Dcery jezera

Dcery jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445680/bmid_dcery-jezera-Lae-445680.jpg 4 364 107

Poté, co jí ztroskotá manželství, odjíždí se Kate Grangerová vzpamatovat do domu svých rodičů na břehu Hořejšího jezera. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů, jež má oběť na sobě, objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž viděla. Ve svých snech… O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Na Kate nyní je, aby objasnila a napravila hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Daughters of the Lake , 2018

Ellinek
13.01.2021 5 z 5

Úžasná knížka! Asi to bude všechno jen o jednom slově - úžasný příběh, úžasné popisy, úžasná doba, úžasné postavy. Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem se odtrhnout a stránky jsem otáčela jednu za druhou.

Příběh odehrávající se ve dvou rovinách, které se protínají víc, než by si jeden pomyslel. Sympatická Kate, úchvatný a zbožňovaný Simon a roztomilý Nick, kterého Kate tiše závidím. :D I toho Simona! Důmyslně propletený příběh, který v sobě snoubí tajemné pověsti, velkou lásku, kruté vyvrcholení několika osudů, a především magickou a opojnou atmosféru Hořejšího jezera. Ačkoli je Warton smyšlené městečko, hned bych se do něj přestěhovala! Zapojení mystična a duchů už potom bylo jen třešničkou na dortu.

Po předchozí knize, kterou jsem nedokázala dočíst, pro mě byly Dcery jezera dokonalou vzpruhou. K většině knih Našeho nakladatelství mám výhrady, ale tohle je zapomenutá perla, jíž by se mělo dostat mnohem větší pozornosti, protože za to určitě stojí. Kniha mě okouzlila natolik, že si ji musím pořídit do své knihovny a ráda na ni budu ještě dlouho vzpomínat. Nedělám to často, ale u této knihy je mi jasné, že si ji jednou znovu přečtu.

Jana77
06.01.2021 5 z 5

Jsem naprosto uchvácena! Za mě skvělá knížka se skvělým příběhem! Nadpřirozeno, sto let starý příběh, pronikající do současnosti, který mě bavil od první stránky.

Lenka_S
04.01.2021 4 z 5

Zajímavý příběh dvou žen, se odehrává v několika rovinách. Prolíná se tu současnost, minulost odehrávající kolem roku 1910, živé sny a trocha duchařiny. Zpočátku jsem nevěděla co si o tom všem myslet, ale pak mě dej chytil a já nejednou potřebovala vědět jak to vše bylo a co se stane a jakým způsobem jsou Kate a Adobe vlastně propojeni. Jen závěrečná scéna z tanečního sálu mě přišla hodně přehnaná.

RoseDadas
02.01.2021 5 z 5

Spřádala jsem různé teorie, jak bude vše do sebe zapadat, něco málo jsem tušila správně, jiné mě překvapilo. Záhadný podtón příběhu mě velmi lákal a čtení se pro mě stalo zábavným. Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin a nutno zmínit, že ve mně zanechala určitou stopu. Baví mě záhady, mezilidské vztahy a dávka napětí, které graduje. To vše mi Dcery jezera nabídly, takže za mě obrovská spokojenost. Navíc obálka knihy je velice vydařená.

Petras99
01.01.2021 4 z 5

Přečteno za jeden den. Ale nic náročného, poučného, zkrátka oddechovka.

Terez25
01.01.2021 5 z 5

Příjemný příběh s nádechem tajemna. Kniha se čte svižně a děj ubíhá hladce, navíc ještě sympatické postavy. Stojí za přečtení.

Lo3ce
03.12.2020 5 z 5

Taková duchařská detektivka. Moc hezky se to četlo, mělo to spád a nedalo mi to spát. A knížka má moc hezký obal.