Dcery jezera

Dcery jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445680/bmid_dcery-jezera-Lae-445680.jpg 4 364 107

Poté, co jí ztroskotá manželství, odjíždí se Kate Grangerová vzpamatovat do domu svých rodičů na břehu Hořejšího jezera. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů, jež má oběť na sobě, objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž viděla. Ve svých snech… O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Na Kate nyní je, aby objasnila a napravila hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Daughters of the Lake , 2018

nela3812
23.04.2021 5 z 5

Skvělý napínavý příběh. Zajímavá zápletka.
Příběh byl úžasný, čtivý. Autorka krásně vykreslila postavy i prostředí.

Propojení minulosti a současnost dosáhlo jedinečné úrovně! Hltala jse každý slovo. Je to báječné, doporučuji

Dominika_a
22.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh byl napínavý , a určitých momentech jsem měla i husí kůži. Děj byl plynulý, žádné odbíhání od tématu.
Hlavně mám ráda, když se příběh prolíná s minulostí, takže to mi udělalo obrovskou radost.
Možná ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom už jsem knihu pro změnu nechtěla odložit. :D

Veronika2692
20.04.2021 5 z 5

Moc se mi líbila, krásný, tajemný příběh. Postavy mi byli všechny moc sympaticke. Prolínání minulosti a přítomnosti sedělo a i na ten větší počet postav se dalo zvyknout a zapamatovat si je nakonec. Rozuzlení paráda, nečekala jsem. Ráda si přečtu i další knížky od autorky.

7Lů7
19.04.2021 5 z 5

Tak za mě byla tahle knížka naprosto skvělá. Příběh se mi strašně líbil, ale myslím si, že ne každý má takový druh rád. Prolínalo se tam z každého něco - tajemno, duchovno a magie, napětí, láska. Ze začátku jsem z toho všeho byla trochu zmatená, ale po přečtení pár stránek jsem byla knížkou skutečně uchvácena.

jarmila7388
19.04.2021 3 z 5

Kniha se na začátku špatně četla moc postav musela sem se vracet kdo je kdo z který rodiny. Těch postav duhařskych mohlo být víc a do děje jich vpravit uź dřív.

WaN635
16.04.2021 4 z 5

V půlce knihy jsem ji odložila, četla se mi špatně. Zhruba po měsíci jsem se ke knize vrátila.
Do děje jsem se najednou ponořila tak, že jsem knihu nedokázala odložit a nechápala jsem, jak je možné,že se mi nelíbila.
Takže za mě nakonec za 4 ⭐.

suiteki
15.04.2021 3 z 5

V první půlce jsem trochu tapala, v historii se proplétalo spousta postav a chvilinku mi trvalo než jsem se zorientovala a začetla. V druhé půlce se rozvinul tajemný a spletitý příběh, který mi nedával knihu odložit, takže zbývajících 170stran jsem prelouskala za necelé 3hodinky. Za mě 3,5hvezdy. (Dala bych víc za ten konec, ale ten začátek mi dal opravdu zabrat)

něcosivymysli
05.04.2021 4 z 5

Krásný, magický a tajemný příběh, ale to slovíčko thriller je zavádějící. Postavy mi byly velmi sympatické, romantická linka byla pěkná a vkusná a ten konec byl opravdu pěkně zvládnutý, popravdě jsem ho nečekala :).

Arwen777
27.03.2021 3 z 5

Ze začátku dobré, poklidně a trochu tajemně se rozvíjející příběh. Prostředek asi nejlepší, pátrání hlavní hrdinky po minulosti bylo poutavé, její sny tomu dodávali auru tajemna. Rozuzlení bylo předvídatelné už chvíli před koncem, ale v podstatě to nevadilo a autorka to dokázala ještě zamotat. Některé scény s duchy mi přišly trochu přitažené za vlasy a to asi z mého pohledu ubralo jednu hvězdičku, protože jinak se mi příběh líbil.
Příjemně mě překvapil doslov, kde autorka zmiňuje, že čerpala ze skutečných legend o Lake Superior. Tyto legendy a místa, která zmiňuje v doslovu, jsem si dohledala a to mě s knížkou nakonec spojilo dokonaleji než se to podařilo autorce vyprávěním.
Takže nakonec hodnotím knihu jako příjemný oddychový příběh s dávkou tajemna a trochu moc okatými duchařskými scénami. Nemusíte se bát, horor to rozhodně není.

