulka prima, ale ten zaver. Stary jednoruky muz s nadlidskou silou a schopnostmi cist myslenky a videt za roh.

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967