Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58539/mid_denik-kastelana-wCX-58539.png 4 1142 321

Deníkový příběh zámeckého kastelána čtenáře okamžitě chytí a nedovolí mu četbu odložit na později. Hrdina knihy opustí velkoměsto a odchází na venkov, aby našel ztracený klid a smysl života, aby snad i zachránil své manželství, které se ocitlo v krizi. Zámek ho však od počátku zaskočí svou magičností, odkrývá se jako místo plné dávných příběhů, dramat a nečekaných setkání. Tajemné síly prosáknou do života celé jeho rodiny. Je proti tomu lidský rozum dostačující zbraní, nebo jsou věci mezi nebem a zemí, s nimiž je třeba se smířit? Kastelán možná nenajde, co hledá, možná nezíská, co si přeje, možná nic není, jak si představoval. V každém případě mu život ve zdech mysteriózního zámku odhalí skutečnosti, o nichž dříve neměl nejmenšího tušení.... celý text

roman9739
21.05.2017 5 z 5

Poprvé jsem knihu četl ještě zahalenou tajemstvím, dávno před vydáním Aristokratky.
Napětí z knihy nevyprchalo ani letech, kdy jsem se k ní s radostí vrátil a smlsnul ji za jedno odpoledne:)
Když odhlédnu od mystické linie příběhu, která je bezesporu důležitá, ale nikoliv podstatná, hlavním tahounem knihy je obyčejnost hlavního hrdiny s jeho otázkami a názory.
Chvílemi jsem měl pocit, že čtu vlastní deník:)

Isew
19.05.2017 3 z 5

V knihovně jsem po knížce sáhla, prý je to dobré, říkala knihovnice. Víte, že ten Bittner je vlastně Boček? Nevěděla jsem. Četla jsem aritokratku, tak to bude odpočinková četba, hm. Takže, sprostá slova, deprese, sprostá slova, tajemno, deprese, paranormální jevy, deprese, konec. Téměř přečteno za jedno válení se ve vaně. Zbývalo mi 20 stránek, když už jsem měla pocit, že se ve vodě rozpustím (znáte to, je to takový ten nutkavý pocit, že to víte, jako když někdo v noci chodí po starém zámku, i když je zapnutý alarm a nevydá ani hlásku). Zasmála jsem se jen jednou. Po dočtení knihy ve mně zůstává ta všudypřítomná deprese. Jako mámy dvou podobně starých dětí jako byla Evička, se mě všechny její trampoty dost dotýkají. Fakt je Bittner Boček? Vždyť kromě podobného tématu jako by to psal někdo úplně jiný.

Lumíček
09.05.2017 4 z 5

Musim rict, ze Aristokratka se mi libila mnohem vic. U te jsem se tlemila jako prastena. U kastelana jsem se parkrat zasmala, ale spis je to pochmurne a strasidelne. Nicmene super. Nevim cim to, ale vzdy kdyz ctu neco strasidlackeho, tak jsem doma sama. Dnes v noci navic vypadly pojistky v celem dome!!! Fuj. Co musim take vytknout, je ten konec, opravdu jsem mela pocit, ze mi nekdo ukradl stranky :(

bibi.r
07.05.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Začátek měl trochu pomalejší rozjezd, ale pak už to frčelo.
Ať se dá autor do kupy a fofrem napíše pokračování :D.

edita.g
27.04.2017 3 z 5

Aristokratky jsem číst nedokázala, tohle je lepší. Bohužel (spoiler) to nemá konec,

Janniska
18.04.2017 5 z 5

super čtení!Trošku jsem se bála že po sérii Aristokratky se mi bude jiné autorovo dílo číst těžko,ale opak byl pravdou.Moc jsem se bavila a knihu jsem předala dál do rodiny.Líbila se mojí i mamce.Doporučuji

petulka.sasanka
23.03.2017 5 z 5

Kniha parádní!!!!!! Četla se jedním dechem.... ten konec byl, táááááák nečekany, neustále jsem otáčela stránky, dokonce jsem si myslela, že je někdo vytrhl!!!

eliska4569
23.03.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a ještě teď jsem napjatá jak struna :) Výborně se čte, má spád a nechybí ani pasáže, kde jsem měla zatajený den nebo slzi na krajíčku. Trocha duchařinky příběh osvěžuje napětím od začátku až do konce. Vřele doporučuji :)

ewi
22.03.2017 3 z 5

Denik kastelana ma mozno bavil i viac ako Aristokratka, urcite viac ako jej pokracovania...bol realistickejsi , tajomnejsi ,no kniha mi pride ako neukoncena...

