Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 943 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

Elapheg
28.01.2022 5 z 5

Další díl s Davidem Rakerem a bylo to vynikající. Kniha Ztracený vyšla u nás v témže roce jako knihy Hon na mrtvého a Údolí mrtvých. Oproti těmto dvěma předchozím dílům je kniha Ztracený mírnější na brutality, ani není tak krvavá, ale má velmi dobrou zápletku. Sam Wren nastoupí do práce do metra a už z metra nevystoupí. Manželka Julia Wrenová požádá Davida, aby se případu Sama ujal, protože policie je bezradná. Vystupuje tu i policista Colm Healy, který byl v díle Údolí mrtvých a bylo mi líto jeho ztráty i jeho zničeného osobního života. David si dlouhou dobu taky nebude vědět rady se Samem Wrenem, nakonec ale nalezne vodítko a tím započne lavinu vyšetřování. Malou výtku bych k této knize měl. Autor v tomto díle vše ne zcela vysvětlil a to i s Davidem, ale to mu odpustím. Doufám, že ve čtvrtém díle se dozvím jen o Davidovi nedotažené finále z třetího dílu. Je to ale i tak velmi povedný thriller a znovu kvituji, že méně brutální, přesto však napínavý. Určitě si přečtu někdy pokračování. Dávám pět hvězd a doporučuji všem thrillerovým fandům. Doporučuji číst od prvního dílu, něboť soukromý život zde navazuje u Davida i Colma. Panu autorovi děkuji za povedenou knihu. :-)

Irika
25.01.2022 5 z 5

Sérii čtu postupně a tento díl mi vyšel jako pohodové čtení do porodnice
Líbilo se mi to, možná dokonce o něco uvěřitelnější než předchozí kniha.
Napětí až do poslední stránky, i když čtenář samozřejmě tuší...

Ava365
16.01.2022 5 z 5

První setkání s Time Weaverem a musím konstatovat, že velice příjemné. Nechápu, že mi tento autor zatím unikal. Ztracený je velmi dobrý thriller, i když i tady byly některé věci na hraně - např. samotný únos v metru. Ale koneckonců se nejedná o literaturu faktu, a tady to bylo ještě v mezích přípustnosti. Kniha se dobře četla a hlavní postavy byly vcelku sympatické.

elxel
28.12.2021 4 z 5

Skvělá detektivka. Pozn. hodnotím v rámci žánru resp. oproti očekáváním, která mám a tady jsem byl nadmíru spokojený.

Petra101
23.11.2021 5 z 5

Napínavé a čtivé až do konce. Raker je sympaťák. Líbilo se mi to a těším se na další díly. Doporučuji.

tess.de.veles
08.10.2021 5 z 5

Líbilo se mi to celé...od začátku až do konce....Já tenhle žánr moc nevyhledávam a čtu z něj jen to, co se mi náhodou dostane do ruky....Na začátku roku to byl
všemi vychvalovaný Robert Bryndza...no a teď knihy od Tima....a dle mého tedy musím říct, ač jsem zatím přečetla jen dvě a chystám se na třetí, že jeho knihy jsou o několik levelů výše než knihy pana Bryndzy...Přečtu je všechny...tedy doufám...a už se nemůžu dočkat ...Za mě je asi pan Weaver špička co se tohoto žánru týče....Bravo....A překlad opět bravurni :-) Krása :-)

EliskaD
25.09.2021 4 z 5

Třetí kniha v pořadí a za mě zatím nejslabší. Přestože si Weaver udržuje svůj standard skvělé čtivosti a mistrně budovaného napětí, tento díl mě neoslovil tak jako předcházející díly. Ztracený je méně akční (na druhou stranu tím možná trochu více uvěřitelný). U Weavera se mi ta ačknost (a s tím spojená i neuvěřitelnost) líbí a sedí mi. Zde jsem ty akční scény postrádala v průběhu, závěr to ale vyrovnal.

Timkim
24.09.2021 4 z 5

Poslouchalo se to dobře, některé části zbytečně podrobné popsané, části překombinované, ale ve výsledku docela dobré. Není to za mě top, ale je to realistický uchopitelné. Konec byl překvapivý, který mi připadal jako z filmové série SAW.

jaroiva
22.09.2021 4 z 5

Od začátku mě to chytlo. Postupně, jak se to komplikuje, mi to už pak začíná připadat překombinované. To je zatím všude můj problém s Weavrem, vždycky mě zaujme záhada, ale už mě tak nebaví její vyřešení.
Ale tento díl se mi zatím líbí nejvíc ze série (čtu tedy postupně, takže zatím 3. kniha).

bigben
16.09.2021 5 z 5

Na scéně opět neohrožený David Raker a rozuzlení případu až úplně na konci knihy, co víc si přát...

