Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Dajine
11.05.2021 5 z 5

Dobrý, napínavý, neuvěřitelný, čtivý. Otevřený konec.

LeSk
09.05.2021 3 z 5

Asi jsem díky předchozím knihám, které se četly samy, čekala víc. Lazar mi nesedl. Bylo to na mě zdlouhavé, méně záživné.

jituliste
07.05.2021 3 z 5

Přečteny všechny předchozí knihy ze série, ale nevím, zda to bylo špatným načasováním čtení zrovna takové knihy nebo knihou samotnou (což je klidně možné, vzhledem ke komentářům níže), ale Lazar mi úplně nesedl. Napětí nechybělo, četlo se celkem dobře, ale.... bylo to hodně brutální se spoustou mrtvých, překombinované a taky těžko uvěřitelné, protože vyhublý jednoruký stařík zde působí jak Robocop. Zrcadlového muže už mám zakoupeného, ale dám si oddech, protože po Lazarovi potřebuju kapánek jinou četbu.

erousek007
03.05.2021 2 z 5

Lazar nema cim prekvapit. Autori zde opet hraji na stupnovani desu s Jurka Waltera, ktery vstal z mrtvych. Ale to co drive fungovalo velmi dobre, je ted pouze ohrane a pritazene za pacesy. Nemluve o Jurkovych superschopnosti, jejich kryptonitem je prave Joona. Na pravidelne ctenare tedle serie ceka pouze zklamani a po sto strankach zjisti, ze ctou uz vlastne jenom z povinnosti....

Lena79
27.04.2021 5 z 5

Ačkoliv mám autora a jeho knihy ráda, musím se přiklonit k názoru většiny čtenářů. Na můj vkus zbytečně moc mrtvol, bohatě by stačila jen polovina. Jinak se to ale četlo rychle. Jsem zvědavá na další díl, protože konec knihy mě dost zaskočil.

TaJeMa
22.04.2021 1 z 5

Pro mě zklamání, zbytečně překombinované, scéna s domem, kde šílení manželé drží obě zajatkyně, je podle mého absolutní nesmysl. Nalezení mrtvých v kontejneru, mezi nimi jedna na pokraji smrti, ale živá, stačí Joonovi čistým hlasem říct, že je to vraždění kvůli němu, přitom podle zranění by měla být dávno mrtvá; prostě někdy méně je více. Asi mi bude dlouho trvat, než se odhodlám vzít další knihu od tohoto autora. Přečetla jsem od něho již více knih, tahle je jednoznačně nejhorší.

Gracinka
10.04.2021 5 z 5

Nedokázala jsem přestat číst. Spousta napětí, spousta postav, spousta mrtvol.

Dandy1
03.04.2021 3 z 5

Nejslabší díl. Začátek slibný, konec překombinovaný.

alexis818
02.04.2021 5 z 5

No, to byl mazec. Brutální scény, že kterých mi naskakovala husina. Ale opravdu se na 500stech stranách nenudite. Některé scény překonaly i mnou celého precteneho Carter a to je co říct. Těším se na další díl.

pavla67
29.03.2021 5 z 5

Tak to byla jizda.Mam prectene vsechny dily a vsechny dily byly velmi dobre.

F22Falcon
24.03.2021

(SPOILER) Bezprostředně po dočtení mám z knížky smíšené pocity. Kniha opět dobře napsaná, příběh napínavý, ale na mě to bylo všechno "příliš". Příliš zbytečných vražd příliš krvavým způsobem. Příliš superhrdinství hlavního záporáka. (Nedobytnou tvrz, která má odolat náporu snad všeho, dobude jednoruký chlapík s prstem v nose? Opravdu?) Příliš neschopná policie (scéna v domě rodiny s vymytými mozky) včetně mé oblíbenkyně Sagy, úžasné policajtky, která se najednou v některých situacích (i když psychicky vypjatých, ale ví, s kým má tu čest, a něco už zažila) chová jako nováček. A příliš krutý osud právě Sagy. Ač i já jsem názoru, že co je mrtvé, má mrtvé zůstat, doufám, že Sagu stihli zachránit (i proto, že nebylo přímo napsáno, že zemřela). Rozhodně je větší šance na záchranu než u prostříleného muže v ledové vodě. Takový osud si nezaslouží.
Vlastně jsem v mém komentáři shrnul několik předešlých, ale asi jsem měl potřebu se tu taky "vyblít", protože cítím lehké zklamání. I z konce. Rozhodně další díl přečtu, už jen abych se dozvěděl, jestli to má Saga opravdu za sebou, ale jsem rád, že budu (prozatím) na konci série, protože se dá očekávat, že hon na Jurka, respektive jeho komplice, bude pokračovat. A Jurka Waltera je co? Jurka Waltera je už příliš.