Simy
19.03.2017 5 z 5

Za mě velice příjemné čtení, přečteno téměř na jeden zátah, opravdu mě bavila. Zábavná, čtivá, místy strašidelná :) Konec knihy bych si představoval trošku delší, autor se mohl trošku víc rozepsat, za mě konec ala "pokračování příště".

Alex.rrr
17.03.2017 5 z 5

Sice přečteno po Aristokratce, ale u této knihy bych vyzdvihla její nenucenou vtipnost. Není tak nabušená hláškami jako Aristokratka a možná je to i tím lepší. Děj mě bavil, byl realistický a takový "ze života". Po pokračování bych určitě ráda šáhla.

dadako
15.03.2017 5 z 5

K deníku jsem se dostal až po třech dílech aristokratky. Nevím proč (vlastně vím), ale čekal jsem úplně jinou knížku. Než jsem po pár kapitolách pochopil svůj omyl, bylo pozdě a nedokázal jsem se odrhnout. ´Kniha je výborná. Jen ten konec nebyl úplně podle mého gusta, ale tím kniha jen získává na realističnosti.

Pjater
12.03.2017 3 z 5

Vtipná kniha u které jsem se nasmála, ale bohužel jsem nejdřív četla Deník aristokratky, který mi přišel mnohem vtipnější. A také bych autorovi vytkla otevřený konec. Na to já nejsem.

Snecek89
26.02.2017 5 z 5

Přečteno po třech dílech skvělé Aristokratky a bylo to... zase skvělé, i když naprosto jiné. Realistické, přesto vtipné. Smutné, přesto humorné. A rozhodně k zamyšlení o tom, jaký život a v jaké době žijeme, co nás baví a kde máme priority. Po pomalejším startu už se pak nešlo odtrhnout.
Poznatek? Až budu velká, chci být (možná) kastelánka, přestože kasteláni opouští pracoviště nohama napřed.

jity54
24.02.2017 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, dobře napsaný deník , humorný i dramatický tak jak to v životě bývá a samozdřejmě se starým zámkem spojení duchové. Doporučuji přečíst i když každý mámě jiný vkus.

genie
20.02.2017 5 z 5

Skvěle, skvěle, skvěle ... Vtažena do děje od začátku až do úplného konce příběhem veselým i smutným, věcně syrovým i tajemným. Naprosto nečekaný pozitivní zážitek!

Aknel26
10.02.2017 3 z 5

Zajímavý, poutavý příběh, kde člověk najde jak humor (hlavně slovní, deník je psaný velmi expresivně), tak i emoce, ale na můj vkus zůstalo příliš mnoho otazníků.

Oluš
01.02.2017

no tak to je úplně něco jiného od "Aristokratek":) hezky se to četlo, ale bylo to velmi depresivní

jiri77
29.01.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a splnila mé očekávání. Autor čtenáři pomocí deníkové formy předkládá život kastelána a jeho útrapy a starosti se svojí rodinou a zaměstnanci, které jsou někdy řešeny humorně a někdy pomocí nadpřirozena. Skvělá knížka, která se dá přečíst na jeden zátah. Doporučuji.

milena8281
28.01.2017 3 z 5

Přečetla jsem na jeden zátah. Po Aristokratce jsem čekala podobný humor, ale nedočkala jsem se, kniha není humorná ani trochu, místy bych řekla až truchlivá. Nejsem zklamaná, to ne, z komentářů jsem věděla, že bude jiná. Je HODNĚ jiná.