Dějiny římské literatury

Komplexní přehled dějin římské literatury z pera G. B. Conta, profesora univerzity v Pise, renomovaného klasického filologa a předního znalce římské literatury, je doplněn chronologickým přehledem, podrobnou bibliografií, výběrovým soupisem překladů římských autorů do češtiny, resp. slovenštiny, repertoriem řeckých autorů a děl se vztahem k římské literatuře, stručnými glosáři historicko-politických a literárněvědných termínů, obsáhlým jmenným rejstříkem a marginálním ilustračním doprovodem. Jednotlivé oddíly knihy, sledující v chronologické návaznosti osudy římského písemnictví od počátku až po jeho doznívání v 7. a 8. stol. n.l., jsou členěny do monografických kapitol věnovaných jednotlivým žánrům a autorům. Nemenší pozornost je věnována dějinám tradování a dochování textů. Toto kompendium navazuje na Canforovy Dějiny řecké literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65183/dejiny-rimske-literatury-1xZ-65183.png 55
Literatura naučná, O literatuře

Vydáno: , KLP, Koniasch Latin Press

Letteratura latina : manuale storico dalle origini alla fine dell'impero romano, 1996

Kniha Dějiny římské literatury

kirkous
31.05.2020

Můj komentář je podobný jako u Canforových Dějin řecké literatury. Je to kniha, která se dá využít jako učebnice a hodí se do příruční knihovny. Mám ji tam a občas do ní nahlížím. Více se dá dočíst v recenzi Jiřího Špičky.