Janyssek
25.03.2021 4 z 5

První zkušenost z takovým typem knihy i s autorkou...a jako dobrý, překvapilo, bavilo...Žadné přeskakování, spěch, příjemná plynulost děje. Skvěle popsané postavy...prostředí... Bylo i milé zamyslet se nad změnou doby...
Trochu jsem se zamotala do rodinnych vztahů, ale ke konci si to sedlo... taková příjemná oddychovka, pro mne z jiného soudku.

Acinore
15.03.2021 3 z 5

Hodně mi to připomínalo Dům stínů, ale ten byl teda mnohem lepší (nebo za to mohly hormony, četla jsem ho v šestinedělí).. každopádně ta prolnutá historie se současností, trochu mystična a duchařinek, legendy a minulé životy.. Joo, to je moje :)

intelektuálka
09.03.2021 4 z 5

Nový vítr na poli mystiky a záhady ....

Jezero, které má svého vládce - a ten střeží svoje dcery ....

Příběh postavený na prolínání v čase - s napětím a fantazií ....

" Hořejší jezero je prastaré, mocné a pomstychtivé .... ale jindy svým klidem dokáže léčit ...."

A copak dokáže udělat s Kate - dcerou jezera ?

Er.es
08.03.2021 2 z 5

Skvěle napsaná anotace ke knize a recenze pod ní…. To je vše.
Potenciál udělat z toho dobrou knihu tam byl, ale možná to zabilo příliš mnoho postav, které neměly šanci se ukázat tak, aby je čtenář mohl hlouběji vnímat, krátké příběhy do minulosti, které ve finále nic extra neznamenaly a akorát braly knize stránky. Naservírování „jak to dopadne“ v první části příběhu. Laciný konec bez překvápka.
Prosím, sejměte knize hodnost „horor“, to, že občas něco třískne ze stěny na zem, ještě nevytvoří bububu příběh.
Označení „thriller“ beru s posměškem na ústech. A jó vlastně, napětí. A to bylo přesně kde?
Bohužel za mě zklamání z knihy, která měla obrovskou šanci vystřelit mě do vesmíru.

ArwenAragorn
03.03.2021 4 z 5

61%
Tady ti nic nemůže ublížit. Teď jsi se mnou. Jsi tu se mnou v bezpečí, má dcero jezera, dokud nepřijde ten pravý čas.

Výborný mysteriózní román s thrillerovými prvky. Ten si budu určitě dobře pamatovat. Autorka dokázala vytvořit skvělou atmosféru, je tady napětí i romantika a velká záhada s tajemstvím, kterou se podaří vyřešit Kate. V tom jí ale vydatně pomáhají duchové.
Kdo si chce užít dobrou duchařinu, neváhejte.

Janaves
19.02.2021 5 z 5

Romantika, duchařina,roli hraje i stará pověst...Děj se odehrává ve dvou rovinách, hezky vyprávěné. Doporučuji.

Aiden888
15.02.2021 5 z 5

Musela jsem si dát alespoň týden odstup, abych dokázala tuhle knihu zhodnotit s chladnou hlavou. A stále ji nemám chladnou :) Takže narovinu - jestliže v mém životě existuje TOP 3 nejlepších knih, které jsem kdy držela v ruce (jakože asi jo, ale nikdy jsem o tom nepřemýšlela), pak takhle patří k nim. Dokonce přeskočila i Vypravěčku, kterou jsem si zamilovala po prvních pár řádcích. Opravdu, jestli chcete skvělou knihu, zvolte tuto. Romantika, duchařina, thriller, napětí, naprosto fantasticky popsané postavy, propracovaný příběh, ohromující zápletky, dokonalé popisy míst a děje, žádné rozvleklé pasáže. Asi k tomu nemám víc co dodat.

