Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240037/bmid_hedvabnik-240037.jpg 4 3417 644

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal –, a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány

04.01.2016 3 z 5

Moc me teda nenadchla..

škwor
04.01.2016 4 z 5

Kniha byla na můj vkus příliš utahaná, občas byly pasáže, kde jsem se ztrácela a přeskakovala. Některé části byly naopak velmi dobré. Dávám 4 hvězdičky.

pavla.ctenarka
03.01.2016 4 z 5

Líbila se mi víc než Volání kukačky, ale trochu mě zklamal konec. Čekala jsem větší překvapení.

Jančislava
03.01.2016 5 z 5

Kniha se mi četla dobře a rychle. Styl psaní mám ráda, spisovatelka umí vyprávět. Možná trochu lepší než Volání kukačky. Mě kniha bavila a užila jsem si jí.

Dae
31.12.2015 5 z 5

Předchozímu dílu (Volání kukačky) jsem dal 4 hvězdy hlavně za roztahanost. Prostě se podle mě dala ta knížka napsat o sto stránek kratší a příběhu by to jen pomohlo. Hedvábník je taky celkem rozsáhlý, ale tenhle pocit jsem z něj už neměl. Ano, příběh by zase šel napsat podstatně stručněji, ale chyběla by tam pak linie vztahu mezi Cormoranem a Robin (a to by byla podle mě škoda). V této kombinaci to sice není asi úplně klasická detektivka, ale mě to sedlo a fakt bavilo.

Jsem docela zvědavý, kdy se dočkáme zfilmování, protože kombinace soudobý Londýn, originální příběh bez zbytečných efektů a jméno autorky mi přijdou jako neodolatelná kombinace. :o)

Danago
29.12.2015 2 z 5

Naprosto ve stylu prvního dílu. Až mocpoklidné, rozvážné, žádnej nápor na budku. Postavy hlavního hrdiny a jeho asistentky jsou zajímavější než děj samotný. Jsou mnohem lepší detektivky a je jich hodně, ale kdo má rád tento styl ten zklamaný nebude

Kubíííína
29.12.2015 5 z 5

Autor mě stejně jako ve Volání kukačky nezklamal, detektivní, strhující, překvapivé, super. Rozhodně doporučuji.

BarboraSalome
27.12.2015 4 z 5

Opět mě to uchvátilo. Ovšem Volání Kukačky se mě líbilo víc. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

sabca
09.12.2015 4 z 5

Tak já jsem bohužel jako první četla Hedvábník. Nevím jestli je to na závadu, ale Volání kukačky si určitě také přečtu. Jak píše Bareva, taky jsem se trochu ztrácela v mužských postavách. Konec mě překvapil. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo vraždil. Doporučuji

stepan.jitule
30.11.2015 5 z 5

Kniha mě pohltila stejně, jako Volání kukačky. Cormoran je báječný chlapík a nemůžu se již dočkat dalšího pokračování.

Ginny55
29.11.2015 5 z 5

Moc se mi líbila, bavila mě

bareva
29.11.2015 4 z 5

Příběh byl napínavý až do konce. Občas jsem se ztrácela ve jménech mužských postav. Odhalení vraha bylo dobré, ale až příliš se to odlehčilo v následujících odstavcích.

Brus
27.11.2015

Cormoran me bavi. Je to svizne, ctive. Tesim se na dalsi.

datel77
25.11.2015 4 z 5

Obecně vzato, detektivky nijak nepreferuju, ale možná dělám chybu, tahle se mi líbila. Ale možná to jen bylo tím příběhem , každopádně se těším na třetí díl.

kokosek
24.11.2015 4 z 5

Tak jsem se odhodlal i k druhé knize od autorky, ačkoliv po té první jsem byl dost skeptický. A předem konstatuji, skepse byla na místě.
Takže opět jen stručně, kniha je to profesionálně udělaná, postavy se začínají vykreslovat (bohužel dost jednobarevně), autorka zná prostředí a dovede ho skvěle popsat aniž by to nudilo (na rozdíl od Browna). Jenže stačí to na to aby z toho byla dobrá detektivka? Pro spoustu lidí asi ano (jenže přiznejme si, kdyby to nenapsala Rowling, tak asi ne), pro znalce dobré detektivky ne (bude jim chybět nějaké to tajemno, nový nápad), pro milovníky thrilleru už vůbec ne.
Takže proč jsem dal 4 hvězdičky - jednoduše, knihu jsem poslouchal z větší části při cestě do Londýna a z Londýna a spoustu míst jsem v ní poznával. To prostě přineslo jednu hvězdu navíc. Nic víc v tom nehledejte. Za mne tedy průměr.

střapatá
23.11.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Ač mě tentokrát zápletka příliš nezaujala (kniha, kolem které se příběh motal, mě vytáčela, obzvlášť její název a jména postav), četlo se mi přesto dobře. Jak již bylo několikrát řečeno, Rowlingová psát umí.

weberda
17.11.2015 4 z 5

Knížka je pěkná a čtivá. Místy trochu zdlouhavá.

cherry_kiss
15.11.2015 5 z 5

Určitě si přečtu i další díl :)

Bernnyska
10.11.2015 5 z 5

Za mě,skvělá detektivka, už se těším na další díl.