Dávné ozvěny

Jack Chatwin má vize – živé zkušenosti ze světa paralelního k našemu vlastnímu, krátká setkání s lidským párem, Šedivákem a Zelenkou, s jejich útěky z jejich vlastního světa, zážitky a boji v kruté a staré zemi. Ve chvíli kdy má tyto podivné vize vzniká kolem něj záře a z jeho kůže vyzařují vzdálené zvuky a pachové vjemy ztracených světů. Je však svědkem událostí z minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti? Z paralelního světa nebo světa docela jiného? Teprve když Šedivák pronikne do jeho reality, zjistí Jack jaká je pravda. Zelenka svého partnera nenásleduje a zůstává ztracená v nebezpečném světě, kterému se musí naučit rozumět i Jack – musí do něj vstoupit a žít v kouzelné iluzorní zemi a při svém poslání spojit oba uprchlíky. Všechno co miluje záleží na jeho úspěchu a každičký moment z minulosti jeho života obsahuje klíče k tomu, aby Dávné ozvěny slyšel znovu. Jack je zmítán mezi kouzelným a exotickým světem mytologie a magického realismu… Dávné ozvěny jsou fascinujícím psychologickým fantasy thrillerem Roberta Holdstocka, držitele World Fantasy Award. Přeložil Petr Kotrle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14514/davne-ozveny-14514.jpg 4.354
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Ancient Echoes (1996)

Kniha Dávné ozvěny

Atak
20.05.2018

Ze začátku bylo pro mě těžké se zorientovat, ale dále příběh byl poutavý a zajímavý.

špulo
18.02.2018

Toto som čítal v rámci jednej túry lesom mytág. A asi mi to poznačilo dojem - 90%. Mal by som sa k tejto knižke vrátiť. Ale, prečítané jedným dychom...

toni-az
24.09.2016

To by to nebyl Holdstock, aby knížka už od první stránky nezašimrala strunu představivosti a hlavně mozková centra pochopení nepochopitelného. Opět jedna ukázka prvotřídní imaginace až za hranici lidského chápání.

Musím přiznat, že pochopit Holdstockovy knihy je opravdu nadlidský úkol, ale stejně to člověka nutí čas od času nechat se šimrat.

Příběh a principy jiné a přesto stejné jako v mytágovské sérii jsem si nad míru užil a zašimraný mozek bude svrbět ještě dlouho. Vysvětlení a konec mě úplně nesedl, ale i tak to stálo za to, hodnotím na 85 %.

milzou
14.07.2013

Bezvadná kniha, ale nepochopil jsem, proč Zelenka nepřišla na náš ?skutečný? svět, když by ho i potom mohla navštěvovat.

Paulie
06.12.2011

Tahle knížka se mi líbila víc než série knih o lese mytág. Rozhodně mohu doporučit.

Robert Holdstock

Robert Holdstock