Vlaďkaa4
19.03.2021 4 z 5

Pořád je to napínavé a návykové, ale musím souhlasit, že s celé řady to byla nejslabší kniha. Kromě toho mi to trochu připadá jako král je mrtev ať žije král. Tak uvidíme co v dalším díle.

hnusák
16.03.2021 5 z 5

Fascinující a neskutečně napínavé, ale zároveň hodně přitažené za vlasy s nesmrtelným Jurkem a jeho nadlidskými schopnostmi, ale přesto mne kniha zcela pohltila a nemohl jsem se od ní odtrhnout... to se nestává tak často. Tato série mne fakt užírá spoustu času...

katallinka
14.03.2021 5 z 5

Možná je to místy trošku přehnané, ale já tuhle sérii miluju. Opět jsem byla neustále napnutá a posledních asi 150 stran jsem čtení nemohla zastavit.

lambrija
12.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Lazar je první kniha ze série, při které se ve mě objevila potřeba se "z toho vypsat". Knížka jako taková není špatná, čtení ubíhalo svižně navzdory několika zbytečně dlouhým popisným pasážím (je to jen můj pocit, nebo s každou knihou v sérii přibývají?) a kniha byla napínavá. JENŽE.. připadá mi, že autoři mají nějaký problém se švédským policejním sborem. Jediný schopný (až skorobůh) je Joona, ostatní policisté se v kontrastu proti němu bez problému nechají amatérsky zabít kdejakým civilem, jako by neměli žádný výcvik a zkušenosti (viz tady šáhlá matka se sekyrou) - ale to mě štvalo už i ve Stalkerovi, a to nemluvím o Lovci králíků, kde pár amatérských pašeráků (navíc způlky duševně chorých) takřka zlikviduje speciální zásahovou jednotku i s vrtulníkem. Jednoho z nejlepších kriminalistů (asi bohužel jen kancelářskýho, ale pak nevím, proč leze do terénu) zabije jen tak mimochodem fotřík s brokovnicí a tvrdá Saga s sebou navzdory speciálnímu výcviku (včetně psychologického) nechá cloumat jak s hadrem. Nesmrtelný Jurek Walter i s jednou rukou v pohodě přemisťuje válce od kombajnu a zneškodňuje pasti nastražené ostříleným vojenským profesionálem, díky kterýmu sice Joona umí hodně ze svých triků, takže by měl být top, ale Jurek ho smázne během minuty. V průběhu knihy napětí gradovalo a jak různý lidi umírali, člověk si říká něco ve stylu, že zastřelit Jurka by bylo pro tu jeho zvrácenost skoro milosrdný, protože pak už nebude muset nijak trpět. Jasně, že Jonna je skrznaskrz klaďas, takže zabíjí "férově", ale čekala bych aspoň něco ve stylu "hastalavista ty hajzle". Mno konec rozpačitý, Jurek de facto vyhrál. První knihy ze série byly super a líbila se mi i jejich uvěřitelnost, takhle kniha už mi místy přišla, že přecházela do žánru sci-fi. Takže tři hvězdy.

SadUnicorn
09.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak tahle kniha mě vyloženě zklamala a to jsem velkým fanouškem všech knih s Joonou. Musím se přiznat, že když jsem ji začala prvně číst a zjistila jsem, že došlo pouze k zrecyklování už dobře známého záporáka, byla jsem tak zklamaná, že jsem knihu odložila. Vrátila jsem se k ní až po roce a konečně ji dočetla a za mě tedy velké zklamání. Hvězdy dávám pouze za skvěle popsanou atmosféru, napětí a charakteristiku postav, jako ostatně ve všech předchozích knihách, ale příběhově i rozuzlením tedy nic moc. Vlastně ani k žádnému pořádnému odhalení nedojde, protože hlavní zápornou postavu celou dobu známe. Opět se vrací na scénu naprosto nezničitelný terminátor, kterému vše perfektně vychází a i bez ruky je setkání s ním jistou smrtí (vážně naprosto bez problému přemohl zkušeného profesionálního vojáka a všechny jeho pasti?). Po přečtení této knihy se vlastně musím omluvit Lovci králíků, protože tohle bylo výrazně horší. Ano, chápu, že Jurek výrazně ovlivnil životy všech hlavních protagonistů a je nutné se mu hlouběji věnovat, ale myslím, že konec Písečného muže bohatě stačil a Jurek měl zkrátka zemřít už tehdy (protože starý muž s několika průstřely v hrudi a bez ruky v ledové vodě evidentně snadno přežije, že?). Možná hodnotím knihu příliš přísně, protože jsem se těšila na nového sériového vraha a nové vyšetřování a místo toho se mi dostalo pouze smrti mnoha hlavních postav a vyšetřování žádné, protože víme, kdo za tím stojí. Navíc Saga je moje oblíbená postava a takový konec si rozhodně nezasloužila. Možná pro čtenáře, kteří nejsou takovými milovníky série s Joonou tato kniha nebude připadat tak špatná (a když vidím hodnocení, dost se divím), ale za mě tedy ne, bohužel. Pokud měla vzniknout další kniha o Jurkovi, dala bych přednost spíše návratu do minulosti a vyšetřování mladého Joony a Samuela Mendela. Rozhodně nejhorší díl celé série.

Evišťátko
16.02.2021 3 z 5

Tento díl hodnotím coby nejslabší.Jakoby autorům docházela inspirace a tak povolávají na scénu zlosyny ze záhrobí. Škoda

Terez_Proskova
08.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl masakr. Čím víc zvráceností, tím líp pro mě. Ale asi jsem nějak nemohla rozdýchat Pelerinu... Nějak jsem čekala Jurkův konec zvrácenější?)) Bojím se pustit do Zrcadlového muže, aby se ten šmejd zas někde nevynořil :-D

strippedd
08.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Říkám si, co přijde po Jurkovi, ale nějak jsem jeho konec čekala trochu velkolepější. Nicméně vrhám se na pokračování. Joona je můj hrdina :).

zila79
07.02.2021 4 z 5

Keplerovi mám rád, dobře se čtou, Joona je sympaťák, nicméně dle mého názoru by krimi měla být reálnější, tento díl mi přišel už hodně scifi, ale od dalšího od osmého dílu mne neodradil.

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967