Dějiny pravěku a starověku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Učebnice probírá období od paleolitu do zániku západořímské říše v roce 476. Zatímco nejstarší dějiny člověka jsou vykládány chronologicky, výklad prvních civilizací a středověkých států jsou pojaty spíše teritoriálně. Každá kapitola je doplněna otázkami k opakování i k zamyšlení, zopakováním základních dat a nabídkou literatury k četbě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146347/dejiny-praveku-a-staroveku-XTF-146347.jpg 3.89
Žánr
Historie, Učebnice a slovníky
Vydáno, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dějiny pravěku a starověku

Přidat komentář
Gordonlord
06. února

Od staršího paleolitu až po dobu pár staletí po Kristu. Vcelku jednoduchou a zkratkovitou formou vylíčené zásadní události lidské historie, napříč vybranými částmi planety, ovšem bez stravitelné formy, přehledného rozvržení informací či poutavého kontextu.

Vše zásadní zde asi řečeno bylo, takovým tím 'letem světem' způsobem. Jen to bylo suchopárné a nezábavné jako učebnice dějepisu.

.......... počkat........!

JulianaH.
21.08.2019

Učebnice mi přišla pozitivistická, ba marxistická svým důrazem na hospodářskou „základnu" na úkor kultury. Dokonce vyvozovala všechny děje z hospodářství, což bylo anachronické a nudné. Přitom dějepis na SŠ patřil k mým nejoblíbenějším předmětům a četla jsem ji dobrovolně.
Některé informace mi ale přišly zajímavé, např. o Marobudově říši, Gaiu Laeliu Sapientovi nebo Marku Aureliovi; ukázka z jeho Hovorů k sobě se mi moc líbila.

Další učebnice, na níž se ukazuje, že styl přesně odpovídá i autorovi osobně. Z přednášek pana doktora Součka na universitě jsem měla navlas tytéž dojmy jako z jeho učebnice na střední škole.