Den co den

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174949/den-co-den-174949.jpg 4.1781

Den co den 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Every Day, 2012

Kniha Den co den

kusma

Námět byl moc hezký, bohužel zpracování bylo pro jinou věkovou skupinu než jsem já. V pubertě bych si to asi užila víc. Kniha v mnohém jde s moderním trendem dnešní doby, já jsem ale asi holt trišku staromódní čtenář. Každopádně fanoušky si stoprocentně najde.

Vknihách
11.11.2021

Netypický hlavný hrdina,ktorý sa každý deň budí v tele niekoho iného. V tele svojej vekovej kategórie, v blízkosti predošlého tela, ktoré A(tak sa hlavný hrdina volá)jeden deň okupoval a extra zaujímavosťou je, že si A to telo nevyberie sám,ani to, či pôjde o dievča alebo chlapca(snáď mi rozumiete). Pre mňa bolo celé toto ako autor vymyslel neskutočne fascinujúce. Príbeh sa začína tak, že sa A zobudí v tele chlapca, ktorý svoju priateľku iba využíva, správa sa k nej zle, ba priam kruto a od prvej chvíle cíti, že sú to spriaznené duše. Prežijú spolu nádherný deň a A je to veľmi ľúto, pretože ďalší deň je v inom tele. Táto romantická linka bola zaujímavá už len tým, že hlavní hrdinovia zápasia s prekážkami ako sa stretávať, keďže A je každý deň v inom meste, a ako sa Rhianon bude vysporiadavať so zmenami tiel,v ktorých sa A 'uhniezdil'. Autor to zvládol perfektne! A aby to nebolo len o romantike, tak si David naložil na plecia, so zmenou tiel,ktoré A vystriedal, aj náročné témy, ktoré sa týkajú tínedžerov. A sa ocitol v tele krásky, geja,lesbičly, feťáka, šprta, hudobníčky, v tele dvojčiat(áno,oboch bratov- dvojičiek 2 dni po sebe), neplnoletej prisťahovaleckej upratovačky luxusných bytov, v tele, kde prebiehala striktná výchova a domáca výuka,v tele alkoholičky s následkami, v tele chlapca v dievčenskom tele(chápete, však?),v tele s obezitou,cukrovkou, či psychickou poruchou- sebapoškodzovaním… Pre mňa zaujímavé, fascinujúce, neokukané, smutné, trpké, sladké, tŕnisté a perfektne spracované!

evik2710
04.10.2021

Moc pěkné poctenicko to mě fakt bavilo

a.r.nick
17.04.2021

Jsem spíš zklamaný - to, že má někdo schopnost prožít každý den v těle někoho jiného, mi přišlo jako skvělý potenciál, který zůstal nevyužitý. Zase se ale díky tomu, jak to bylo pojaté, dají rozvíjet úvahy na téma, jak úzce spolu vlastně souvisí zamilování se a vzhled/fyzická přitažlivost dané osoby. Hrdina mi každopádně přišel tou Rhiannon až příliš posedlý, na to, že ji vlastně skoro neznal; a nebo možná nebyla její postava vykreslená tak dobře, abych mu tu jeho posedlost uvěřil ;-). A chvílemi mi v té své snaze ji přesvědčit, že by mu (resp. jim) měla dát šanci, přišel až sobecký... Takže nesympatičtí hrdinové, nevyužitý námět - ty dvě hvězdičky dávám asi za tu originalitu jako takovou, co se týče toho "neovlivnitelného přeskakování duše do těl".

badliar_id
11.03.2021

Po filmu jsem se na knihu těšila, ale bylo to pro mě zklamání. Vůbec mi kniha nesedla a čtení mě ani nebavilo, což mě mrzí protože kniha má fakt dobrý a zajímavý námět, ale mně to nějak bohužel nesedlo.
Navíc mě strašně štvala Rhiannon a její chování.
Další díly si už nejspíš nepřečtu, protože po tomhle dílu o to nemám nějak zájem.

Windovska
23.02.2021

Bezpochyby moje oblíbená knížka, spoustu mi toho dala a i po několikáté se k ní zase ráda vrátím :)

petuzla5591
16.02.2021

Ke knize jsem se dostala náhodou a vůbec nic od ní neočekávala. Příběh mě však chytl od prvních stran a nemohla jsem knihu odložit. Hlavní hrdina mě hodně bavil.

hanjana
31.01.2021

Re-readig po 6 letech. Nah, poprvé se mi to líbilo moc, ale tentokrát jsem byla spíš až frustrovaná, jak strašně divně to skončilo. Celou dobu jsem si pamatovala konec, který ale nakonec vůbec nebyl?! :D Zvláštní.