JLA: Spravedlnost: Kniha první

JLA: Spravedlnost: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373812/bmid_jla-spravedlnost-kniha-prvni-Zod-373812.jpg 4 60 20

DC komiksový komplet série

Spravedlnost: Kniha první (Justice č. 1-6): Jsou to největší superhrdinové světa. Jenže jak se proslulá Americký liga spravedlnosti brzy poučí, hrdinové nejsou jediní, kdo se dokáže spojit, aby dosáhl společného cíle. Zdá se, že se největší kriminální mozky světa rozhodly spolupracovat, a jejich překvapivý plán by mohl lidem přinést víc dobra, než se kdy podařilo Lize! More Fun Comics Vol 1 č. 73: Když neozbrojenou loď na humanitární misi zasáhne torpédo, dostane se jí pomoci z nečekané strany. Z hlubin se jako pradávný vodní bůh vynoří hrdina Aquman.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

JLA: Justice: Part 1 , 2016

Luigi1
08.04.2024 5 z 5

Tento díl se povedl a dobře četl

Hor89
06.01.2023 3 z 5

První díl komiksu zaujme hlavně svojí výtvarnou stránkou - příběh je sice docela dobrý, a na rozdíl od většiny superhrdinských komiksů i uzavřený, ale to nejlepší na něm jsou kresby od Alexe Rosse. Kresba je opravdu nádherná a detailní. Škoda jen zbytečného rozdělení příběhu na dvě části. Doufám že komiks v budoucnu znovu vyjde s oběma díly v jedné knize (a nejlépe ve velkém formátu).

Kopta
29.08.2021 4 z 5

Po dlouhé době návrat ke komiksům a k DC universu konkrétně. Za mě fungující děj, který občas trochu chaoticky skočí do překombinovanosti a možná spousty věcí úspěchá, takže se člověk i bojí, zda se vše dokáže vysvětlit a nebyl by zapotřebí i třetí díl. Možná, že ano, ale i přesto tato soustava fungovala. Je zajímavé, že příběh dokáže být dost drastický a brutální i na DC poměry, ale i tak nedochází k přímé explicitnosti. Už jenom z tohoto důvodu bych doufal, že DC někdy vytvoří normální filmový svět, protože toto by vypadalo v zjednodušené verzi velice dobře. Alespoň námět je skvělý.

wullcann38
20.11.2020 4 z 5

Dobrý komiks dobrá kresba

mirec88
10.10.2020 5 z 5

Jednoducho nádhera. Alex Ross opäť nesklamal, maľuje fakt nádherne a príbeh je tiež super. Už sa teším na druhý diel.

Bobik9
10.02.2020 5 z 5

Naprostá dokonalost! Nejlepší týmovka, ke které jsem se zatím dostal a jeden z nejlepších komiksů, co jsem vůbec měl v ruce. Originální záplatka a především famózní vizuální stránka. Moc se těším na pokračování!

lassse
31.01.2020 5 z 5

K tomuhle skvělému komiksu není co dodat. Bavil jsem se od začátku do konce a hned se těšil na druhou část.

3DD!3
26.10.2019 5 z 5

Nádherná Rossova kresba je podpořena silným příběhem o ztrátě důvěry v hrdiny a pomíjivé přízně lidstva. Zločinci léčí nemocné a řeší světové problémy lusknutím prstu. Superman a spol. musí vyklidit pole. Velká škoda, že zrovna takový příběh nevyšel ve velkém formátu.

RaggamuffinSVK
14.03.2019 5 z 5

Bože tá kresba! Som naozaj rád, že sa tento komiks podarilo dostať do DC kompletu, pretože patrí medzi to najlepšie, čo som čítal. Napriek tomu, že sa v príbehu objavuje obrovské množstvo postáv, nespadá do tradičných DC zápletiek bez zmyslu a cieľa. Naopak, smerovanie je od začiatku presne dané a komiks celý čas po tejto línii kráča. A tá kresba! Áno, ako píšu mnohí, kresba je naozaj neuveriteľná. Množstvo detailov a epických celostránkových "záberov" možno zaradiť medzi majstrovské diela.

