Dcery jezera

Dcery jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445680/bmid_dcery-jezera-Lae-445680.jpg 4 364 107

Poté, co jí ztroskotá manželství, odjíždí se Kate Grangerová vzpamatovat do domu svých rodičů na břehu Hořejšího jezera. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů, jež má oběť na sobě, objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž viděla. Ve svých snech… O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Na Kate nyní je, aby objasnila a napravila hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Daughters of the Lake , 2018

lea25
26.09.2022 5 z 5

Mám ráda duchařinu,mám ráda thriller.Moc se mi tohle spojení nepozdavalo,ale nelituji.Jsem ráda,že jsem se do knihy pustila.Jak se blížil konec,nemohla jsem se odtrhnout .No a ten konec...

Moniska2410
24.09.2022 5 z 5

Jsem naprosto uchvácena! Za mě skvělá knížka se skvělým příběhem. Líbilo se mi spojení indiánské legendy s přítomností. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Nadpřirozeno, sto let starý příběh, pronikající do současnosti, který mě bavil od první stránky.
Konec byl pro mě velkým překvapením a byla jsem ráda, že nakonec bylo zlo potrestáno.

hana4834
18.09.2022 5 z 5

Naprosto super příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji a jdu shánět další knihy od autorky.

escapelle
05.08.2022 5 z 5

Před sto lety skončil jeden milostný příběh tragédií. Minulost se začíná hlásit o slovo v současnosti, prostřednictvím Kate. Ta se odjíždí vzpamatovat po nevydařeném manželství do domu svých rodičů. Jednoho dne je na břehu jezera objeveno tělo mrtvé ženy a v záhybech jejích šatů nemluvně. Totožnost mrtvé zná pouze Kate. Zná ji ze svých snů.
Jezero odhaluje svá tajemství, záhady postupně vyplouvají na povrch.
Bavily mě obě linky. Ta minulá i současná. Je to taková příjemná pohádka ️Klasický duchařský příběh.

KKK
22.07.2022 5 z 5

Mám ráda thrillery, čím napinavejsi, tím lepší. Ale toto je tak krásně napsaný!!Jo a vraha jeem typla dobře!!

kanitsuj
20.06.2022 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na základě zdejšího doporučení čtenářek "Tajemství pramenů". Příběh se také točí okolo několika ženských hrdinek, jejichž osud ovlivňuje jezero a tajemství, které se skrývá v jeho hlubinách. Nemůžu říci, že bych se nudila, zápletka je originální, román velmi čtivý a kapitoly věnované pohledu do minulosti mne úplně pohltily svou perfektně popsanou atmosférou. Tajemství pramenů se mi však líbilo jednoznačně víc, měly pro mne zvláštní kouzlo ačkoli si ponechaly více nedořečených souvislostí. Dcery jezera obsahují také mysteriózní prvky, ale pracují s nimi jiným způsobem, a ten pro mne příběh bohužel trochu devalvuje.

Bee240
11.06.2022 4 z 5

Další kniha od které jsem nečekala nic a dostala jsem čtivý příběh.
Příběh plný duchů a tajemných snů...které jsou zahaleny vzdálenou minulostí a záhadnou vraždou mladé ženy.
Musím zmínit že jsem nikdy nic podobného nečetla. Hodně se mi líbilo jak se svět duchů a minulost prolínala s přítomností v podobě snů.
Postavy v tomto příběhu mi byli sympatické a ani jedna mi nevadila...což je u mě neobvyklé...a ani romantika linka mi nějak zvlášť nevadila.
Co se týče hlavní dějové linky byla podle mého dobře napsaná a nechybělo napětí, tajemno a záhadný svět mrtvých.
Čtyři hvězdičky dávám z důvodu předvídatelnosti. Jakmile jsme se podívali do minulosti hned po chvíli bylo jasné kdo mohl za vraždu která na začátku knihy obrátí několika lidem život vzhůru nohama.
A když jsem již zmínila minulost....přecházení z přítomnosti do minulosti bylo dobře přehledně napsané...takže se v tom čtenář neztratí. I množství postav je tak akorát a celou dobu jsem měla přehled kdo je kdo.
Knihu bych určitě doporučila všem kteří mají rádi takové ty klasické duchařské příběhy...spojený s lehkou detektivní zápletkou.

zuzana2599
08.05.2022 4 z 5

Dcery jezera je čtivý román s troškou romantiky, napětí i nadpřirozena. Děj příběhu je zasazen do atraktivního prostředí u jezera, a to se mi moc líbilo. Když vody jezera vyplaví mrtvolu mladé ženy s novorozencem, začíná pátrání nejenom po její totožnosti, ale i po vrahovi. Kate už tu ženu viděla ve svých snech... Přečtení určitě nelituji, mám ráda příběhy o dávných rodinných tajemstvích, bylo to moc příjemné i záhadné počteníčko !

