Den, kdy jsem se naučil žít

Den, kdy jsem se naučil žít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 733 202

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014

Teopa
18.04.2022 3 z 5

Hezké, ale trochu repetitivní.

Iva2911
05.04.2022 5 z 5

Další krásná knížka tohoto autora, která nám nabízí možnost zamyslet se nad svým životem, svými prioritami a tím, že mnohé "důležité", vůbec důležité není. Vlastně je fajn, když není nic důležité a máme jen možnosti, nabídky a svobodu...

uzivatel1190
24.03.2022 4 z 5

Pěkný, někdy zbytečně zamotaný motivační příběh o životních změnách, cestě za sebepoznáním, o přehodnocení způsobu života.

BStone
18.03.2022 1 z 5

Tak jsem knihu statečně přelouskal až do úplného konce. Obsah celkem jde, forma pro mne ostřesná a mimozní. Všechny rádoby filozofické moudra nacpané do každé kapitoly připomínají nějakou eso-eko masírku. Jonathan se po několika dnech volna u tetičky promění v mudrce, který všem káže jak má co být, jak je to správně a v pseudorealitě knihy mu všichni v tleskají. Lidé v jeho životě i ti online. Rád si přečtu mistry jako např. Krishnamurtiho, nebo třeba Tolleho. Tohle fakt ne.

Monika164
17.03.2022 5 z 5

Opět perfektní, děkuji a doporučuji

Magrata15
01.02.2022 4 z 5

Tohle není úplně typická motivační kniha s návody, jak si zlepšit život. Je to pěkný příběh a jsou tam zajímavé myšlenky. Knihu jsem přečetla, ale život naruby mi to neobrátilo.

„Kdyby si byl každý z nás vědom své vlastní hodnoty, svět by vypadal úplně jinak.
Žijeme však ve společnosti, v níž není zvykem říkat druhým, čeho si na nich vážíme. Ve vyjadřování jsme velice nesmělí a zdrženliví. Každý si své pozitivní názory drží tajně v sobě, jako by to byla semínka, která raději necháme pomalu usychat v kapse, než abychom je zaseli a svěřili větru, zemi a dešti.
To je možná i příčinou toho, že lidé nejsou zvyklí taková sdělení přijímat. Je proto obtížné složit člověku upřímnou poklonu, aniž by to někdo špatně interpretoval nebo vám připisoval pokrytecké úmysly. A pokud náhodou máte neobyčejné štěstí a vaše upřímnost není zpochyněna, propadne daný člověk jakémusi záchvatu skromnosti, který má zakrýt rozpaky z toho, že dostal tak neobvyklý dárek, a bude se všemi možnými způsoby snažit umenšit přednost, kterou u něj oceňujete.“

B18r
23.12.2021 4 z 5

Knížka velice čtivá plná vět k zamyšlení. Sama jsem se dotkla hranice smrti a opravdu se člověku změní život a začne na věci pohlížet jinak.

Dom95
05.12.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mě neskutečně bavila. Přečtena jedním dechem. Rozhovory s tetou Margie byly úžasné. Říká spoustu věcí, které jsou nad slunce jasné, ale nám se dnešní dobou tak odcizily, že nás nenapadnou. Několikrát se mi stalo, že jsem v těchto dialozích objevil narážky jak na sebe, tak na své nejbližší. Nemohu dát méně, než 5*. Těším se na další autorův počin (již zarezervován v knihkupectví :-) )

genie
27.11.2021 3 z 5

Pěkná knížka plná hlubokých myšlenek, které mi jsou v principu blízké. Ovšem intenzita a způsob podání skrze rozhovory s tetičkou Margie mi nevyhovovaly ... Každopádně Jonathan mi byl sympatický a celkem jsem mu fandila. Dobrá mi přišla i Austinova dějová linka.

Blazule
08.11.2021 4 z 5

V podstatě jednoduchý příběh k zamyšlení, aneb jak se zastavit a některé věci si uvědomit, ačkoliv jindy jsou jasné.

Ayen
05.08.2021 4 z 5

Tak já vám nevím. Kniha Muž, který chtěl být šťastný mě dostala na kolena. Je to jedna z knížek, jenž si zaslouží čestné místo v mé knihovně. Ale tato ... nejspíš to bylo očekávání, se kterým jsem začala číst. Námět se mi moc líbil, ale ve chvíli, kdy se Johnatan dozvěděl věštbu, nedostavilo se žádné rozuzlení. A potom jako by se během příběhu zapomnělo na to, že se nad ním vznáší blízká smrt. I přesto Gounelle nezklamal a v díle se opět objevují myšlenky, které vám zamávají životem.