P1tr
07.01.2019 3 z 5

Ikonická kresba Alexe Rosse je hlavní devízou tohoto díla a opravdu se na něj povětšinou dobře kouká a vizuální styl rozhodně nejde zaměnit s čímkoliv jiným. Specifičnost autorovi kresby nicméně u některých částí působí až příliš zvláštně a přehnaně realisticky, na což nejsme u komiksů zvyklí, což může sice při pohledu na některé panely nutit oči ke zmatku, ovšem pozitiva a obdiv rozhodně převažují. Bohužel stejně revoluční a kvalitní není příběh, který se svojí úrovní vizuální stránce knihy nemůže vyrovnat. Ačkoliv je výchozí premisa zajímavá a nabízí prostor pro netradiční vývoj, opak je pravdou a děj nejde příliš do hloubky a místo o hloubavou podívanou jde o poměrně tradiční schéma klamajících záporáků a i přes několik zajímavých odboček je po většinu času jasné, kam bude příběh směřovat. Jde stále o příjemné čtení, ale tady bylo zaděláno na něco zásadnějšího.

jarynek
09.12.2018 5 z 5

Je bych opakoval předchozí komentáře - výborná kresba a tentokráte za ní nezaostává ani samotný scénář. Sice možná trochu pomalejší rozjezd, ale celkově super příběh. S druhou částí nebudu moc otálet.

Schredel
14.08.2018 5 z 5

9,5/10
Tento komiks je mistrovské dílo.

fvalek
28.05.2018 5 z 5

Asi zatím nejlepší příběh, který jsem od DC četl, doopravdy skvěle vypracovaný, logický, inteligentní, super zápletky a akce. Děj se vyvíjí, překonává. Kresba je super, skvělá, ale musel jsem si na ni maličko zvyknout, občas byla dost složitá na orientaci. Nepřeberné množství postav, což jen pozdvihovalo super příběh. Líbil se mi moc Shazam :P

B-artX
27.05.2018 5 z 5

Pokud je na komiksu něco úžasného, tak rozhodně kresba, o tom žádná. Alex Ross maluje nádherně- tak detailní a uvěřitelnou kresbu jsem naposledy viděl u Tajné války, kterou miluji. Příběh vůbec nenudil a já si ho stoprocentně užil. Moc se těším na další díl.

Woodinko
04.05.2018 4 z 5

Čo ma na tomto komixe zaujalu hneď na prvý pohľad je krásna kresba. A keď sa človek začíta do príbehu je veľmi rád že kresba nieje jediné dobré na čo tu narazí.

FireOfFilth
02.05.2018 5 z 5

Hodnotím oba díly jako celek.

Nejskvělejší na tomto komiksu je samozřejmě úžasná malba Alexe Rosse, na kterou se tak krásně kouká.
Příběh samotný úplně špatný není, ale nic světoborného také nečekejte, ale baví a dobře to osejpá.
Kniha obsahuje spousty postav, některé jsem ani neznal, přesto mi to nějak nevadilo a příběh je v žádném násilně čtenáři necpal. Asi nejtrapnější hrdina je Plasticman, fakt nejdivnější postava. Za to Zatana byla fakt kočka!
Kniha obsahuje několik celostránkových ilustrací, líbila se mi třeba ta, kdy se zjevil celý sbor Green lanternů.

Retro komiks v prvním díle je o Aquamanovi a je poměrně vtipný, bohužel nejezdí na mořském koníkovi, stačí mu delfín.