Julinka679
10.02.2021 4 z 5

Skvěle napsaný mysteriózní thriller, který mě nadchnul. Hororem bych příběh nenazývala ale ničemu to nevadí.
Líbí se mi styl vyprávění, ve kterém se střídá současnost a minulost a který obsahuje lehkou "detektivní" zápletku.
Knížku doporučuji těm, kteří se nechtějí příliš bát ale mají rádi všudypřítomné napětí, které v tomto případě trvá až do konce.
Vrah je sice lehce odhalitelný ale příběh tím nijak netrpí a já si čtení naprosto užila.
Za mě jasných 4,5* a všem doporučuji :-)

MisaK81
09.02.2021 2 z 5

Kniha se čte dobře. Hlavní zápletka byla snadno uhodnutelná už asi v polovině knihy. To by mi tolik nevadilo, ale ten konec už byl zbytečně překombinovaný.

KatChiss
28.01.2021 4 z 5

Mystery s prvky thrilleru. V knize jsou dvě dějové linky. V jedné - v součastnosti - sledujeme Kate, která si prochází těžkým obdobím. Nevěra, rozvod, odchod z práce. Aby toho neměla málo, v jezeře před domem jejích rodičů se najde mrtvola ženy, kterou Kate vídá ve snech. Před svými problémy utíká k bratranci, který má na starosti rodinný hotel. A tam se začnou dít opravdu divné věci. Ve druhé dějové lince se vracíme do minulosti - o sto let dříve - kdy žili Kateini příbuzní.
Tolik k příběhu. Zprvu, jak už tomu bývá, jsem se neorientovala v postavách, bylo jich moc. Jedni v současnosti, jiní v minulosti. Ale rychle jsem se zorientovala a pamatovala si kdo kam a ke komu patří. Musím říct, že mě zprvu ta minulost tolik nezajímala, ale jak se to začalo přiostřovat a proplétat se současností, byla jsem čím dál tím zvědavější.
V příběhu se samozřejmě vyšetřuje vražda ženy, která byla nalezena mrtvá v jezeře. Postupem času jsem si v hlavě vytvořila verzi, za kterou jsem si stála až do úplného konce. Asi tak 40 stran před koncem jsem nahlas prohlásila: “Já to věděla!” Jenže o pár stran později bylo mé tvrzení vyvráceno. Tak jsem pachatele opět neodhalila, nevadí. Nicméně, vše bylo promyšlené a líbilo se mi jak se vše prolínalo.
Příběh je dosti duchovní. Jsou v něm zahrnuty pověry, na které někteří věří a někteří nikoli. Lidé z minulosti se vrací na tento svět v podobě ducha a pozorují své potomky. Nebo je straší, to záleží. Nejsem duchovně založená, v knize mi to nevadilo. Ale v závěru už mi to přišlo trochu moc. No posuďte sami. Každopádně Dcery jezera jednoznačně doporučuji! Je to opravdu mrazivý příběh.

Šebestová3
20.01.2021 5 z 5

Slovíčko "mysteriózní" mě kapánek odrazovalo a naznačovalo, že to asi nebude úplně můj šálek kávy. Přesto mě knížka iracionálně až mysteriózně přitahovala :-D a nezklamala! Děj měl spád a taky hlavu a patu, což je důležitý! Svižné dialogy a nečekaný zvrat v úplném závěru. Občas je fajn toho od knihy moc nečekat...je pak prostor pro nadšení. Milovníci duchařiny neváhejte!