Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26106/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 5 2833 2833

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech.... celý text

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Dášeňka je kniha mého dětsví, měla hrozně ráda Pohádky pro Dášeňku. Ovšem i všední popisy psího života byly velice dobře napsané, někteří lidi berou to, že se někdo naučí chodit jako samozřejmost a jiní o tom dokáží napsat knihu takovým stylem, až se z toho tají dech. A při tom to na začátku bylo takové bílé nic.

catrinedemew
03.04.2013 5 z 5

a je to jedna z mich prvnich knizek

catrinedemew
03.04.2013 5 z 5

je to hezka knizka a ta dasenka je to tu tu nunu

safirkaa
02.04.2013

To je nestárnoucí klasika. Nedávno jsem jí četla dětem a líbila se mi stejně jako když jí četla moje maminka kdysi dávno mě.

J.angel
22.03.2013

Dášenka....Už je to spoustu let, co jsem tuto knihu četla, ale pokaždé, když si ji vybavím, musím se usmát..:)

roro
06.03.2013 5 z 5

tady snad není co dodat...nádherná kniha mého dětství...možná kvůli ní tolik miluji psy :)

kika 13
08.02.2013 4 z 5

Jedna z nejlepších knížek ještě dneska si pamatuji jak jsem předčítala nahlas rodičům,když jsem se naučila písmenka.

Daxie L. Jesus
07.02.2013 odpad!

Asi takhle, co to má (měl) Čapek kruciš v kebuli. Proč je kniha špatná? Neshledejte mě ubohým kreténem, který tomu dává odpad jen kvůli tomu, aby to mělo o stupeň horší hodnocení, ale prosím vás, je toho tolik, že se ve mě probouzí nechuť k rozepisování. Nesnášená kniha mého dětství, v přinucení číst diktátorským učitelem!

ylena.k
03.02.2013 5 z 5

Má oblíbená dětská knížka :))

Atík
03.02.2013 5 z 5

Krásná kniha s velkolepými ilustracemi.

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek :-)

Petrstik
10.11.2012 5 z 5

Nádherná kniha pro děti na dobrou noc. A jako večerníček s Martinem Růžkem je také moc povedená.

bovinka
30.10.2012 5 z 5

Milá vzpomínka na dobu dětství a na to, kdy mi čítávala babička

SaDiablo
21.10.2012 4 z 5

Další knížka dětství. Když jsem byla nemocná, babička mi z ní vždycky četla. Až teď si uvědomuju, co ji to muselo stát nervů, když četla pořád dokola a dokola. Párkrát si vzdychla, ale stejně nakonec vždy povolila a četla dál...

TessDragon
20.09.2012 5 z 5

Dášeňka je jedna z nejkrásnějších českých pohádek. Na tu se nedá zapomenout. Doufám, že knížku si budou číst děti ještě hoodně dlouho. ;)

Aliii
07.09.2012 4 z 5

Pěkné dílko pro děti psané s hravostí a doplněné moc milými ilustracemi.

Andyy
05.07.2012 5 z 5

Tak to je kniha, na které vyrůstalo asi spousta lidí :)

Marbulka
10.05.2012 2 z 5

Mě teda Dášenka neoslovila :(

Calzedonka
21.02.2012 5 z 5

Dášence nikdo neodolá :))

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

četla jsem ji taky jako malá holka asi 13 mi bylo,a měla jsem ji od babičky se knám se ségrou nějak dostala,a pěkná kniha,mohu doporučit dětem:o)