Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174949/bmid_den-co-den-U5s-174949.PNG 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

Fallen_angel
19.07.2019 3 z 5

Názor? Není to taková bomba, jak si všichni myslí. Ano, je to zajímavé, ale není to nic co by mě nadchlo, nebo taky naopak urazilo. Je to zkrátka něco mezi. Film je taky dobrý, takže jestli chcete koukněte se, ale knihu osobně moc nedoporučuju. Byla to celkem nuda.
3,5/5

Podrobnější recenze a citáty na mém profilu tak se koukněte:)

Garous110
13.07.2019 3 z 5

Zajímavý nápad ale konec mě zklamal

EvaStark
06.07.2019 4 z 5

Moc zajímavý příběh, ale místy mi přišel až moc zdlouhavý. Na konci mi ukápla slza, jak ve filmu, tak v knize. Celkove mě ale knížka bavila a byla i trošku lepší než film.

Elijah
28.06.2019

Den co den je pro mě speciálním počtením. Ke knize jsem se dostal teprve před 14 dny a musím říci, že jsem vděčný za tu chvíli, kdy jsem ji v knihkupectví uchopil do ruky a rovnou odnesl k pokladně. Možná v tom bylo nějaké kouzlo, protože jsem o ní naprosto nic nevěděl.
Když jsem začal číst, tak mě upoutala natolik, že jsem se od ní nemohl odtrhnout. Doslova jsem se těšil na čtení dalších řádků. Pro mě je příběh této knihy poutavý, zajímavý a především nevšední. Ačkoliv bych se nechtěl ani na jeden den ocitnout v kůži hlavního protagonisty, je mimořádně zajímavé, jak se jeho postava vyvíjela.
Do Rhiannon (Bože! Miluju to jméno!) jsem se během čtení zamiloval také a dokázal jsem se naprosto dokonale vcítit do jednotlivých postav, ačkoliv to někdy bylo bolestivé.
Kniha dále obsahuje velkou spoustu filosofických myšlenek, které jsou hodny zamyšlení a abych pravdu řekl, pár stránek s těmito myšlenkami mám nafocených v telefonu, abych se k nim později mohl vrátit.
Za mě velmi milé překvapení a všemi deseti DOPORUČUJI!

Kikulka97
21.06.2019 5 z 5

Upřímně... nejdřív jsem viděla film a ten mě nadchnul, tak jsem si říkala, že zkusím knihu....tady byly dvě možnosti, buď bude film přesně podle knihy a bude mě to bavit anebo to bude jiné, kýčovité a nadšená z toho rozhodně nebudu. Nastala možnost třetí :D Knížka mě opravdu bavila, užívala jsem si každou stránku. Na young adult literaturu poměrně dost hlubokých filosofických myšlenek, nad nimiž se opravdu stálo za to se zamyslet. Silně uvažuju o tom, že si knížku pořídím domů a napadla mě i taková kacířská myšlenka, že si dokonce některé zajímavé myšlenky v knize tužkou podtrhnu :D

domina
26.04.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, nápad na příběh pěkný, ale přišel mi takový nedopracovaný. Mrkla jsem v průběhu čtení i na film, ten se mi asi líbil víc.

Aristea
21.04.2019 3 z 5

Originální nálad! Kniha nebyla nudná, smutná, ale ani moc sladká. Autor prostě věděl, kde má přestat a to se mi líbilo! Není to nejlepší kniha, kterou jsem četla, ale rozhodně patří k těm lepším!

Ivka14
16.04.2019 4 z 5

První jsem viděla film a to byla veliká škoda, protože film byl z pohledu Rhi, ale kniha podle A. Bylo to zajímavé a zvláštní, jak se dk sebe zamilují a poté je to čím dal těžší, ale i přes to všechno byla ta knížka krásná.

Christianne.K
25.01.2019 2 z 5

Toto mě nenadchlo...Bylo to nastaveno jen na čtivosti a za celou knihu se prakticky nic nestalo...Akorát, mě štval hlavní hrdina a taky celá banalita příběhu. Určitě dám i šanci filmu, myslím že na filmovém plátně bude film povedenější.

DemiSevilla
20.01.2019 5 z 5

Zajimavy příběh a hodně čtivý, určitě doporučuji ♡

izfnp
20.01.2019 4 z 5

Celá kniha je veľmi pekná, námet je zaujímavý a spracovanie citlivé. Levithan do knihy vložil množstvo myšlienok a pozorovaní o živote, mladosti, rodine, priateľstve, láske, a práve pre tie ma kniha bavila najviac. Hlavné postavy A a Rhiannon sú sympatické a človek im fandí, ale keď som si v závere knihy uvedomila, že happy end sa konať nebude a že život A pravdepodobne nikdy k happy endu ani nedospeje, ostala som zmätená a úprimne neviem, ako sa ku knihe postaviť. Každopádne odporúčam, na poli YA kníh ide o extrémne podarený a originálny počin, ktorý sa so svojou ťažkou tématikou popasoval statočne. Every Day je príbeh, ktorý to najdôležitejšie hovorí medzi riadkami - a rozhodne má čo povedať.