Selket
25.04.2022 3 z 5

Příběh je fajn, připomíná trochu Dcery strážce majáku (které se mi líbili trochu víc) a taky Dům ozvěn (oproti němuž je tedy nahony lepší). Líbil se mi i ten mysteriózní nádech. To, co mi na téhle knize ale nesedlo byl určitě styl. Přišel mi velice strojený a mechanický, plus všechny pocity postav byly přehnaně zveličené. Když už byl někdo překvapený, tak rovnou civěl s otevřenou pusou, smutný - rovnou brečel, rozrušený - omdlel(a)... tyhle věci mě prostě rušily od čtení. No a duchové byly asi už trochu navíc...

ewalien
23.04.2022 5 z 5

Ještě ve mně doznívají pocity z čerstvého přečtení. Nejdřív jsem to považovala za víc romantický příběh, než jemnou duchařinu, navzdory obálce. Ale ona záhada, táhnoucí se víc než století, mě nutila číst dál a zjistit, že i ta romantická linie, ač důležitá, není to hlavní.
Objevovala jsem rodinné tajemství spolu s hlavní postavou a odhalení mě překvapilo, když jsem nechápala, jak mohou být osudy tehdy a osudy v současnosti být propletené, když se zdá, že nemají nic společného.
Líbilo se mi, jak se obě časové linie a jejich životní tragédie střídají a vyvolávají touhu číst dál, dokud nebudu na poslední stránce... Od tohoto příběhu se mi odtrhávalo těžko a myslím, že se k němu budu ráda vracet. Za sebe mohu udělit plný počet bodů.

Tereyciiik
19.04.2022 5 z 5

Výborně vykreslený příběh, který vyzne potěší čtenářovo oko. Krásné popsané postavy, prostředí i dějové linky, mě se líbila více ta z roku 1900. Kniha u které musíte přemýšlet, což je super. Určitě se těším na další knihu. Určitě doporučuji.

Jana09
14.04.2022 5 z 5

Mám ráda knížky, ve kterých jsou dvě časové roviny. A líbí se mi, když krásně "vklouznu" do děje. Nesnáším, když je kniha dobrá a najednou je konec
Příběh Kate a Addie je přesně takový. Určitě stojí za přečtení.

7104
29.03.2022 5 z 5

Báječná oddechovka, která se četla sama. Po dočtení knihy bych potřebovala alespoň ještě dvě kapitoly.

martunka
23.03.2022 4 z 5

Musím uznat,že je to zajímavý příběh. Četlo se mi to dobře...příběh je to místy smutný i hezký. Jen mám trochu pocit,že je inspirován severskými romány, i když se odehrává v Americe. To mně trochu nesedlo...

lenka7679
01.03.2022 3 z 5

Začátek knihy byl naprosto skvělý, nápad, děj, prolínání minulosti a současnosti, bylo to super. Než se připletla zápletka. Konec knihy nebyl žádným překvapením, lehce odhalitelný již z kraje a konec se, bych řekla, doslova vymknul. To byla škoda, za tu překombinovanost s plytkým koncem ubírám jednu hvězdu, jinak by to bylo za celkem slušné čtyři.

IreneP
16.02.2022 4 z 5

Příjemná duchařina. Líbilo se mi prolínání dvou časů a celkově nápad.

Maciiik
10.02.2022 4 z 5

Nečekala jsem že to bude až taková duchařina, ale líbila se mi moc. Miluji knihy o záhadách v minulosti... Má zajímavou atmosféru a pěkně to odsýpalo, stránky jen mizí pod rukama.

Ms.Floyd
30.01.2022 2 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila a pořád jsem váhala, zdali koupit či ne. Nakonec jsem si ji půjčila a udělala jsem dobře, protože kdybych si ji koupila, tak budu o to víc zklamaná. Myslím, že s mysteriózním příběhem s prvky thrilleru to nemá nic společného. Je to takový nemastný neslaný příběh s prvky duchařiny, ale dosti slabými.

Micha-Él
25.01.2022 5 z 5

Kouzelná kniha, bavila mě po celou dobu.
Mystické prolínání současnosti s pověstmi a sny podtrhovala krásně vystižená atmosféra Hořejšího jezera, Whartonu a Velké zátoky. Ze začátku mě překvapilo, že děj plyne svým tempem a není nijak strašidelný.

luci78
05.01.2022 4 z 5

Kniha se moc dobře četla. Velmi hezky psaná, úplně z ní sálala ta atmosféra. Mysteriózní příběh, prolínání do minulosti. Zas něco jiného. Určitě doporučuji k přečtení.