Lenka.Vílka
15.04.2018 5 z 5

Komiks pro náročnějšího čtenáře, to rozhodně.
Děkuji za informaci, že je lepší číst dohromady. Poslechla jsem a bylo to epic (teda náhoda dala, že na komiks nebyl čas a teď jsem za to vděčná). Chtěla jsem hodnotit zvlášť, ale nějak to nešlo. Chtěla jsem hodnotit dohromady, ale nevěděla jsem jak na to. Stále to jsou dvě knihy, že? Takže od obou cest trochu.
Příběh: super
Kresba: nádherná, skoro na slintnutí

Liga padá na kolena a je v úzkých. Začátek byl na mě trochu zmatený. Skáče se z jedné scény do druhé, ale potom to celé začalo dávat smysl a vypadalo jako nádherné rozebrání pádu Ligy. V mysli mi vyvstalo, že tohle jsem už přece viděla. Tohle je klasika týmovek. Nepřítel vás rozebere zevnitř a vy potom padáte jako mouchy. (Hlavně viňme Batmana, jako vždy.) Ano, čekáte happyend, ale cestou vás několikrát chytí za srdce. Třeba Ray Palmer. Přiznám se, Atoma žeru hlavně díky televizi a tajně doufám, že si o něm i něco přečtu. Ale když jsem četla jeho linku, malém mě trefil šlak. Měla jsem o něj vážně strach! Nebo samotný Aquaman, který je pro mě stále takovej "divnej týpek z moře". Snad poprvé jsem mu fandila, přestože bylo jasný, že na konci skončí.
Ráda bych zmínila kresbu. Nechci podceňovat scénář (ale v tomhle případě je to trochu jiné, protože scénář/kresba stejný člověk), ale je mi jasný, že v případě téhle knihy, kresba ovlivnila celé vyznění komiksu (tedy v dobrém, jasno?). Protože on je příběh sám o sobě dost triviální a kresba ho táhne do pomyslných nebeských výšin. Už delší dobu se těším na Království tvé a teď ještě o trochu víc. Protože Alex Ross, teď to mám potvrzeno.

Jak to dopadne, v pokračování. Po dlouhé době mě bavil i starý komiks. Aquaman přijel na delfínovi :D epic...a potom ho zachrání další delfíni. Prostě More fun :D
I přes fakt, že jsem zatím nečetla druhý díl, tipuju jako nejlepší matroš z kompletu.

hroubek
14.04.2018 5 z 5

Díky za takovéhle komiksy. Další parádní zářez DCKK, jenž vydává čím dál lepší kousky, které umí překvapit, jak kresbou, stylizací a nebo příběhem. A tady je všechno. Úžasná kresba od Alexe Rosse, na které jsem mohl oči nechat. Parádně napsaný příběh se známými postavy, jenž jsou dohnány, do velmi nepěkných situací. Funkční záporáci, zvraty, pocity nejistoty. Pocta stříbrnému věku DC. Jsem z tohoto komiksu hodně nadšený a opravdu jsem si moc užil. Líbilo se mi, že zde dostali prostor snad všichni hrdinové z Ligy, od Batmana, přes Flashe, k Aquamanovi. Líbila se mi linka s Green Lanternem, zvrat s Wonder Woman. Užil jsem si Shazama, Supermana, Martian Manhuntera a Zatannu. Souboje jsou parádní, chytré a mají spoustu nápadu, a krásných pomrknutí. Pro fanoušky DC je to radost číst. K tomu ještě velmi slušná stará čísla. Takže tady není o čem. Jeden nejlepší a nejsilnějších příběhu, který zatím v DCKK vyšel.

PS: Oba díly jsem četl za sebou a hodnotím je jako celek, takže tento komentář platí i pro druhý díl.

memphisz
13.04.2018 4 z 5

Malba Alexe Rosse je samozřejmě úchvatná a vytváří neuvěřitelnou poctu estetice stříbrného věku, ta by byla za jasných pět hvězd. Ale pak je tu ještě scénář a ten už tak zářný není, respektive nabírá si více, než může unést. Počáteční premisa je skvělá, ale poté to sklouzne do typické linky, kdy hrdinové dostávají na frak, jen aby se těsně před porážkou zvedli a zvítězili.

FrankCastle
28.03.2018 5 z 5

Je to Alex Ross!! ... kdo ví, tomu není potřeba říkat víc. Další jeho dílo do sbírky ve fyzický podobě.

komiksy superhrdinové DC Comics Superman Batman Liga spravedlnosti (JLA) Wonder Woman Flash

Autoři knihy

Alex Ross