Ivuska97
28.12.2018 4 z 5

Skvělý nápad, opravdu! :)
Hned letím do knihkupectví pro druhý díl.
4* a těším se na pokračování :)

TerezaJágrová
17.11.2018 5 z 5

Nemám k této knize slov...nádhera,nádhera a zase nádhera. Kniha mě pohltila už od první strany a bavila mě až do strany poslední. Příběh je skvělý a ani nemluvím o tom,jak krásně se tato kniha čte. Doporučuji.

Karola050716
15.11.2018 2 z 5

Tohle je hrozně zvláštní knížka. Rozhodně neskutečně originální nápad na postavu, která denně mění tělo i život, některé proměny jsou až na psychologický rozbor a rozhodně to není nuda. Jenže časem už je těch proměn prostě moc a hlavně nefunguje romantická linka. Je to šup sem šup tam a jo a ne...a zvrhává se to v knihu o "dneska jsem to a to, tak a tak daleko od ní"...když to začne znovu být zajímavé s reverendem, tak to skončí dřív, než to začne. Dávalo by to smysl, kdyby měl být druhý díl, ne když druhý díl je opět dnes tak populární stejný příběh ale z pohledu druhé hlavní postavy. Ve finále to není kniha, co bych si přečetla znova a nemůžu říct, že by byla nějak extra čtivá, ani že bych jí doporučila. Prostě jeden nápad, jakkoli originální, nestačí, aby to celé utáhl.

anetch
08.11.2018 3 z 5

Zajímavé myšlenky, přečtení rozhodně nelituji.

Markysek45
07.11.2018 4 z 5

Autor řeší velmi zajímavé téma, ale podle mne nevyužil veškerý možný potenciál. Nebylo to špatné. To vůbec ne. Kniha je plná zajímavých myšlenek, ale příběh mi přišel zbytečně plochý. Možná se autor mohl věnovat jednotlivým dnům více do hloubky a počet dnů omezit. Nebo jsem už prostě stará. Pokud se vám ovšem tohle téma líbí, tak doporučuji korejský film Vnitřní krása, který jde hodně do hloubky a řeší i negativní dopady takového vztahu.

Brambor16
05.11.2018 2 z 5

Tato kniha možná patří mezi literaturu pro mládež a dá se pochopit i jako romantickou ale jde v ní o mnohem víc. Autor popisuje život jiný než ho můžeme znát a nebo jaký ho známe. Popisuje životy různých lidí, jak příjemných a charakteristických tak nepříjemných osobností a feťáků do kterých bychom se nikdy nechtěli vcítit. Není to jen o romanci ale o pochopení různých životních standardů a ne vždycky se dá všechno brát jako samozřejmost.

eva9749
29.10.2018 1 z 5

Asi spoilery!
Nejsem cílová skupina knihy, ale to těm mladým čtenářům stačí? Převtělování v rozsahu cca 300 km (odkud vlastně?)? Je nás víc? Co dělá tělo toho chlapce, když jeho mysl "cestuje"? Neustálé omílání, jak je to vlastně stejné, ale vlastně není... Téma LGBT jsem příliš nezaznamenala (až na nějaké to, jak to chápe, protože to zažil). Na film bych se nedívala, pokračování číst nebudu.

bv100
18.10.2018

Tahle knížka začínala opravdu dobře a první polovinu mě bavila. Párkrát mě i málem dohnala k slzám a s hlavní postavou jsem soucítila. Potom se to ale začalo pořád opakovat a knížka něměla moc žádný spád. Potom to bylo zase zajímavé. A konec jsem vůbec nečekala. Užuž jsem si myslela, že spolu zůstanou navždy.
Takže když to shrnu, tak je to hezká oddechová knížka, kde musíte přetrpět střední část.

blonďatá.luc
11.10.2018 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu vůbec ohodnotit. Proč? Bylo totiž těžké zamilovat si hlavního hrdinu - ano, dalo se s ním soucítit, vzbuzoval ve mě lítost … ale jinak? Hlavní ženská postava se mi ale líbila - ano, její povaha mě nijak extra nenadchla, ale líbilo se mi, jak se snažila udržet si chladnou hlavu (což je něco, co v YA literatuře rozhodně běžně nevídáme). Konec mě velmi překvapil - to prostě Levithan umí! Je to prostě něco nereálného zasazené do reálného života, s hrdiny, kteří si uvědomují krutou realitu a nemají moc hlavu v oblacích. Přesto si mě kniha nezískala - nejspíš hlavně kvůli těm kladům, protože mi chybělo to "krásné".