Amazonka72
02.08.2021 4 z 5

Tohle je kniha, kterou je nejlepší "zhltnout" na jeden zátah, třeba během deštivého víkendu. Plná zajímavých myšlenek, které se nám často honí hlavou...
Oceňuji, že jsou tyto myšlenky zasazeny do celkem zajímavého příběhu. Díky tomu nevyznívají tak pateticky. Nemám ráda knihy a návody typu: "jak být šťastný, úspěšný, aktraktivní... atd". Mnohdy jde o klišé, která moc hezky vypadají napsaná na papíře, ale o to hůře se aplikují do skutečného života. A ono to většinou tak jednoduché není. Proto je dobře, že autor svoji úvahu o tom, co je v životě opravdu důležité, zasadil do příbehu Johnatana, který si myslí, že má před sebou posledních pár měsíců života. A najednou si začíná uvědomovat, nebo spíše začíná intenzivněji vnímat, svět a dění kolem sebe.
V knize se objevuje spousta "pravd", které si uvědomujeme, ale někdy se jim podvědomě bráníme. Protože nás nutí měnit své životy. Spousta z nás již také přišla na to, že peníze, majetek a ani vysoké postavení není zárukou spokojeného a šťastného života. Že štěstí, nebo životní vyrovnanost, je důsledkem úplně jiných věcí.
Kniha mě donutila se nad některými věcmi opět zamyslet, podívat se na ně z více stran. Ale... konec mi přišel poněkud uhlazený, jako z červené knihovny. Zkrátka moc prvnoplánovaný, aby vše dobře skončilo. Jsem z toho trochu v rozpacích, mám pocit, že to celou knihu poněkud znehodnotilo.
V životě se postupně vyrovnáváme s osudem, bojujeme sami se sebou a nakonec zvítězíme. A to i přesto, že všechny věci kolem nás nemusí skončit vždy šťastně.
Za mě 3,5 hvězdy, za čtivý jazyk a opravdu velmi pěkně formulované myšlenky, ke kterým se chci i v budoucnu vracet, dávám nakonec 4*.

Tebby
22.07.2021 3 z 5

Tak já nevím. Muž, který chtěl být šťastný je jedna z mých oblíbených knih. Bohužel u této se prostě nemohu rozhodnout. Čtivé to bylo, to nepopírám, ale prostě mi tam pořád něco nesedělo. Takže nechávám hodnocení 50/50. 3*

misa.novakova
09.07.2021 5 z 5

Nádherná knížka, kterou bych mohla číst znovu a znovu. Příběh muže, který potřeboval v životě změnu a úplně změnil svůj pohled na svět.

Kristulda
23.06.2021 5 z 5

Krásná kniha se spoustou zajímavých myšlenek.

PetraBery
19.05.2021 4 z 5

Kniha k zamyšlení nad životem, co je vlastně opravdu důležité. Jonatan po předpovědi své budoucnosti od mladé cikánky přehodnocuje svůj život a snaží se jinak a lépe... A hlavně chce být šťastný. Zajímavé čtení se spoustou moudrých myšlenek.

fruitbueno
09.05.2021 3 z 5

Kniha obsahuje spoustu opravdu krásných myšlenek, nemůžu se ale ubránit dojmu, že hrdinův vnitřní přerod se udál jaksi překotně, nelogicky, neuvěřitelně a pro mě nepochopitelně...

Pralinka1910
04.05.2021 3 z 5

Knížku jsem si vybrala na doporučení Andy28 - děkuji za typ.:)
Asi jsem čekala něco trosku jiného, tak mám po dočteni, takový neurčitý pocit.
Úplně mne nevtahl ani jeden z příběhů, které vytváří děj. Tetička mne dokonce i místy iritovala a Jonathanova proměna byla až neuvěřitelná.
Na druhou stranu musím ocenit pěkné citáty a spoustu zajímavých informací o vztahu člověka k přírodě, zvířatům, květinám. Fakta z historie, geografie, psychologie, medicíny...Autor je jistě vzdělaný clovek s hodně širokým záběrem.

pedobro
24.04.2021 3 z 5

Bylo fajn připomenout si životní pravdy,které všichni tak nějak víme nebo tušíme, ale je těžké se jimi řídit do chvíle, než nás něco sekne přes prsty.

Miladad
28.03.2021 5 z 5

fajn knížka, která ukazuje na věci v životě důležité, je dobré si všechno tohle občas připomentout, v románovém podání i vtipně popsané s příběhem kolem (určitě zábavnější než číst nějaké návody "jak žít spokojený život"). Potěšilo mě když jsem spočítala počet písmen v názvu :-)