Den Trifidů

Den Trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197/bmid_den-trifidu-65e21a7d53c5a.jpg 5 5625 5625

Trifidi série

Když v roce 1951 vyšel poprvé Den trifidů, měl autor John Wyndham za sebou už řadu románů a povídek, s nimiž však literárně příliš neuspěl. I Den trifidů vycházel původně jen časopisecky na pokračování. Velký zájem čtenářů si však vynutil několik knižních vydání a způsobil, že se Wyndham věnoval již nastálo vědecko-fantastickému žánru. Román o tom, jak neznámý jev na nebi způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklostí, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen wellsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Day of the Triffids , 1951

toecutter
28.02.2015 5 z 5

sci-fi tedy dvakrát nemusím,ale tato kniha je vážně super-je to vlastně postapo žánr,jak už tu někdo psal-kniha v podstatě ukazuje,že stačí pár náhod a lidstvo zjistí,že není tak dokonalý,jak si o sobě myslelo.Ještě bych měl takovej dovětek k těm,co by to třeba zajímalo,ale nechce se jim to číst-doporučuji briský-tuším 6ti dílný seriál z roku 1981,bylo to na uložto s cz titulky(ale jestli to tam ještě je,to nevím,každopádně já jsem si to kdysi stáhl),protože u nás se myslím nikdy nevysílal a je to velká škoda-ten novej tomuto nesahá ani po paty a tento seriál je vlastně sfilmovaná kniha

Heřmis
26.02.2015 5 z 5

Moje první kniha žánru S-F. Dříve jsem se mu vyhýbal, ale po této knize si čas od času něco přečtu. Označil bych to za klasiku žánru.

Quac
23.02.2015 5 z 5

Knížka která chytne hned od začátku a drží až do konce. :-)

polmari
23.02.2015 5 z 5

Opět přečteno, opět jedním dechem, opět úžasné.

VojtaM
22.02.2015 5 z 5

Ze začátku mě moc neoslovila, moc jsem nevěděl o co jde, ale žádné rychlé objasnění nepřišlo. Překousl jsem první čtyři kapitoly a po nich jsem se musel brzdit, aby mi něco zbylo i na další dny. Skvělá kniha.

Petruse21
19.02.2015 4 z 5

Četlo se to samo, film se knize nehrabe ani po kotníky.

Elleniel
10.02.2015 3 z 5

Moc nepravděpodobné na to, abych mě tato knížka mohla dostat. Sci-fi není můj šálek kávy, přesto věřím, že může být pro jiné skvělá.

groula
08.02.2015 5 z 5

klasika, klasik, mohl bych ji číst stále dokola. Ostatně jako všechny knihy tohoto autora

DRALI
20.01.2015 2 z 5

První dvě kapitoly jsou velmi dobře napsané. Dlouho se mi nestalo abych byl po přečtení začátku takhle natěšen jak se bude příběh vyvíjet dál. Autor moc pěkně nastíní tu tíživou atmosféru, hezky popíše vývoj Trifidů. O to větší zklamání mě čekalo hned vzápětí a bohužel až do konce celé knihy. Hlavní postava se chová dosti nelogicky a to velice často. Dialogi chvílemi bývají více než trapné a tak jako zbytečné. Pro mě tedy zklamání a velká škoda promarněného potenciálu, který kniha měla, protože ten začátek byl fakt úžasný a byl na 100 ale pro mne nakonec jen 40. A nechápu všechny ty pětihvězdy tady...

martunka
10.01.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že stojí za to, přečíst ji znovu a znovu.

Sykysan
09.01.2015 5 z 5

Kniha o které si myslíte, že je středa, ale s nadšením zjišťujete, že je to neděle.

vlkodlaq
06.01.2015 5 z 5

Základní stavební kámen sci-fi literatury, o který jsem měl to štěstí zakopnout.

Wichita
30.12.2014 5 z 5

Co k tomuto kultovnímu sci-fi říct více než to, co bylo již řečeno? Snad jen, že 5 hvězdiček je opravdu málo.

KITE666
23.12.2014

Můj nejoblíbenější. Když mi bylo 17 a půl přečetla jsem tuto knihu "jedním dechem." Nonstop.

jorgesob
16.12.2014 5 z 5

kdysi mi tuhle knihu doporučil kamarád a dokonce i zapůjčil. tak jsem se do ní začetl a hned po několika stránkách mě doslova spolknula. a po jejím přečtení jsem začal vyhledávat tyhle žánrovky jeho dobových souputníků. a i přesto že jsem den trifidů četl cca před 10-ti lety napořád mi utkvěl v hlavě.

Bublushka
07.12.2014 3 z 5

Velmi dobře promyšlený příběh, ale celou dobu mi v něco chybělo. Četlo se to dobře, byla jsem napjatá co bude dál a zápletka byla opravdu originální. Jen mě to nedostalo tak jak jsem čekala. Průměrné čtení s velkým potenciálem, zajímavou zápletkou a možností k zamyšlení.

Vé-Vé
05.12.2014 4 z 5

Konečně vím, co je trifid!

Mám z toho sama nakonec pocit, že bych nejradši odjela na ten jejich ostrůvek.

Den trifidů je důkaz, že knihy, které odkládám a posouvám na seznamu ke čtené déle než rok, prostě budou nějakým způsobem zásadní.

CeP
21.11.2014 5 z 5

Jedno z nejlepších děl Sci-FI - skvěle napsané

pablovendat
17.11.2014 5 z 5

Kdo nečetl Den trifidů jako by ve Sci-fi světe ani nebyl...

knihomolka01
14.11.2014 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno ale pořád vzpomínám na ty rostliny, jak jsem se v noci bála a představovala si, jak se ke mně blíží:) já vím, jsem paranoidní, ale když se mi kniha objevuje i ve snech, je to pro mě důkaz úžasného a silného příběhu.:D