Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375225/bmid_den-co-den-syO-375225.jpg 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

planet129
17.06.2018 3 z 5

Kniha mě překvapila. Ne obsahem, ale myšlenami autora a také jeho stylem psaní. Už jsem četla Líbali jsme se, ve které je myšenek taktéž tolik, ale tohle bylo teda něco. Konec mě překvapil. Sice jsem čekala, co se v knize stalo týkající se jeho způsobu života, ale ten konec..

Tohru-
09.06.2018 4 z 5

Kniha bola síce pekná, niečo mi v nej však chýbalo. Ako keby ten potenciál, ktorý príbeh sľuboval, nebol využitý.

Efeméra
06.06.2018 2 z 5

Na Den co den jsem se hrozně těšila. Byla to taková ta knížka, kterou máte v knihovně a jste si jistí, že vám nepochybně vyrazí dech, ale i přesto si na ni nedokážete najít čas. Jaké zklamání pak s přečtením přišlo! Autorovi se vůbec nepodařilo využít potenciál, který v sobě skrývá cestování z těla do těla. Náplní knihy se stala honba hlavního hrdiny za dívkou Rhiannon, do které se velmi (až moc) rychle hluboce zamiloval. Hlavnímu hrdinovi je sice šestnáct, ale z autorových popisů působil celou dobu jako někdo, kdo to má v hlavě srovnané. V případě Rhiannon se však choval prostě jako posedlý. Upřímně řečeno, nebyl mi příliš sympatický. Konec knížky byl pak vyloženě divný. Levithan vůbec nic nevyřešil, místo toho udělal pár kroků směrem, který jsem prostě nepochopila a připadá mi naprosto ujetý. Za mě po dlouhém zvažování 2.5 hvězdičky.

TimetoStyle
27.05.2018 5 z 5

Nikdy si nekupuju knížky, které všichni čtou. U téhle té jsem udělala vyjímku a byla jsem mile překvapená.
Začetla jsem se docela rychle, hlavní postava se jménem A se mi zalíbila.
Hned na prvních stránkách nás autor přivede do děje a řekne nám, co se s ním děje.
Nejvíce jsem se těšila na pasáž, která je řečená už v anotaci knížky - když se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Vyprávění o ní se mi moc líbilo. Strašně mě zajímalo, jak to s nimi dopadne.
A ten konec? Podle mých představ sice není, ale autor to asi líp udělat nemohl :-)
Knížku jsem měla přečtenou během týdne.

V knihkupectví jsem musela vypadat fakt vtipně, protože jsem tuhle knížku z regálu asi třikrát vzala a zase vrátila, protože jsem se neuměla rozhodnout, jestli si ji mám koupit. Nakonec jsem se rozhodla si ji koupit a rozhodně toho nelituji.

Jediné mínus vidím v překladu - nejdřív hlavní postava (se jménem A) říkala, že není ani kluk a ani holka.  Přitom potom píše z pohledu kluka, i když je v těle jak kluka, tak i holky. Chápu, že překlad do češtiny není zrovna jednoduchý, ale aspoň to mohli nějak předělat/přepsat.

annettka1098
19.05.2018 2 z 5

Přečteno, ale přemlouvala jsem se. Nemůžu popřít naprosto úžasnou myšlenku a nápad, ale zpracování dosti pokulhává. Byla to prostě nuda. Holý informační text. Na knihu mě přivedl trailer ke stejnojmenému filmu a obávám nebo spíš doufám, že film bude lepší. Snad se v něm bude i mluvit....

simona8126
27.04.2018 4 z 5

Zvláštní… Nemůžu se ubránit pocitu frustrace, který na mě z "A" přecházel. Autor měl evidentně snahu zanést do příběhu co nejvíc témat, která by mládež mohla zaujmout, ale většina z nich mě spíš rozesmutnila. Naštěstí to prokládal i vtipnými situacemi. Nemůžu říct, jestli se mi knížka líbila nebo nelíbila. V něčem ano, v něčem už ne. Ale rozhodně byla čtivá a zapůsobila na mě.

the_res13
27.04.2018 4 z 5

První a zatím snad jediná kniha, která mě dohnala k slzám. Konkrétně Den 6005.

maca1245
11.04.2018 5 z 5

Tak toto byla jízda. Tato kniha mě nepustila až dokud jsem nedočetl poslední stránku. Musím říct, že jsem měl tuto knihu už delší dobu vyhlídnutou. Jelikož se blíží i film tak byla nutnost jí přečíst. A bylo to naprosto úžasné. A bože ten KONEC!!!!!!! Zůstal jsem sedět s otevřenou pusou....

