Strasti a útrapy Adriana Mola

Druhá časť denníkových záznamov hrdinu svojského životného príbehu. Adrianov tajný denník je výnimočne vtipný a úprimný. V tejto časti okrem problémov s rodičmi do jeho osudu zasiahne narodenie ďalšieho súrodenca – sestry. Pripravujeme pokračovanie „strastiplného“ príbehu Adriana Mola.

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52095/strasti-a-utrapy-adriana-mola-52095.jpg 4.3210

Deníky Adriana Molea (2.)

Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

The Growing Pains of Adrian Mole (1984)

Kniha Strasti a útrapy Adriana Mola

Jura999

Hodně jsem se nasmál u deníku tohoto mladého intelektuála :D

Rozinka28
19.02.2018

Měla jsem Adriana ráda v dětství a mám ho ráda i teď.

OldFirehand
17.02.2018

Ohromná sranda, aj po rokoch po týchto knihách stále siaham.
Tak uveriteľný detský/pubertálny intelektuálny hlavný hrdina - neskutočné.
Za zmienku stojí aj dobre zvolená rodinná a finančná situácia, spoločenské postavenie a celkové pomery na anglických perifériách. Také anglické.
Nutné je vyzdvihnúť aj perfektný preklad.

Lily101
13.01.2018

První dvě třetiny skvělé. Poslední část však už děj trochu zaostával jako by vyschnula studnice nápadů.
SPOILER:
Odejít s domova kvůli egu s tím, že si vybere peníze z vkladové knížky, ačkoliv na tom jsou finančně mizerně?Od mladého intelektuála bych čekala, že bude moudřejší a peníze si nechá do budoucna, obzvláště když vidí, jak na tom jsou rodiče.

elcapitano
02.11.2017

Tak je fajn se s Adrianem zase potkat. Bydlet bych u nich tedy nechtěl.. místy dojemné, většinou ohromně vtipné.

Pamima
20.07.2017

Knížka se četla dobře. Chvílemi mě donutila i k záchvatu smíchu. Pokud hledáte oddychovou literaturu, jste tu správně.

Taťka Hraboš
22.08.2016

Je to už více než dvacet let, co jsem četl první díl, takže nemůžu srovnávat. Vím jen, že se mi tehdy hodně líbil a že se mi líbil i tento. V téhle knížce nejde jen o humor a zábavu (byť je jich tam požehnaně), ale také o břitkou satiru na britskou rodinu - jejich životní styl a hodnoty, nebo britskou zahraniční a domácí politiku, školství či třeba sociální služby. Občas Adrian vypustí z úst i opravdové životní moudro. Suma sumárum - příjemná četba nejen pro teenagery.

fruitbueno
03.07.2016

Ani druhý díl nezklamal :)