Dějiny antického Říma

Dějiny antického Říma

Z malé osady z doby kamenné na březích Tiberu se Řím rozrostl v centrum říše, jež ovládala celý tehdy známý západní svět. Ve válkách vynikal Řím silou a v dobách míru tak skvělou kulturou, že jeho básníci, výtvarní umělci, filozofové a dějepisci dodnes ovlivňují moderní západní svět. Ve své komplexní knize Michael Grant, známý znalec antiky, sleduje vývoj tohoto úžasného města i říše, podrobně líčí osobnosti i události, které ke slávě Říma přispěly a popisuje okolnosti jeho „úpadku a pádu“. Autor zachycuje portréty ústředních osobností římského světa – Caesara, Augusta, Konstantina – i méně známých postav; znovu hodnotí jejich působení jak na povahu římské společnosti, tak na rozvoj říše. Podrobně se zabývá významem římského umění, zejména literatury, architektury, sochařství a malířství, a seznamuje čtenáře s životními podmínkami prostách obyvatel říše. Podrobně zachycuje měnící se vztahy mezi Římem a lidem jeho provincií i příčiny konečného rozkladu – či přetvoření – této říše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29310/dejiny-antickeho-rima-J9C-29310.jpg 4.623

History of Rome (1995)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, BB art

achilles
20.05.2016

Pěkné čtení, ovšem obecné. Proletět dějinami Říma tak rychle na pár stránkách, je jako prohlížet si památky Říma z letadla.
Ale jako úvod do poznávání dějin tohoto monumentálního státního útvaru je to dostačující.

Adigiotto
14.04.2015

Radosť čítať.

JardaHD
24.11.2014

Výborně zpracované, čtivé. Zaujala mě druhá polovina knihy, tj. co násldovalo po "velkých" císařích. Přechod do středověku je popsán velmi detailně.

Christo
08.09.2011

Pro mě úplně nový pohled na starověký Řím.. Zaujal mě jeho ekonomický aspekt a jaké souvislosti dával do popředí. Vřele doporučuji!