Hedvábník

Hedvábník
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240037/bmid_hedvabnik-240037.jpg 4 3466 3466

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal –, a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Silkworm , 2014

stea
28.09.2019 2 z 5

Líbila se mi ponurá atmosféra a překlad. V jednu chvíli jsem musela nakouknout do originálu, protože mi nebylo jasné, jak v angličtině přešli z vykání na tykání. Ukázalo se, že to tam překladatel přidal a podle mě velmi šťastně.
Knížka se dobře četla. Nechápu ale, že se Rowlingová naváží do bulváru, když sama píše pro jeho čtenáře. Strike chodí jen s modelkami, Robin jí jenom salát. Když o ženě napíše, že má nadváhu, je jasný, že to bude negativní postava. Jako kdyby popisovala laciný hollywoodský film. Knížka se hemží stereotypy. Na konci jeden stereotyp poruší a pak na to několik kapitol upozorňuje...

RHorse
17.09.2019 5 z 5

Lepší než první díl, lépe propracované. Podezřelí byli všichni do posledního konce, tentokrát se mi vraha odhalit nepovedlo. Super knížka, Rowlingová je prostě mistr ;-).

Ajaiwik
30.08.2019 3 z 5

Odebírám hvězdu za neustálé omílání Strikovy bolavé nohy a nedostatku financí, myslím, že nebylo třeba to tolikrát zdůrazňovat... jinak super detektivka, !!!spoliler!!! Do odhalení, že zmizelý je mrtvý to bylo celkem průhledné, taky mě překvapil náhlý obrat vztahu mezi Strikem a Anstisem.... od odhalení mrtvoly mě konečně příběh vtáhl, neměla jsem vůbec tušení, kdo by to mohl udělat. !!!konec spoileru!!!
Příjemná oddechovka, asi si přečtu ve volné chvíli i následující díl, ale vracet se k tomuhle nebudu...

kuky921
26.08.2019 3 z 5

Velmi pomalý rozjezd, šlo to, ale nebavila jsem se.

david5746
24.08.2019 3 z 5

Druhá knížka s Cormoranem a Robin a víceméně z ní mám podobné dojmy jako z prvního dílu. Prostě pohodová anglická detektivka.

Tato vražda už trochu brutální je, ale žádnou jízdu čekat nelze. Děj a vyšetřování pomalu plyne, občas až moc pomalu. Nemohu se opět zbavit dojmu, že zápletku tohoto typu by Agatha narvala do své obvyklé poloviční stopáže a ničeho by se to nedotklo.

Jako celek se četlo dobře a rychle, ale velkou výtku mám a proto hodnotím hůř než díl předchozí. Už jsem trochu alergickej na zakrývání toho, co se vlastně děje. Cormoran v 80% knihy prohlásí, že už ví, kdo to byl a pak už se jen naznačuje stylem "řekl jí, co má udělat" atd. A místo, aby ve finále pořádně vysvětlil, jak na to jeho malé šedé buňky vůbec přišly, tak vrahovi jen řekne, jak to vrah provedl. A celé to bylo trochu překombinované.

Další díl každopádně hned otevírám, inu je to plán na dovolenou.

surikata246
17.08.2019 4 z 5

Zajímavá zápletka, zvláštní okolnosti a výrazy,ale celkem se to dobře četlo.

cadic
04.08.2019

super detektivka, vážně mě bavila jedním dechem přečteno. Doufám, že bude další díl

mol378
27.07.2019 5 z 5

Nemůžu si pomoct, Rowlingová v rouše Galbraitha mě baví. Ať mi nikdo nevykládá, že úspěch Harryho Pottera vznikl hlavně dobře zaplněnou dírou na trhu. Ona umí psát i jiný žánr a série s Cormoranem to dosvědčuje.

tereza1198
30.06.2019 4 z 5

Cormoran a Robin jsou mi čím dál sympatičtější. Celou dobu jsem netušila, kdo tu morbidní vraždu spáchal. Ukázky z knihy v knize byly dost nechutné (kam na to Rowlingová chodí). Délka příběhu mi nevadilo a číst o londýnské sychravé zimě v parném létě je skvělé.

