Demonata

Demonata https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56235/bmid_demonata-exX-56235.jpg 4 362 57

Demonata série

Nová série úspěšného irského autora Darrena Shana, na kterou již nedočkavě čekají spousty fanoušků, je konečně tady! Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. A když se poprvé setká s Lordem Lítost a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci: - Svět je zvrácený... - Magie existuje... - Démoni jsou skuteční... Doufá, že už nikdy znovu neprožije takovou strašlivou noc plnou smrti a temnoty. Ale plete se...... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR) , CooBoo

Lord Loss , 2006

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

úžasná kniha:) Dočetla jsem ji dneska a jsem dalšená:)

kilometr
18.12.2013 4 z 5

Co se musí knize(a autorovi)nechat,je to,že to je velmi čtivé.Ale že by mne to posadilo na zadek,to ani náhodou.
Lord Lítost je břídil.Doufám,že se polepší.80%.

SáraV.
14.12.2013 5 z 5

Je to super knížka, jenom prvních asi 12 stran to bylo dost hnusný a dalších 10 mě to moc nebavilo, ale rozhodně to nepřeskakujte, jinak je dost těžký pochopit děj.

SabinaV.
14.12.2013 5 z 5

Nejlepší horor který jsem četla a určitě i nejlepší,který kdy číst budu.:-)

NamiOimikado
23.09.2013 5 z 5

Už jenom jméno autora slibovalo velmi dobré čtení, ale i tak kniha velmi mile překvapila. Darren to měl úžasně promyšlené! Už se těším, až se zase pustím do pokračování. :)

petrisca
04.08.2013 5 z 5

Knihu jsem si půjčila od spolužačky, která tvrdila že je úžasná.
Moc lidí ve třídě tím nezaujala ale mě jo a vůbec nelituju že jsem si to přečetla, protože sbožňuju horory a jiné strašidelné příběhy a kniha splnila všechno co jsem od toho očekávala.

Blekí
30.07.2013 3 z 5

O Demonatě jsem toho hodně slyšela a byla jsem na ni opravdu natěšená. O to větší bylo zklamání. Občas mi přišlo, že autor se tak snažil, aby byl příběh hororový, že se z něj stal jeden velký kýč. Co si budeme nalhávat, pokud se nebojíte pár nechutností či trošky krve, bát se nebudete.
První čtvrtinu knihy jsem četla letem světem, stránka tu, stránka tam. A to jsem si ještě po první kapitole pohrávala s myšlenkou, že knihu odložím nadobro. Neudělala jsem tak a nakonec jsem za to vděčná. Když jsem prolistovala nudný úvod a dostala se do části, kde se začíná něco dít, kupodivu mě to začalo i bavit. Hádanky a tajemno kolem Grubbsova strýčka dodaly příběhu šmrnc. Celkově postava Dervishe je asi to nejpozitivnější, co na příběhu je. Kdo by takového strejdu nechtěl :)
Knize, i přes ne příliš poutavý začátek, dávám průměrné tři hvězdy.

Ell Amaterasu
28.04.2013 5 z 5

Moje první hororová knížka vůbec. Aspoň myslím. Nejsem si jistá. Ale knižní horory jsem si zamilovala. Líbí se mi rozhodně víc než filmy.
Tak ke knížce. Zápletka jako taková v prvním díle nic moc, ale v dalších dílech se to začne pořádně rozjíždět. Jako takový úvod to bylo super. Četla jsem to tak den, dva. Ani jsem se nebála, ale hororem by se to dalo nazvat už jen pro popsání děje do všech krvavých a nechutných detailů.
Ale vážně - Kam na to ten autor chodí? :D

Desire_Lydon
25.03.2013 5 z 5

Já na horory moc nejsem, ale tohle mě opravdu bavilo a bylo to správně děsivé :D Povedená knížka a určitě si přečtu další díly ze série :)

Kerdix
29.01.2013 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila a zaujalo mě že se děj rozběhne už na začátku a nečekáme do půlky knihy než se něco stane.Velmi povedená kniha.

TessDragon
06.10.2012 5 z 5

Demonata. Už název vám řekne, že to nebude žádná dětská knížečka pro slabé povahy. Je krvelačná, akční, temná! Po přečtení mé tolik milované ságy Darrena Shana jsem skočila i po téhle. A nelituju. Je naprosto jedinečná a fantastická jako všechny knihy od Darrena Shana. Doporučuji! Nebudete se u ní ani chvíli nudit!

Hanyuu-hime
17.07.2012 4 z 5

Demonata je první knihou, kterou jsem od tohoto autora měla možnost číst a musím uznat, že ačkoli je napsaná dost jednoduše, nechybí ji napětí a dá se přečíst za poměrně krátkou chvíli.
Je to zajímavý a napínavý příběh, z něhož budou mít mladší čtenáři nejspíš místy nahnáno, ale i ti starší si ho mohou v klidu přečíst a určitě se bude líbit :)

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Napínavá kniha s hororovým nádechem, která zaujme snad každého milovníka fantasy.

Denaille
20.12.2011 5 z 5

Zatím se mi to hodně líbí. Číst to v deseti, tak jsem posr*** strachy.
Autorova minulá sága ovšem začínala taky tak. První díly byly velmi dobré, ale jak knih přibývalo, přišlo mi, že se kvalita snižuje. Doufám tedy, že atmosféra prvního dílu bude stejná i v těch dalších... :)

smetyl
25.06.2011 4 z 5

Autorův styl je poněkud jednoduchý a nevytříbený. Prostě mi to tak připadá. Žádné popisy či složité zápletky. Prostě děj, démoni, hrůzyplná atmosféra a originální nápady. Autorův styl je zvláštně výjimečný a musím uznat, že se mi líbí i přes svoji zdánlivou jednoduchost.

Crazy Girl
30.05.2011 5 z 5

Tato kniha se mi líbila..Po sáze Darren Sahn mi přišla trošku horší..

Tcica
30.03.2011 5 z 5

Tahle kniha mě velice překvapila. Když jsem si přečetla, že je o démonech, v žádném případě mě nenapadlo, že to bude o čtrnáctiletém klukovi. Úžasná dějová zápletka, šachy mě pobavily, super kniha.