zuzana4291
06.04.2018 5 z 5

Vůbec nevím, jak tuto knihu popsat. Kniha mě úplně pohltila, nedokázala jsem se vůbec odtrhnout. Po přečtení jsem dlouho přemýšlela nejen o myšlenkoých pochodech hlavního hrdiny, ale i jak to chodí v životě. Jak se lidí opravdu hodně často hodnotí jen na první pohled, ale ne tím, že poznají jaký je člověk uvnitř. Co se s ním děje, jaký kdo má problémy atd.
Nejen, že se kniha velmi dobře čte, ale myslím, že je podněcuju hodně k zamyšlení.

sola_lupa
06.04.2018 4 z 5

Začátek byl pecka, pak to místy bylo takové podivné a podle mě trochu zbytečně váhavé, ale nakonec se to pořádně rozjelo. Co má asi drahý A dál za lubem? Rozhodně se těším na druhý díl a filmové zpracování. :)

Magdyla.8
26.03.2018 1 z 5

Stále nechápu pointu knížky. Musela jsem si ji přečíst dvakrát, ale na mě příběh působil dost zvláštně a nedokázala jsem to pochopit. Pokračování tomu moc nepomohlo

Annnysek
12.03.2018 4 z 5

Knížka mě doslova pohltila. Nejen samotným glavním příběhem ale hlavně těmi různými příběhy mnoha lidí, drogy, sebevražda, šikana, homosexualita, nemoce ať psychické či fyzické. Opravdu povedená knížka kterou by si mělo přečít mnoho mladých. Konec ač svým způsobem dopadl dobře tak mě i na jednu stranu zklamal, mám z něj smíšené pocity. Čekala bych nějaké pokračování ale bohužel druhý díl je jen z pohledu Rhiannon ale i tak si ho asi přečtu :)

Tereziee
10.03.2018 4 z 5

Tuhle knížku můžu zařadit mezi ty lepší knížky kategorie young adult. Krásně vymyšlený a čtivý příběh. Je plný emotivních pasáží a ten konec? Ten mě naprosto rozsekal. Doporučuji!

Dzovicek
19.01.2018 4 z 5

Kniha velmi čtivá, skvěle propracované postavy, ale ten konec, byť je na jednu stranu pochopitelný, tak mě docela zklamal. Proto jen 4*. Jdu se vrhnout na druhý díl :-)

kayu
15.11.2017 3 z 5

Výborné téma, ale děj mi brzo začal připadat moc jednotvárný. Z konce jsem ale nadšená, čekala jsem něco úplně jiného a tohle mě příjemně překvapilo.

MíšaS.
16.10.2017 2 z 5

Jak jen to napsat...
Téma bylo zajímavé, asi by si zasloužilo nějaké hlubší zpracování, rozvedení děje, snad je to tak i zamýšleno? -- ale, když jsem četla, tak to bylo takové nemastné neslané, nic zvláštního, co by člověka zaujalo, nebo nad čím by se zamyslel.
Knížka, která člověku v mysli dlouho nezůstane.
Mám půjčený i Ještě jeden den, který má být psaný z pohledu Rhiannon, původně jsem si myslela, že je to druhý díl, tak uvidím. Ale celkově se mi to zdá takové nedotažené a nedomyšlené.

Analady
29.09.2017 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha. Četla jsem ji v originále a četla se dobře. Byla romantická, procítěná, lásku hlavního hrdiny jsem naplno prožívala.

Dandy1
13.09.2017 3 z 5

Autor poutavě dokázal popsat množství životů, jejich každodenní starosti a také různorodý přístup rodičů. Moc se mi líbilo, že tady láska nesouvisí s tělem, ale s duší.

Dikyld
13.09.2017 5 z 5

Nápad, promyšlenost,... co my víme, jestli někdo takový opravdu neexistuje?
Už od začátku jsem se do A zamilovala, naopak Rhiannon jsem stránku od stránky víc a víc neměla ráda. Ale na knize nic nemění to, že to bylo dokonalé.

MartinaNeumi
11.09.2017

Myšlenka knihy je naprosto ojedinělá.
Poukazujíc na to, že nic na světe netrvá věčně a, že každodenní starosti jsou malicherné věci.
Osobně mě kniha hodně vtáhla do děje a donutí člověka tak trochu přemýšlet.