Tato kniha je v seriálu rozdělena na dva díly. Příběh je příjemně okleštěný a musím přiznat, že řešení některých věcí v seriálu je lepší než v knize.

mystar
27.06.2019 4 z 5

Pribeh se mi libil. Trosku morbidni az chvilema nechutny. Presto jsem si zamilovala hlavni postavy - detektiva a jeho asistentku. Napinave cteni s pomalejsim nastupem.

veamertl
29.05.2019 4 z 5

Rozečetla jsem ho těsně po dočtení zbylých dvou dílů a z počátku měla pocit, že jsem asi přeRowlingovaná..Pro mě má rozpoznatelný rukopis a přišlo mi to nějak na jedno brdo..Taky mi možná rozjezd přišel zdlouhavější, nějak jsem se plynule nezačetla. Střihla jsem to třemi jinými autory a už zase měla na paní Galbraith chuť:) Opět mi to přišlo velice dobré, čtivé, oceňuji jinou atmosféru než u severských autorů, dvojice vyšetřovatelů je mi sympatická, stejně tak upršený Londýn:) Další oddychovka, která asi nezmění běh světa, ale já se teď, s počínající mateřskou demencí, díky nim udržuji aspoň jakž takž ve čtecí formě:) Jediné, co bych zvážila je, některé pasáže zkrátit. Ono se to jako dobře čte, to ne že by se tím člověk prokousával, ale mám pocit, že paní R. prostě zbytečně natahuje. Pro mě to do dokonalosti dovedla v Harrym 5. Tam bych byla škrtla s klidem snad 200 stran, tady určitě míň, ale nic by se nestalo:)

kika_
12.05.2019 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Napínavé, propletené, rozhodně jsem se u čtení nenudila. Jedinou věc bych vytkla - na mě až příliš častá a rozsáhlá povídání o Strikeově bolavém koleni.

Niu
18.04.2019 5 z 5

Je to čím dál lepší. Autor :o) plave ve známých vodách :o) Chvílemi jsem měla pocit, že se pohybuju na poli Cliva Barkera (kdo četl jeho tvorbu, pochopí). Jak jsem ve Volání kukačky hodnotila absenci krutosti, tak si myslím, že tohle bylo jiné kafe. Cormoran a Robin prostě k sobě patří. Hotovo :o) Absolutně jsem netušila, kdo to byl. A vlastně se mi líbí to dlouhé napětí a pak najednou finito. Případ vyřešen.

tynucha
11.04.2019 4 z 5

Příjemná a trochu bizarní detektivka. Tento díl byl asi nejslabší z celé trilogie. Trochu náročnější je množství postav a jejich jména, vlastně až v půlce knihy jsem bezpečně rozeznávala podle jména, kdo je kdo.

maryska09
05.04.2019 5 z 5

Skvělé pokračování série Cormorana Strika. Opět svižný, rychlý děj, skvěle čtivý. Tentokrát více morbidní až bizarní, ale vzhledem k literárnímu prostředí děje stále uvěřitelný.

verense
28.03.2019 4 z 5

Nějak jsem ke knize přistupovala bez nějakého většího očekávání, a byla jsem příjemně překvapena. Detektiv sympatický, vražda patřičně hrůzyplná, vyšetřování, odhalení i motiv mající hlavu a patu. Já jsem spokojená.

marhasx
23.03.2019 4 z 5

Případ super, ale je to vleklé. Chtělo by to zkrátit.

adelinka
18.03.2019 5 z 5

Aj tento prípad super. Cormoran, je mi sympatický až moc.... Prípad zaujímavý a takisto som mala podozrenie na každého, takže ma prekvapil záver. Väčšinou sa v detektívkach dosť skoro potvrdí moje podozrenie. Tu bolo podozrení viac...... Tak som zvedavá na ďalšie pokračovanie, na ďalšie zaujímavé prípady Cormorana. A som zvedavá aj na súkromný život .....

Tereza0107
07.03.2019 5 z 5

Další případ Cormorana Strika, který se mi líbil. V prvním díle jsem trochu bojovala s popisnými pasážemi, ale v druhém díle už jsem věděla do čeho jdu a tolik mi to nevadilo. Postavu lehce neotesaného detektiva jsem si oblíbila a byla jsem ráda, že do druhého dílu autorka více zakomponovala i Robin. Příběh byl zajímavý, líbí se mi, že se vždy stane jedna vražda a pak se vše pomalu rozuzlí a není zapotřebí dalších deseti mrtvol navíc, kdy podezřelý zametá stopy. Zatím v obou knihách jsem opravdu až do téměř 20 stran před koncem netušila kdo je vlastně vrah - všechny postavy mi přišli jako možní adepti. Kniha se četla lehce, ale tentokrát mi přišlo, že trvalo delší dobu, než se příběh rozjel.

Kačaba79
06.03.2019 4 z 5

Po Volání kukačky se mi zdálo, že je tam méně popisu, ale možná jsem si zvykla. Překvapilo mne rozuzlení, ale to je u Rowlingové běžné. Skvěle napsané a pro mne do poslední chvíle napínavé.