Demonata

Demonata https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56235/bmid_demonata-exX-56235.jpg 4 362 57

Demonata série

Nová série úspěšného irského autora Darrena Shana, na kterou již nedočkavě čekají spousty fanoušků, je konečně tady! Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. A když se poprvé setká s Lordem Lítost a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci: - Svět je zvrácený... - Magie existuje... - Démoni jsou skuteční... Doufá, že už nikdy znovu neprožije takovou strašlivou noc plnou smrti a temnoty. Ale plete se...... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR) , CooBoo

Lord Loss , 2006

Maitter
15.09.2017 5 z 5

Je jedno, kolik mi je, a je jedno, na jaké straně je otevřu – knihy Demonata a upíra Darrena Shana prostě neodložím dřív než po připomenutí si aspoň padesáti stránek. Které už tak znám velmi dobře. Ale stejně... proč si je nepřečíst tak... po osmé?

gabice4
24.07.2017 2 z 5

Velice jednoduše napsané, přečetla jsem knihu za půl dne. Ale jako oddechovou knihu, bych ji doporučila

Cryptkeeper
03.05.2017 4 z 5

Útržkovitě napsané,připomíná mi to spíš chlapcův deník. Nemusí to sednout každému,no mně se kniha četla dobře. Na to,že jde víceméně o úvod do děje,je kniha zajímavá a napínavá. Určitě stojí za přečtení ;)

MarkusDiabolos
18.04.2017 1 z 5

Darren Shan + Demonata = Harry Potter . . . " Pod postelí něco jeee !!! "

HannaFuchs
23.02.2017 5 z 5

Po druhé kapitole jsem lapala po dechu a na začátku třetí jsem si musela dát pauzu, protože ten nával emocí bych nezvládla. Pocity Grubbse jsou tak mistrovsky popsány. Klobouk dolů před autorem, zase jsem byla napnutá celou knihu.

Viki0
17.12.2016 5 z 5

Čím začít... Jedna z nejlepších knižních sérií, která se mi kdy dostala pod ruku. Teď s odstupem času si uvědomuji, že má kniha pár nedostatků, ale v době, kdy jsem ji četla, jsem z ní byla naprosto nadšená. Napínavý děj, sympatické postavy, specifický styl humoru... Pan Darren Shan to zkrátka umí.

Janičta
09.09.2016 3 z 5

Zajímavý nápad. Dobře se to četlo.
Ale už nejsem věkem cílovka takovýchto knížek, takže mě to nijak neohromilo, nevyděsilo atp... Ty mezírky, kdy by šlo zvraty v ději uchopit lépe, jsou pro mě nápadnější a jen tak je nepřejdu.

Arcisit
28.07.2016 4 z 5

I když je to teen drama tak se to dalo číst díky tomu, že je to opravdu knížka na pár stránek se člověk ani nenudil.
Komentáře typu brutální, děsivé, morbidní mě nutí k úsměvu :-D

tsal
15.10.2015 2 z 5

No, čtení to bylo zábavné a rychle utíkalo, to jistě, ale zároveň také trochu připomínalo jeden ze soubojů v knize. Nesměla jsem u toho přemýšlet, ani brát vážně. Jen jít stránku za stránkou a nesnažit se zhodnotit, co bylo předtím a co bude pak. Jediný charakter, který měl hloubku, byl Grubbs a musím autora pochválit za špičkové nervové zhroucení. Bohužel tahle část vyhnala má očekávání do výšek, kterých jsem se nakonec nedočkala. Ostatní postavy byly divné, celá věc s magií mi přišla značně odfláknutá (i Spidermonovo nabytí superschopností bylo namáhavější než toto) a boj na konci... mno, čtenářstvo by muselo být sakra mladé, aby ho bralo vážně, a ten začátek by pro ně byl zase příliš brutální.

tisha8409
05.08.2015 2 z 5

No... jako námět v podstatě tradiční - nehoda, ztráta rodiny = zlo peklo a boj, pořádně krvavé, vzhledem k šachům vůči mé logice odolné a na první díl dobré...

Suzísek
01.05.2015 2 z 5

Dávala jsem této knize větší naději... bohužel mě trochu zklamala, byla málo rozepsaná a na můj vkus až příliš stručná, nevím... možná jiní to vidí jinak.

evca3587
10.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha :3 Začátek se mi zdál velmi nudný ale když jsem čtla dál začala mě kniha více a více bavit. Nádherná serie knih celkově. Knihu jsem si vybrala podle obalu a byla to nejlepší volba jakou sem mohla udělat. :)

Petansima
04.01.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá série knih tohoto spisovatele, neuvěřitelná zápletka a veškerá nadpřirozeno a brutalita dávala všem knihám z této série skvělý nádech který mě držel při knize a nepustil mě dokud jsem knihu nepřečetl na jediný zátah, prostě bomba ! Nejlepší knihy mého dospívání :) !

rarach010
18.11.2014 5 z 5

Naprosto úžasný! Čekal jsem že to bude úžasný, ale až tak?!
Bylo dost brutální, a někdy až moc realné a někdy zase až moc fantastické!!! Nádhera :D

felix6338
06.11.2014 odpad!

Psané čtivě, ale velmi se mi nelíbí námět.
Smrt, rozervaná rodina, krvavé cucky všude kolem, bráchova neúcta a úchylné "vtípky" vůči sestře,boje s monstry- to není fantasy, to je úchylná prasárna a nemá to v rukou děcka co dělat.
Soulad mezi pánem temna a šachy mě překvapil, uvítal bych spíš jako hlavní prvek silový boj, ale je to něco nového.
Záporně hodnotím kvůli brutalitě, ne knize jako takové.

Satan666
05.11.2014

Darren Shan je hodně dobrý autor, a celá série Demonata je hodně povedená a rozsáhlá (díly pořád vycházejí). Ale musím souhlasit, že je to pro mládež od 10- 13-ti let.

Avatar Aang
18.10.2014 5 z 5

Napínavá a záhadná kniha. Už se těším na další demonatu.

Sylo1
03.10.2014

je to pro 11tiletého kluka

Megi67
20.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha! Ten konec byl suprový. :D Všechno bylo popsáno tak skutečně! Nemám této knize co vyčíst, akorát jsem nepochopila proč autor napsal o Meer, že jí vlkodlak utrhl hlavu a pak byla jen v bezvědomí. Tohle bylo trochu nelogické, ale jiak není co vyčíst. :D Kniha opravdu suprová! Doporučuju!

DračiceLaura
03.06.2014 5 z 5

Krvavé, děsivé, morbidní - přesně jak to mám ráda. Místy jsem musela knihu na chvíli zavřít abych se nepozvracela (mám velice bujnou fantazii), ale rozhodně to stálo za to. Na tento horor žádný jiný nemá (i když to podle mě je smíchanina fantasy a hororu, přece jen jsou tam démoni že) a basta. Duchové zalezte do hrnce, nepotřebujeme vás máme přeci Demonata. :D