Evina74
08.09.2021 5 z 5

Napínavá detektivka. Určitě si přečtu i další díly.

soupik2012
27.08.2021 5 z 5

Pro mě byla tato kniha zatím tou nejlepší z celé série. Není to sice taková akční jízda jako v předchozích dvou knihách, ale to je jedině dobře. Protože tyto situace jsou povětšinou značně nevěrohodné a příběhu spíš škodí. Máme možnost sledovat dvě dějové linky. V té hlavní David Raker znova pátrá po zmizelé osobě. Ve druhé se policie snaží dopadnout únosce lidí. Samotný závěr byl sice zbytečně překombinovaný, ale stále v mezích věrohodnosti. Audioknihu čte pan Igor Bareš a tak jako vždy odvedl mistrovskou práci.

iv.ča
24.08.2021 5 z 5

Opět nezklamal, neuvěřitelný příběh, skvěle napsaný, skvěle se to čte. Klobouk dolů.

Booky84
14.08.2021 4 z 5

Trochu slabší díl oproti předchozím, ale kniha měla opět rychlý spád a čtivost, ovšem konec mne tedy dost překvapil...

vnimat_Krasu
11.08.2021 4 z 5

Moc mě baví, jak se Weaver ve svejch thrillerech sem tam dotkne hororu. A když Raker leze do šachet, poklopů, zamčenejch pokojů a osamělejch lesů, užívám si, jak mu to literárně jde. Dokonce tak moc, až mi nevadí, že samotný případy nejsou mistrovství světa v kreativitě. A že konce bejvaj o kapičku víc překombinovaný, než jak to mám rád. Čte se to samo. A o to tu běží.

Katania
06.08.2021 5 z 5

Nejde jinak než 5 hvězd. Tahle série se mi opravdu líbí, ale co ten konec? Už se těším na další!

Sumatrae
03.08.2021 5 z 5

Dalsi dil a opet super zapletka i rozuzleni Na Weaverovych knihach se mi libi, ze neco vzdy odhalim a neco mi zustane skryto, ze jsem vzdycky aspon malinko prekvapena Zaver me tak prekvapil, ze jsem hned sahla po dalsim dilu, a to to normalne prokladam jinym zanrem nebo autorem, ale to se nedalo vydrzet!

moudivlacek
28.07.2021 5 z 5

Velice jsem si oblíbila Davida Rakera. Tam, kde selhává policie, nastupuje on. Pro něj nikdo není méně důležitý, netlačí na něj "vrchnost" ani politici, jen on sám rozhoduje, koho přijme a koho ne.
Líbí se mi na Davidovi jeho tvrdohlavost, a díky životním zkušenostem již ví a zná, že ne vše jde snadno, vše se rádo komplikuje. Ale to, co dělá, ho utváří, ať se to někomu líbí nebo ne. Je to on. A přitom ale se snaží pomoci, dostát svému slibu.
Na konci jsem se dost vyděsila, ale pořád jsem si opakovala název série a to mě uklidnilo. Pro pochopení opravdu doporučuji číst od začátku série.
Ráda se pustím do dalšího dílu.

Danilla
22.07.2021 3 z 5

Tato kniha mi přišla jako nejslabší ale špatná rozhodně nebyla. David Raker opět jako muž bez pudu sebezáchovy a obrovským štěstím.

evismaior
17.07.2021 4 z 5

75% - Moje první kniha s Davidem Rakerem a vlastně i první od Tima Weavera, a i když jsem se místy přirozeně trochu nechytala, co se týkalo Rakerových minulých "dobrodružství" nebyla to špatná volba. Zpočátku to vypadá tak triviálně, chlápek se cestou do zaměstnání ztratí v metru, ale ve chvíli, kdy se na scéně objevují pochybné existence obchodníků s lidmi, a začne se zjišťovat, že Sam Wren nebyl úplně tím, za kterého ho měla jeho manželka a kolegové, začne to být dost napínavé.