Strasti a útrapy Adriana Mola

Strasti a útrapy Adriana Mola https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52095/strasti-a-utrapy-adriana-mola-52095.jpg 4 287 29

Deníky Adriana Molea série

Druhá časť denníkových záznamov hrdinu svojského životného príbehu. Adrianov tajný denník je výnimočne vtipný a úprimný. V tejto časti okrem problémov s rodičmi do jeho osudu zasiahne narodenie ďalšieho súrodenca – sestry. Pripravujeme pokračovanie „strastiplného“ príbehu Adriana Mola.

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

The Growing Pains of Adrian Mole , 1984

Taťka Hraboš
22.08.2016 5 z 5

Je to už více než dvacet let, co jsem četl první díl, takže nemůžu srovnávat. Vím jen, že se mi tehdy hodně líbil a že se mi líbil i tento. V téhle knížce nejde jen o humor a zábavu (byť je jich tam požehnaně), ale také o břitkou satiru na britskou rodinu - jejich životní styl a hodnoty, nebo britskou zahraniční a domácí politiku, školství či třeba sociální služby. Občas Adrian vypustí z úst i opravdové životní moudro. Suma sumárum - příjemná četba nejen pro teenagery.

fruitbueno
03.07.2016 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal :)

veronika0378
01.05.2016 5 z 5

Asi až v polovině jsem zjistila, že tohle je vlastně díl 2., ale nechtělo se mi čekat tak dlouho, až si půjčím ten první, takže jsem zkrátka začala druhým dílem. Adrianově intelektuální povaze jsem rozuměla a obdivovala jeho smysl pro humor. Super knížka

Looka2
07.02.2016 3 z 5

70% Kouzlo prvního dílu je nenávratně fuč, jako moje mládí.

Patapuf
21.02.2015 4 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem v tom, že na Adriana musí mít člověk náladu... ale i kdyby jí neměl, tak se tam najdou pasáže, že se člověk rozesměje i kdyby nechtěl :)

vehement
22.06.2014 4 z 5

Důstojné pokračování "dementního" puberťáka. V tomto druhém díle mě ještě Adrian tolik nelezl na nervy jako v dalších pokračováních :-)

endroo25
27.10.2013 4 z 5

Tenhle díl mě už bavil o poznání víc. :) Byla mi sympatická Adrianova rebelie. A také jsem se víc nasmál u jeho různých postřehů a hlášek. Tak jak dospívá Adrian, tak také dospěla tato kniha oproti prvnímu dílu.

Kate.S
28.04.2013 5 z 5

Tento díl byl skvělým pokračováním. Opět tu nechyběl ten zaručený britský suchý humor a Adrianovi teenagerské hlášky, které mě nejednou rozesmály. Nejvíce mě asi pobavila myšlenka, že i uklízečky v nemocnici by měli skládat Hippokratovu přísahu. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

Kapis
07.02.2013 5 z 5

Skvělé pokračování výborné série, Nick je už trochu větší a jeho problémy taky. Celý svět se proti němu spiknul, chudákovi. Výborné postřehy patnáctiletého puberťáckého panice!!